Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam kívülállónak...

Miért érzem magam kívülállónak, rossznak nagyszüleimnél?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem igazán a nagyszüleimnél lenni. Volt jó néhány alkalom 8-10 éves koromban -pontosan már nem emlékszem, miért-, amikor ordenáré módon káromkodtak rám nagyszüleim, valamint anya húga is. Sosem tudtam náluk lenni hosszabb ideig (akár ott aludni sem). Nem éreztem / érzem azt, hogy úgy igazán szeretnének. Csupán annyit érzek, hogy 'jó, unoka, családtag' és körülbelül ennyi. Sosem beszélgettünk tartalmasan, mindig csak felszínes dolgokról. Amikor gáz volt itthon (9 éves lehettem kb), nem maradhattam pár napnál tovább nagyszüleimnél, mert szinte szó szerint anya húga (akkor még náluk lakott) elzavart, hogy ne élősködjek rajtuk (nagyszüleim nem mondtak semmit).


Anya húgának a gyereke 7 éves. Anya húga iszonyat sokat van a nagyszüleimnél. Mikor a gyerek megszületett szinte alig lehetett nálam, fél perc után kitépte mindig a kezemből nagymamám (ilyen szöveggel: 'gyere ide kisfiam, velem sétálj' és ehhez hasonlók) 2 percnél nem tologathattam tovább a babakocsiban sem...

A gyerek körül van ugrálva folyamatosan, ha 2 percig nincs szem előtt, már keresik. Folyton csak róla van szó, agyon van ajnározva (így a fiú, úgy a fiú. Így milyen ügyes, úgy milyen jó). Nagyon sokat megengednek neki, nagyon csúnyán viselkedik a felnőttekkel (káromkodik, rákiabál a felnőttekre, ki is osztja őket) és egy rossz szót sem szólnak rá, gyakran nevetnek is rajta. Ellenben ha én tettem volna ugyan ezt, nem is tudom, mit kaptam volna érte. Az iskolában sincsenek róla jó véleménnyel, ha ezt megemlítem én, vagy anya, akkor meg sem hallják, forgatják a szemüket és mi vagyunk a rosszak.


Egyetemre járok, 4,0 felett volt az átlagom. Ezt letudták annyival, hogy 'jól van, ügyes vagy'. Nem várom el, hogy körül ugráljanak, de ha a gyerek iskolai teljesítményéről van szó, akkor arról órákat beszélnek, órákat dicsérik. Szinte meg sem kérdezik, mi volt / van az egyetemen. Ha belekezdek, nem is folytatom, mert szinte meg sem hallják, amit mondok.


Legutóbb pár napja voltunk nagyszüleimnél -az ünnepek miatt. Szokás szerint alig beszéltünk. Próbálok nyitni feléjük. Hiába kérdezem meg, hogy vannak, stb. Kipanaszkodják magukat, hol fáj, mi $z@r, és körülbelül ennyi a kommunikáció köztünk. Folyton csak a falusi rokonok, ismerősök a téma, vagy az, hogy mi történt a szomszédokkal amihez nem tudok hozzászólni.


Ha felhívom telefonon, 20 percekig a téma, hogy, mi volt az ebéd, hol fáj, miért voltak kórházban és mi van a gyerekkel (legutóbb a gyerek nemi szervére is kitért)



Normális, ha nem érzem elég jónak magam? Normális, ha kívülállónak érzem magam? Jogosan érzem, hogy 'nem illek bele a képbe'?


22l



2016. márc. 29. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális, ahogy az sem, hogy féltékeny vagy egy gyerekre 22 évesen. Nem tudom pontosan miért érzed ezeket a dolgokat, ebben talán szakember tudna segíteni. Az én nagyszüleimmel sem tudok sok mindenről beszélni mostanában a bajaik kivételével, mivel generációs különbségek vannak köztünk. Az egyetemi tanulmányaimról nekem sem kérdeznek bővebben, bár szerintem nem is tudnának és nekem is max odadobják, hogy ügyes vagy, de ennyi nekem bőven elég is. Te is kijártad a gimit, évek óta jársz egyetemre, mégis mi mást mondjanak még? Persze, hogy egy gyerek első iskolai éveiről, első megmérettetéseiről többet tudnak beszélni. Szerintem, amiket leírtál az a legtöbb öregemberre igaz. Nyilván a gyerekkori rész, valóban túlzó és akkor foglalkozhattak volna többet veled. Most viszont már nem tudom mit vársz. Felnőtt ember vagy. Jelezd nekik, hogy örülnél, ha többet beszélgetnének veled.
2016. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Te ismered őket jobban, nem lehet, hogy a különböző bánásmód azért lehet, mert a kicsi fiú, te meg lány vagy? Vagy esetleg a gyerekeik között is régebben különbséget tettek, és csak ezt folytatják az unokákkal is? Nyilván ha ezek bármelyike is igaz, az gond :( Mindenesetre nem te vagy a hibás, bármi is az ok.
2016. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!