Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám valószínűleg öngyilkos...

Az apám valószínűleg öngyilkos akar lenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elég egyértelműen célozgat rá,,már próbáltam vele beszélni,hogy ez nem megoldás,de szerintem nem fogta fel,hogy miről beszélek neki...
2010. ápr. 4. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia!

Nagyon sajnálom a helyzeted, hidd el megértelek... az én anyukám is sokszor fenyegetőzött már.. és most meg az egészségi állapotáról rossz hírt kapott.. és azt mondta hogy ha rákos vagy vmi ilyesmi akkor ő nem fogja hagyni h lássuk miként hal meg, inkább öngyilkos lesz!

Mondtam neki h fejezze be a hülyeségeit mert egyáltalán nem mindegy h hnap meghal vagy majd csak 2hónap múlva... meg gondoljon bele abba h 15éves vagyok és milyen lenne azzal a tudattal felnőnöm, hogy az anyukám megölte magát?!.. ha vki tud tanácsot adni.. segítsen nekem is!

Sajnállak.. és sok sikert a "beszédhez", remélem hatással lesz rá!

2010. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Beszélj anyukáddal,vagy akár apukád anyukájával,és vigyétek el pszichológushoz.Az a baj ezzel,hogy van amikor csak mondják az emberek 1x 2x 3x...,de van,hogy tényleg annyira elborul az elméjük,hogy abban a pillanatban nem tudják,hogy mit csinálnak és tényleg megteszik.Lehet,hogy pár perccel később már nem tennék meg,de akkor már mind1.Vegyétek komolyan ezt a dolgot,de az se haggyátok,hogy zsaroljon ezzel titeket.

Esetleg próbálj hatni a lelkére,hogy ha már magára nem gondol,akkor gondoljon rád,hogy mi lesz veled nélküle,nem szeretnéd elveszíteni őt.Nem szabad a problémák elől elmenekülni,biztos az övére is van megoldás,próbálj neki segíteni.

2010. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat..

Hát azt hiszem meg kell osztanom még 1-2 fontos részletet a történettel kapcsolatban,mert nem ilyen egyszerű a helyzet. Én most 19 éves lány vagyok,van egy öcsém 15 éves,az anyukám 5 éve meghalt. Apukámat nagyon megviselte,azóta azt kívánja,hogy bárcsak ő is meghalna,mert akkor találkoznának a mennyországban,de anyukám írt búcsúlevelet,amiben kérte hogy neveljen fel minket,és ezért eddig csak ez tartotta benne a lelket..De ma azt mondta,hogy csalódott mindkettőnkben,mert nem azokat az elveket valljuk,mint amilyen szerinte elfogadható lenne(elsősorban bennem csalódott)aztán felállított egy olyan gondolatmenetet,hogy minket összecseréltek a kórházban,mikor születtünk,és mi nem vagyunk az ő gyerekei,ezért innentől kezdve nem vonatkozik rá anyukám kérése,és akkor innentől kezdve neki semmi dolga nincs a világon,mert azt mondta hogy szeretne elpusztulni erről a Földről..

nincsen más rokonom,akitől segítséget kérhetnék..

ráadásul holnap vissza kellene mennem a koliba,mert más városban járok egyetemre és kedden vizsgázom,de most nem tudom,hogy itt hagyjam-e,és akkor maradjak itthon,mert félek hogy komolyan gondolja,legalábbis elég szilárdan meg van győződve a gondoloatmenetéről...:(

2010. ápr. 4. 22:08
 4/14 anonim ***** válasza:
minél hamarabb menjen ebben az esetben ne pszichológushoz, hanem pszichiáterhez!ha nem megy, kényszerrel is be lehet vinni, ha érzed, h valóban bármikor megteheti. kérdezz utána, hívd fel a területetekhez tartozó kórházat!
2010. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
utsó vok!ez már nagyon durva állapot, már már téveszméi vannak, intézkedj még ma!hívd fel a kórházat, ott ezt mond el, h bármikor megteheti!ne hagyd lerázni magad!
2010. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Légyszi írj majd mi a helyzet.Sikerült apukádat orvoshoz vinni?
2010. ápr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg kéne oldani, hogy orvoshoz kerüljön! Sajna nem igaz, hog aki mondogatja az nem teszi meg. Az én rokonom többször is megpróbálta, és nem is titkolta a szándékát, a végén már állandóan mondogatta, hogy megöli magát. Már rögeszméi voltak, de nem volt hajlandó kezeltetni magát, pedig megpróbáltam segíteni, mégis tehetetlen voltam, mert meg sem akarta hallani amiket mondtam neki. A harmadik próbálkozása sajnos sikerült...
2010. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!Mi van veletek? Próbálj meg orvost hívni, ha előtte is mondja a rögeszméit, az orvos beviteti kórházba.
2010. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

na hát a helyzet rosszabbodott..ma reggel gondoltam teszek egy utolsó próbát,még egyszer beszélek vele,hát nem hatotta meg a "mondókám",ezért elkezdett inni,persze nem előttünk,délben vettem észre hogy totál részeg,jó mondom hívom az orvost,de erre egyik pillanatról a másikra eltűnt otthonról,azóta nem láttuk..most hívnom kéne a rendőrséget,és bejelnteni az eltűnését? de még 12 óra sem telt el azóta,úgysem tennének semmit..

az orvost meg nem állíthatom az ajtó mögé,hogyha hazajön az apám,"fogja el"..nem tudom mit csináljak...

2010. ápr. 5. 20:30
 10/14 A kérdező kommentje:
és nagyon remélem,hogy nem azért tűnt el,mert most akarja végrehajtani a tervét,azt nem tudnám megbocsájtani magamnak..de ha legalább ötletem lenne hogy hova mehetett,de nincs,rokonunk nincs olyan,barátai nincsenek,mindig is magányos farkas volt..fogalmam sincs hol van..
2010. ápr. 5. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!