Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van?

Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen rosszul bánt velem a közvetlen főnököm, ezért kerestem új állást és felmondtam. Ma, amikor mentem elintézni a kilépést a felettesek megkérdezték miért mondok fel és próbáltak meggyőzni, hogy maradjak és jobb pozícióra kerulhetek. Nem mondtam nekik el az okokat, csak hogy nem voltam elégedett és mindenképpen távozni szeretnék. A barátom és a szüleim teljesen kiakadtak rám, hogy hogyan lehettem ilyen hülye, hogy nem részleteztem miket művelt velem a felettesem és eldobtam a jól fizető állásomat, főleg ha azt mondták hogy javítanak a körülményeken?! Szerintetek jogosan haragszanak rám ezért? Teljesen magam alatt vagyok, hogy rosszul döntöttem,de főként azért, hogy abszolút nem támogatnak :( köszönöm,ha válaszoltok
2016. márc. 31. 20:18
 1/10 donmogyoróscsirke ***** válasza:
84%
Annyiban igazuk van, hogy jól fizető melót eldobni sajna elég nagy felelőtlenség. Az már a tészta másik fele, hogy nem tudhatod hogy az új munkahelyed nem-e lesz pokol a régihez képest (is). Ha megmondtad volna mi bajod, bőven lehetséges hogy valamit kezdtek volna a főnököddel. És azért valljuk be, az életben sajnos van az a pénz amiért el kell tudni viselni 1-2 taplóembert, máskülönben nem tudod fenntartani magad. Sok sikert a továbbiakban azért.
2016. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

nem.

a te dolgod,hogy mit csinálsz ezen a téren. nem ők fognak dolgozni helyetted,úgyhogy ne is szóljanak bele.szerintem..

meg legalább kerestél új állást és utána mondtál fel.. így tényleg semmi kivetnivalót nem találtam.

2016. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz olyan vészesen nagy a különbség, itt kerestem 270 000et, ott fogok 230at... de ha legalább nyugodtabb leszek?! Ők ezt nem értik meg és folyamatosan kioktatnak és sértegetnek, hogy felelőtlen liba vagyok. Mert mi lesz, ha a próbaidő alatt kirúgnak?! Stb stb... Teljesen úgy tűnik, mintha a pénz lenne nekik az első és az érzéseim mellékesek.
2016. márc. 31. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazuk, nem ők érzik magukat vacakul egy melóhelyen nap, mint nap, hanem te. Törődjenek a saját jól fizető állásukkal. Egy olyan munkahely, ahol rosszul érzed magad, az egészségedre is káros hatással lehet, meg az otthoni emberi kapcsolataidra is. Fontos, hogy az ember boldog legyen, jól érezze magát azon a helyen, ahol az élete kb. negyedét eltölti.
2016. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A te álláspontod a helyes, nem kell konfliktusba kerülni, mert biztos, hogy még nagyobb lett volna, ha elmondod. A közvetlen főnöködet a felettesen nevezték ki, ritka az az eset, amikor a felettesek a pórnépnek adnak igazat. De, még ha igazat is adtak volna neked, mi lett volna az elintézési mód ? A közvetlen főnöködet nem rúgták volna ki, legfeljebb megdorgálják, amitől Ő még inkább fújna rád és mindent elkövetett volna, hogy lehetetlenné tegye a helyzetedet. Helyesen döntöttél.
2016. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én is megpróbáltam volna legalább új közvetlen főnököt kérni.
2016. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,igazuk van abban,hogy elkellett volna mondanod a valódi okot amiért ott hagyod az állásodat!
2016. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

40000 Ft különbség az évi fél millió.


Lehet hogy kiharcolhattál volna egy közvetlen főnökváltást és kész, meg van oldva. Lehet még fizetésemelést is kaptál volna. Lehet még meg is fenyítették volna a főnöködet.


És mibe került volna? Fél óra beszélgetésbe? És ha nem tetszik az ajánlatuk, akkor is ugyanitt lennél. De mi lett volna, ha...

Marad a ha.


Jól elb.sztad, de vigyázzá

2016. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mekkora a cég, (hány telephellyel) és a közvetlen főnöködnek milyenek voltak a cégen belüli kapcsolatai.

Mert ha olyan az illető, akkor simán pokollá tudta volna tenni az életed egy másik osztályon is. Ebből a szempontból neked volt igazad.

De én bizony kitálaltam volna, már csak a jelenlegi / leendő beosztottjai érdekében is.

(Tehát kitálaltam volna, de 95%, hogy nem maradtam volna.)

2016. ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A probléma itt igazából az, hogy nem lehet megmondani, hogy korrektek lettek volna-e az előző helyen, ha elmondod, mi volt a problémád. Van, ahol tényleg komolyan gondolják az új pozíciót, meg hogy javítanak a körülményeken... van ahol meg elhúzzák a mézesmadzagot, aztán minden marad annyiban, vagy a tiszteletlenség miatt, hogy a felettesét kritizálni merte... és nemhogy új pozíció, de még az is benne van a pakliban, hogy rossz referenciákat fognak adni az adott dolgozónak, ha új munkáltató rákérdez.


Tudom, sok mindenkinek a pénz a legfontosabb, de sztem inkább az, hogy az ember ne roppanjon össze teljesen a munkájában. Plusz azért nem arról beszélünk, hogy 70e helyett 100-at...

2016. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!