Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha olyat várnának...

Mit tennél, ha olyat várnának el a szüleid ami messze áll az igazságtól és Tőled? Ha olyan dolgot kellene mondanod ami abszolút nem igaz, csakhogy ne legyen belőle pofavágás, családi veszekedés, miegymás?

Figyelt kérdés

A szüleim már kiskorom óta azt várták el tőlem, hogy olyat mondjak, ami nekik tetszik, olyat tegyek amit ők akarnak. Persze ez visszafelé már nem működött/működik, állandóan kritizáltak (és még mindig kritizálnak) akármit is csinálok, állandóan csak azt nézik hogy hol lehetne belém kötni ...


Ez kb. 25 éven keresztül működött is...viszont ráébredtem, hogy nekem is csak egy életem van, és én ezt tovább nem fogom csinálni (mármint lenyelni ahogy viselkednek velem), főleg úgy hogy ők meg állandóan b@sz*ogatnak mindenért, kötözködnek és ráadásul élvezik is...tisztára házsártosak lettek...


Pl, egy történet ami ma történt:

Anyám rántott halat készített. Nem volt jó, nekem nem ízlett, jobbakat csinált régebben. Megkérdezte, hogy milyen volt, erre elmondtam a véleményemet, meg hogy mi volt vele a bajom... Úgy fogalmaztam, hogy egy kicsit kocsonyás (gondolom rajtahagyta a nyálkát és nem kaparta le panírozás előtt és magába szívta az olajat...pfúj tiszta olaj volt-de ezt már nem mondtam)... aztán teljesen kiakadt, azért mert nem ajnároztam a kajáját, meg hogy őszinte voltam.... én meg erre azt mondtam, hogy ne kérdezzen, ha nem hajlandó a kritikát is elviselni, és ne kérdezzen úgy, hogy nincs felkészülve arra, hogy nem biztos, hogy azt fogja hallani amit szeretne.... de ezt már kb 2 éve hangoztatom. Erre apám beszólt, hogy nekem soha semmi sem jó... pedig csak anyám kérdésére válaszoltam...Egyszóval, rá akarnak kényszeríteni, hogy állandóan olyat mondjak /tegyek, ami nem igaz / amit nem akarok megtenni, amiből már nagyon elegem van.


Te hogy reagálnál ezek után?


2010. ápr. 5. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Költöznék ezerrel. Hagy szekálják egymást :)
2010. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

őő, még otthon élsz ezek szerint...szal gyerekként kezelnek, amíg nem teszel egy felnőttes lépést.

Nálam is ez volt. 24 éves koromig hallgattam, az utolsó éveim otthon borzasztóan teltek. Nálam egyébként kicsit durvább volt a helyzet. Kiskoromban vertek, egész 15 éves koromig. Aztán meg az utolsó évemben minden nap dühösen hozzávágták a fejemhez, hogy jó lesz már, ha eltakarodok.

Akkor már el volt döntve, hogy párom és én, kiköltözünk Angliába. Az egyik ok, ők voltak, minél távolabb akartam lenni. Persze az sem tetszett nekik, de megtettem és kiutaztam. Mákom volt, mert összejött a meló, egész gördülékenyen ment minden. De ez se volt elég, még mindig engem cse..tettek. A barátom beszólt nekik, akit eddig is elég nehéz volt visszatartanom. Ez két évvel a kiutazásunk után történt. Ez után valahogy már meg se mertek szólalni, ugyanis barátom sajnos---vagy mégse---ivott egy keveset, és így sikerült olyanokat mondani nekik, hogy rájuk gyújtja a házat, elvágja a torkukat, ha még egyszer hallja, hogy bántanak. Na, ezek után megszűnt a piszkálódást. Végülis a legnagyobb áttörés akkor történt, mikor megtutták, hogy babát várunk. Végre felnőttként néznek ránk, elfogadtak, sőt, szüleim bocsánatot kértek, és most ott tartunk, hogy mikor megjön a baba, kijön apukám meglátogatni minket. Már akár egy óra hosszat is tudok vele beszélgetni, teljesen normálisan.

Szóval szerintem, amíg otthon élsz, semmiképpen ne számíts arra, hogy békén hagynak. Egy nagy sokk kell nekik, amitől rájönnek, hogy ha nem változtatnak, el fognak veszíteni téged.

Bocs, hogy hosszú voltam.

2010. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam, pár hónapon belül aktuális is lesz :) Hál' Istennek.


Viszont apám nem akarja, hogy elköltözzek, hanem azt akarná, hogy gyűjtögessek magamnak pénzt, hogy később stabil lábakon álljak. (ez jófejségnek is tűnne de biztos hogy van mögötte valami) Viszont anyám már hangoztatta, hogy el fogja venni a fizetésemet, mert az anyja is elvette az övét...Azért arra kíváncsi lennék, hogy hogyan, hiszen már nem kézbe kapjuk :))))) Nekem egyértelmű lenne a próbaidő lejártát követően (mikor már biztos az állás) hogy költözzek albérletbe... jajh, mikor koleszban laktam, milyen jó is volt...


Gondolom azért akarja "vaterom", hogy maradjak, mert nyugdíjas lévén unatkozik és ha már unatkozik b@szogat mindenkit....


Viszont szeretnék már most ezek ellen tenni vmit, hogy a későbbiekben ne legyen ilyen probléma, mert ha albérletbe költözöm, akkor jönnének látogatóba, akkor is állandóan mondogatnák nekem, hogy juj, nem folyik le rendesen a csap, csöpög a wc, poros a szekrény teteje...stb...

2010. ápr. 5. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
pontosan, ahogy mondod, meglátogatnak, és kifikázzák, ahogy takarítasz, stb. Keményen be kell szólni nekik, lehet, hogy egy ideig nem látogatnak, de tarts ki, majd rájön a nyugdíjas apukád, hogy elveszítete gyermekét és neki kell tennie valamit.
2010. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi 14:20!


Van benne igazság.


Viszont attól félek, hogy többé már nem leszek kíváncsi rájuk, hiszen csak b@szogatni tudnak. Félek attól, ha megnyerném a lottó 5-öt, ha elköltöznék, akkor többé már nem lennék kíváncsi rájuk, az állandó marakodásra...stb.


Benned is felmerült amúgy ilyesmi, mikor kiköltöztetek?

2010. ápr. 5. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy anyukád elveszi tőled a fizetésed???? Költözz el minél hamarabb, és szakíts meg velük minden kapcsolatot!
2010. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már ilyen családba születtem így hát gyorsan megtanultam, hogy ne csináljam azt ami nekik tetszik... És nem érdekel ha ezért veszekedés van, én nem fogok csak azért zenélni, táncolni, énekelni, utálatos rokonokhoz menni, azt enni ami nekik tetszik mert ők úgy akarják.
2010. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 14:20 as vagyok. Igen, gondoltam rá, hogy nem fogom őket meglátogatni, ha hazamegyek Angliából látogatóba Magyarországra. De csak meglátogattam őket. Első évben sajnos olyanok voltak, amilyenek eddig. De második alkalommal sajnos a párommal csak külön időpontban tudtunk hazamenni, ő előttem ért haza. Elment hozzájuk, és kihúzták nála a gyufát, és így beszólt nekik. Ahogy ezt már leírtam.
2010. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!