Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a helyzetröl?...

Mit gondoltok a helyzetröl? (infó)

Figyelt kérdés

Több mint két éve vagyok a párommal..8honap után összeköltöztünk..lakástvásároltunk..

Anyagilag a szüleim támogatnak minden hétvégén.Édesanyám mindent megvesz nekünk támogat-...annyi mindent vásárol nekünk ami a következö hétvégéig elég..

Tegnap ismét elmentem a szüleimhez bevásároltak nekünk husvét alkalmábol.Anyuék szeretik a Jana vizet..és egy üveggel azt is hoztam..haza érve mondtam a páromnak hogy tök jo hgy adtak Janát..én is szeretem..mire ö megvádolt hogy biztosan vettem és hazudom hogy adták..

Elmondtam anyumnak..aki kiakatt hogy megkérdöjelez a párom egy üveg vizet..és ha vettem is volna akkor mivan??

nekem pitiáner dolognak tünik de valahol mégis csak azt gondolom amit anyukám mondott..

miért kérdöjelez meg a párom mindenben?Hálásna kellene lennie hogy van ki támogat..hozzá teszem még én egy üveg vizet kaptam ö addig 9tojás és 1nagy nyuszit csak ugy poénbol..

nagyon szomoru vagyok

vélemények és tanácsok egyaránt érdekelnek..és bocsi hogy hosszu lett


2010. ápr. 4. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt így mondd el neki, s beszéljétek meg.
2010. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem értem egészen a problémát...komolyan a párod egy Jana vizért van kiakadva? S akkor mi van, ha nem kaptad, hanem vetted? Nekem ez nem tiszta...

Szerintem a párod kicsit önző és el van kényeztetve. Majd mikor ő keresi meg a pénzt a kajára-vízre, bármire, akkor járhat a szája, addig pedig ne pattogjon én megmondanám ezt neki...

Bocsi de a valós problémát nem értem, vagyis ,hogy miért baj ha VETTED a vizet...jó, hogy nem azon veszekedik Veled, hogy hányszor veszel levegőt. még, hogy egy flakon víz...én leszállítanám a magas lóról...

2010. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
millio egy dolog van amiben nem értünk egyet..hiába probálok vele bármit megbeszélni nem jutok vele 1röl a 2re
2010. ápr. 4. 14:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor pedig kalap s kilincs...így nem lehet közös életet élni...vagy lehet, csak nem érdemes...előző voltam
2010. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak,h a párod ilyen ostobaságokkal szekál.Nem akarlak megbántani,de ha most ilyen mi lesz később?Lehet,h nem kéne vele maradnod hosszú távon.Pontosan a sok ilyen hülyeséggel lehet telítődni.1 üveg víz...Hát szóval...
2010. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberrel miért költöztél össze? Lakást is közösen vettétek? Csak mert abból amit leírsz egyértelmű, hogy ennek a kapcsolatnak semmi jövője. Én ilyet még az életben nem hallottam, hogy egy üveg ásványvízen (lényegtelen, hogy kapva vagy vásárolva) vita legyen. Mi lenne ha valami tényleges probléma merülne fel, ami sajnos minden párkapcsolatban előbb-utóbb előfordul? Akkor agyonütne?? 8 hónapig ennyire megjátszotta magát, hogy nem tudtad kivel költözöl össze? De hogy a kérdésedre válaszoljak, ne szomorú legyél, hanem egyszer és mindenkorra tisztázd ezt a helyzetet. És nem azért jogtalan a párod megkérdőjelezése, mert Anyukádék támogatnak benneteket, hanem mert nem egy alsóbbrendű állat vagy, hanem egy felnőtt ember, akinek (már bocs), de joga van venni egy üveg vizet, vagy egy nadrágot, vagy egy csokit stb. Ha pedig nem tudjátok ezt megbeszélni, akkor jobb még most különmenni, amíg nincs gyerek.
2010. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerelmes lettem a többi jött magátol..

a lakást kettönké..

ez a vizes dolog a legkisebb probbléma

napi szinten mindent megkap amit kiejt a száján...és megvallom inkább megvonom magamtol az ásáványvizet vagy bármit csak hogy neki legyen...

mondtam neki nem réiben ha maszekolhatna valamit nap közben egy kis pluszt pénzt nem lennénk ennyire a szüleimre támaszkodva..

Ezen is felhuzta magát..hogy ö dolgozik hova menjen plusz munkát keresni meg ilyenek..lusta!

a hobbyjának él..arra van ideje..Tudom hogy nincs igy rendjén..és valahol én is hibás vagyok ebben ..hisz "kinyaltam a seggét"jo formán..de fele annyit nem kaptam vissza..

2010. ápr. 4. 14:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
elsüthetnéd egyszer, csak úgy próbaképpen, hogy a szüleid a jövő héttől már nem fognak támogatni benneteket, mert utezgatni akarnak, meg a hobbijukra költeni a lóvét, amit idáig nektek juttatak. Ne szomorú legyél, hanem gondold végig, hogy hosszútávonis így szaratnél-e élni. Ha nem, akkor tudod mi a dolgod.
2010. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Úr Isten!

A párod nagyon el van szállva!

Nemhogy összetenné a két kezét, hogy olyan szerencsés helyzetben vagytok, hogy a szüleid jóformán eltartanak Titeket! Túlságosan elkényelmesedett! Most már elvárja, hogy minden apróságot a Te szüleid vegyenek meg, nehogy egy vízre merjél költeni! Hát, az agyam eldobom!

Megérdemelné, hogy megérezze, milyen az, amikor nélkülözni kell az anyagi problémák miatt és nincs, aki segítsen...

Én a helyében már attól szégyellném magam, hogy a barátnőm szülei vásárolnak, nemhogy lázadozzak egy flakon víz miatt...

Nagyon haragszom a párodra most!!!


23/L

2010. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre választ adni kicsit nehéz, mert látom a pároddal való kommunikáció a legnagyobb problémád. Nem írtad le te dolgozol-e. Ha mindketten dolgoztok, akkor miért függtök ennyire a szüleidtől. Én 11 éve élek a párommal. Valahogy sohasem szerettem volna függni a szülőktől, ez hosszú távon konfliktushoz vezethet. Az nem jelenti azt, hogy nem támogathatnak ha valami nagyobbra vágyunk. Itt van a víz esete is, nem a párodnak mondtad el, hogy ezzel a viselkedésével megsértett hanem anyukádnak. A második dolog ami szintén furcsa számomra, hogy miért kell minden pár forintos cucc vásárlásakor elszámolni egymásnak. Mi sem keresünk sokat (közalkalmazottak vagyunk), a kassza közös (nem is tudnék mást elképzelni). Mindig van nálam pénz, pár forintos dolgot bármikor megveszek a beleegyezése nélkül vagy fordítva, ha már nagyobb az értéke akkor megkérdezem, de ha nem akkor sem dőlne össze a világ, ez bizalom kérdése. Azt írod, hogy szeretnéd, hogy plusz munkát vállalna, gondolom te is példát mutatsz a te plusz munkáddal. Egy ideig én is így gondolkodtam mint te. Néha még enni sem volt időnk (mert mindketten hozzádolgoztunk a bérünkhöz, közbe pici babánk volt). Lassan eltávolodtunk egymástól, a pénz volt a fő téma. Szerencsémre időben észrevettem és most már nem dolgozunk annyit, egymással sok időt töltünk. Hidd el a pénz nem minden.

Ezt az egészet csak beszélgetéssel tudjátok megoldani. Lehet, hogy előszörre nem sikerül, újra kell próbálni. Addig kell folytatni, míg mindketten meg nem nyíltok egymás előtt. Ekkor átértékelhetitek a kapcsolatotokat. Ha a szőnyeg alá söpritek a gondokat nem oldatok meg semmit, mert gondolom nem a víz a legnagyobb probléma, az csak egy csöpp a pohárban.

38N

2010. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!