Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetről?

Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Párommal lakást keresgélünk egy ideje. Nem rég találtunk egy igazán nekünk valót, mindkettőnknek nagyon tetszik, csak az a baj, h a tervezettnél fél millióval drágább. Barátom szüleitől akartunk kölcsön kérni, de azt mondták nincs pénzük ilyenekre. Ezt még el is hinném ha nem tudnám, h az "anyósom" havonta jár fogfehérítésre, hetente fodrászhoz, 2 hetente körmöshöz, havonta min kétszer kozmetikushoz. Az összes ruhája, táskája neves tervezők munkái. Nyár elején vett Chanel táskát 65ezerért. Évente más kocsijuk van, most pl Lexus. Félre értés ne essék, én nem várom el, h mivel gazdag szülők eltartsanak minket, csak annyit szerettem volna most az egyszer, h segítsenek ki, vissza kapták volna pénzt. Ha engem nem is, a gyereküket kisegíthették volna ennyire.
2011. júl. 15. 16:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Nincs jogotok más pénztárcájában turkálni. Semmi közötök ahhoz, hogy ő mire költi a saját pénzét. Az már persze más kérdés, hogy ehhez mérten kell a vele való viszonyotokat fenntartani.
2011. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
65ezerert csak ggyi taskaval rohangalhat, nem chanellel. Kierdemeltetek a segitseget?
2011. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kiérdemelni? Ezt hogy érted?
2011. júl. 15. 16:59
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha valakitől kölcsön kérsz, add meg a jogot neki arra, hogy nemet mondjon. Igaz ez a szülőkre is.

Szerintem jogosan elvárható egy szülőtől, hogy segítsen, ha a gyerekének szüksége van rá. Ha viszont ő ezt magától nem érzi, kényszeríteni nem tudod rá. Lehet, hogy anyagi dolgok miatt volt már konfliktusuk a fiukkal, lehet, hogy az nem tetszik nekik, hogy veled akar közösen házat venni. Ezernyi oka lehet ennek, de semmiképp nem jogos elszámoltatni azzal, hogy mire költi el a pénzét.

Próbáljatok még egy picit spórolni, vagy alkudni, sajnos felkészülhettek arra, hogy a későbbiekben sem számíthattok majd anyagi segítségre.

2011. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak és nekem is nagyon gazdag az apám, soha egy fillérrel nem segítettek nekünk, megszoktuk, most már mi is így állunk hozzájuk.
2011. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megtehetik, igazán segíthettek volna, elvégre a család arról szól, hogy összetartunk. Sajnos nem mindenhol.
2011. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Semmi jogod azt firtatni, hogy a szülei, vagy a te szüleid mire költik a pénzüket.

Ami neked kell, azért dolgozz meg Te. Micsoda hozzáállás, hogy "mindössze" félmillióra van szükségetek!

Ráadásul ez egy kiragadott eset, azt sem lehet tudni, hogy milyen előzmények után döntött így.

2011. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Ugy viselkedtek, hogy megerdemelnetek? Igy ertettem.

Nem hulyesegbol, de en most adtam fiamnak 10%-at az uj lakasra amit megvett. De, meg is erdemli, normalis, segitokesz, csaladias fiu. Ha nem az lett volna, apja elgondolkodott volna, en hiaba akartam volna adni.

2011. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem pedig mindenki kerülhet olyan helyzetbe, amikor segítséget kell kérnie, akár anyagiakról van szó, akár nem. Ez a "meghúzzuk a vállunkat, mért nem kereste meg ő maga rá a pénzt" hozzáállás azt tükrözi, hogy MÉG nem volt ilyen helyzetben.
2011. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi olyat nem tettünk ami miatt nem érdemelnénk meg. Mindketten dolgozunk, nem szórjuk a pénzt, tiszteljük őket, soha nem mondták vagy éreztették velem, h nem kedvelnek. Kb 2 hónapja volt egy kis összezördülés barátom és köztük amikor a 17 éves öccse szülinapjára kapott egy méregdrága autót. De azóta már tisztázták ez a dolgot. Én soha nem turkáltam a zsebükben és nem is akarok, csak ez most nagyon rosszul esett, főleg, h nem tettünk semmi rosszat.
2011. júl. 15. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!