Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, Ti mit szólnátok...

Szülők, Ti mit szólnátok hozzá, ha a lányotok bejelentené, hogy leszbikus?

Figyelt kérdés
Elfogadnátok, vagy nem? Mit miért tennétek?
2010. ápr. 5. 16:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Meglepődnék, rosszul esne, elgondolkodnék, hogy mit rontottam a nevelésében, elbeszélgetnék vele, várnék, hogy hátha csak egy kis szeszély az egész, ha pedig nem az, akkor idővel beletörődnék.
2010. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%
Valahogy én is úgy reagálnék mint az első. Most jöhettek azzal a liberális dumával, hogy persze elfogadnám, nagyon szeretném, büszke volnék rá, legnagyobb vágyam, hogy a lányom leszbi legyen. De mutassatok már egy anyát, aki büszkén kihúzza magát, a bemutatásnál, hogy ez itt Anna a lányom, ez pedig Andrea a vőlegény.... Megnézném ...
2010. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az ember ha elfogadja ha nem akkor sem változik semmi a lányánál, maximum haragban lesznek. Megpróbálnám elviselni, ha ettől boldog lenne a lányom, kevesebb nem lesz tőle, csak nem megszokott és elfogadott a társadalomban...
2010. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén? El lennék keseredve, hisz nem ez a normális identitás. Akárki akármit is mond, szabad gondolkodás ide vagy oda, akkor sem ez a normális. Szóval igen, el lennék keseredve. De mivel a gyerekem, akkor is szeretném...
2010. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintetek emiatt tönkre mehet a családi viszony? Helyzet a következő: A lányom aki most 22 éves elmondta nekem. Nagyon meglepődtem, először magamat okoltam (nevelés stb.), de rájöttem, hogy ezt nem Ő választotta, nem tehet róla. Gondolom neki ez a természetes. Szerintetek ez tönkre teheti a többi családtaggal a viszonyt? Vagy el se mondjuk nekik? Egyenlőre még csak én tudok róla.
2010. ápr. 5. 16:42
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha kamasz akkor nem igazán foglalkoznék vele, majd kinövi. Ha már felnőtt akkor már el kellene fogadnom, de titokban tartanám. Ha ő vállalja mások előtt vállalja, és akkor én is vállalnom ha tudnának róla, de senkinek se beszélnék róla.
2010. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 igabcsy ***** válasza:
78%

Én első pillanatban azt hinném, hogy rám szakadt az ég, és én szégyenemben elsüllyedek a föld alá.

Azután azt, hogy Úr Isten miért pont velünk történik ez meg?

Később arra gondolnék, hogy biztosan csak a kíváncsiság hajtja és majd "kinő" belőle.

Ezt követően tuti eszembe jutna még ezer kifogás, hogy miért is kerül ilyen helyzetbe, és biztosan nem is akarta, és tuti valamelyik hülye barátnője rávette erre az őrültségre..... és keresnék még százmillió kifogást és érvet arra, hogy biztosan más valakinek a hibája, mert az én gyermekem nem lehet ilyen.


Azután lecsillapodnék, és azt mondanám, hogy tök mindegy..... bármit csinál, bámit tesz, bármi is történik, akkor is az én lányom. És segíteném, és megpróbálnám megérteni, és ami a legfontosabb elfogadnám olyannak amilyen. Őt is és a barátnőjét is.


Azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy a liftbe biztosan nem írnám ki, sőt a homlokomra sem.

2010. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
De sok ilyen kérdés lett erről ezen az oldalon hirtelen. Nos, nekem van egy rokonom, aki ebben a cipőben jár. Elfogadni elfogadták, de persze ennek senki sem ujjongva örül. Ha valakivel boldog a lány, akkor a szülők nagyrésze elfogadna egy ilyen kapcsolatot szerintem. Én nem örülnék neki, de nem hiszem, hogy lenne olyan szülő, aki örülne. A rokonoméknál az a probléma, hogy hiába él nagyon sok éve stabil kapcsolatban, gyerekük nem lehet természetes úton, azt meg nem tudom, hogy örökbe tudnának-e fogadni, mert még a házaspároknak is nagyon sok megpróbáltatáson kell keresztül menniük az örökbefogadásért. Mivel nekik nincs gyerekük, mindenki másra, akinek van, borzasztóan irigyek és már a gyerekesekkel nem is tartják a kapcsolatot emiatt. Nem tudják megállni, kimutatják, kimondják, hogy sajnos ott van bennük az irigység, hisz ezzel a helyzettel nem tudnak mit kezdeni. Szóval ez is egy borzasztó nagy hátulütője ennek.
2010. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

ezt nem a te életfeladatod elmondani. a lányodnak kell bejelenteni a többiek előtt, te maximum a támogatásodról biztosíthatod.

hagyd, hogy ő tegye meg ezeket a lépéseket.

nekem nagyon tetszik egyébként a hozzáállásod! van egy meleg fiú barátom, ő a nagymamájával élt együtt, csak neki mondta el. a nagymama nagyon jó fej, nem csinált ebből sosem problémát. előtte is szerette az unokáját, és utána is. azóta is jó a kapcsolatuk - ennél fontosabb meg nincs. ismerem ezt a fiút, és ő maga is nagyon szenvedett ettől, de el kellett fogadnia. nem az ő döntése, hogy biológiailag mivel van megáldva. egyébként pedig hihetetlen, de elsőre megtalálta a nagy szerelmét, és már 100 éve együtt vannak jóban, rosszban, hűségben, és kitartanak egymás mellett. sok hetero példát vehetne róluk.

2010. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, hogy kinövi-e elvégre már nem gyerek el tudja dönteni mi a jó neki. Szeretem a lányomat, ezért elfogadom úgy amilyen. Persze én se örülök neki, de tanácstalan vagyok. Talán jobb ha ezt az egészet nem mondjuk el senkinek. Viszont már férjemnek meg családtagoknak is kezd feltűnni, hogy nem mutatott be egy fiút sem egy ideje. Én már értem miért. De Ők még nem. Bemutatta a barátnőét is. Aranyos lány, de azért eléggé meg voltam szeppenve. Nem tudom, hogy fogják tudni elfogadni.
2010. ápr. 5. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!