Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befolyásolhatja a család...

Befolyásolhatja a család anyagi helyzete, azt, hogy a gyerek milyen tanuló, milyen ember lesz az életben?

Figyelt kérdés
Konkrétan az unokatestvéremékről van szó. A nagybátyámék nagyon jól keresnek. Egy tágas házuk van, ahol mindenkinek jut külön szoba, több fürdő is van. Szép bútoraik vannak, kényelmes náluk lenni. A környék, ahol laknak szép, rendezett, kertvárosszerű. Sok a zöldterület is. Maga a lakóhelyük egészségesebb, kellemesebb, az embernek megjön a kedve, ahhoz, hogy tervezzen, nekikezdjen a dolgainak. Emellett az étkezéseknek is megadják a módját. Simán esznek minden nap húst vagy halat, zöldségeket, gyümölcsöket. Mindezekből az drágább fajtákat is, tehát amit csak megkívánnak. Járnak nyaralni, síelni, és ezek alatt se kell a pénzt nézniük. Vásárolgatnak, étterembe járnak. Mindannyian sportolnak. Persze én is eljárok futni, ingyen van, de náluk belefér a konditerem, foci, tánc, lovaglás, tehát ezek mindig fizetősek és szerintem tök élvezetesek. Nem stresszelnek, ha valamelyik szülő beteg lesz, és esetleg kiesik a fizetése a gyógyulásáig. Minden nap kényelmesen válogatnak, hogy mit vegyenek fel, mert bőven van választék. A gyerekeknek beleférnek a különórák nyelvekből. Nálunk mindennek a szöges ellentéte van. 2 szobás lakásban nyomorgunk 5en. Nagyon zajos a környék. Ha kinyitom az ablakot hangosan lehet hallani az autókat, villamost. Sose voltunk külföldön, még a Balatonon se. A szüleim megállás nélkül kiabálnak egymással a pénz miatt. Sokszor ezt a feszültséget rajtunk is levezetik. Ételekről annyi, hogy hús egy héten kb. 2x van, tészta, krumpli, kenyér, olcsó felvágottak, levesek, azok mellé is sok kenyér, hogy laktasson. Gyümölcsből max alma, illetve nyáron dinnye, ha már olcsó. Édességet se nagyon eszünk, mert a szupermarketek sajátmárkás csokijai rossz ízűek, a lila tehenes meg drága. A szüleim semmit nem tanítanak nekem. Ha a házimban kérek segítséget, soha nem tudnak segíteni, nem is hallottak róla, és a végén mindig oda lyukadunk ki, hogy hülye a tanár és sz--r a könyv. A lakásunk konkrétan büdös. Állandó gond van a penésszel(panel). Télen nagyon hideg van, mégis az egekben van a rezsi, nyáron meg kell fulladni a melegben. Ha fel van adva valami kötelező olvasmány, már megy a szájhuzogatás, mert drága. Ha csak úgy kérek valami könyvet, mert érdekel, akkor el vagyok küldve a francba, mert fölösleges. Anya eltörte a csuklóját. Táppénzt kap, ami nagyon kevés, ráadásul a fizetése is az, úgyhogy most nagyon gázos a helyzet. Apa minden nap ordibál vele, hogy mekkora k..va, miért nem vigyázott, szerencsétlen, és most miatta hónap közepére már nem lesz mit enni. Sokszor éjszaka is ez van, úgyhogy elaludni is nehéz. Az életkedvem is elmegy . Biztos vagyok benne, hogy nem lenne semmi gondom, ha nagynéném gyerek lennék.
2016. ápr. 14. 21:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%
Nem befolyásolja.
2016. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen befolyásolhatja, akár pozitív akár negatív irányba is. Bár a családi háttér is nagyok sokat jelent. Bár én egész eddigi életemben azt tapasztaltam meg hogy szerényebb anyagi körülmények között élni szar, de lehet hogy a megfelelő családi háttér ezt ellensúlyozni tudja.
2016. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem. a sprot levezeti a feszültséget, kellemes környezetben ébredi nagy löket a nao elején, különórák stb
2016. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
szent szar, hogy tudtam ennyi szóismétléssel fogalmazni...
2016. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem hinném, hogy valaki attól lesz jó tanuló, hogy mennyi pénzük van. Én ugyanolyan jó tanuló voltam akkor is, mikor nem tudtuk, hogy miből fizetjük be a számlákat, és most is, amikor bármit megengedhetünk magunknak, persze ésszerű kereteken belül. A lakás kérdés, ami lényegesebb. Nem lehet túl jó 5 embernek 2 szobán osztozni. A konfliktusok gyakoribbak lehetnek az intim szféra hiánya miatt is.
2016. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazából átérzem a helyzetedet, én is ilyen pocsék környezetben nőttem fel, csak nálunk kenyér volt télen-nyáron a kaja vagy az se és mindig kiköttették az áramot fizetéselmaradás miatt... Non-stop ordibálás és verés.

Ennek ellenére: gimiben minden évben osztályelső voltam. Ha valami nem ment, akkor odamentem az adott tanárhoz segítséget kérni, mindig szakítottak rám időt és türelmesen elmagyarázták a dolgokat. Összebarátkoztam még a könyvtárosnővel is, a saját gyűjteményéből adott végül könyveket, így nem vettem meg őket, később a barátaimtól kéregettem.

A bátyámmal együtt felfogtuk hogy 8 általános nem elég, ha nem ilyen életet akarunk magunknak. Mindketten leléptünk 18 évesen és egyetemet kezdtünk, ő végzett programozó, én jelenleg is tanulok, koliban lakok, ösztöndíjakat kapok, diákmunkázok. Sokkal felszabadultabbak vagyunk, mióta nem mérgez a "család". Sajnos öcsémnek hasonló a felfogása mint a szüleinknek: pénzszórás azonnal míg van, majd agresszív viselkedés ha nincs, bukásra áll majdnem mindenből, de őt nem érdekli.

Szóval eredeti kérdésedre válaszolva: szerintem nem befolyásolja.

2016. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Sikerült meglátnod az élet igazságtalanságát, az egyenlőtlenséget. Sajnos erre nem lehet mit mondani. El kell fogadnod, ill. bele kell törődni.

A kérdésre meg a válasz, igen. De nem csak az anyagi helyzet, hanem a környezet, a szülők intelligencia szintje is. Egy szegény családból jóval kisebb eséllyel tud kitörni valaki, mikor az elit újratermeli saját magát.

De ettől fggtlenül ha küzdesz, kitörhetsz, ha a szorgalom mellett van eszed. Igaz neked 8x annyit kell teljesítened majd, mint a gazdabbaknak. . .

2016. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Van erről a helyzetről egy ironikus kép:

[link]

2016. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen számít. Légkör? Kiegyensúlyozott, vagy megélhetési problémákkal (esetleg alkoholizmussal, veszekedésekkel) teli?

Étrend? Eleget kap-e a gyerek, megfelelő minőségű és változatos ételt? (A tanulás sok energiát emészt fel, még ha mozgással nem is jár.)


A már említett különórákról nem is beszélve, és az sem mindegy, milyen teljesítménykényszer és elvárásrendszer van a háta mögött.

2016. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9%

Az eredeti kérdés ez volt:


Befolyásolhatja a család anyagi helyzete, azt, hogy a gyerek milyen tanuló, milyen ember lesz az életben?


A válasz pedig az, hogy nem. Egy ember fejlődésére az örökölt jellemvonások, a szülői hozzáállás és a környezetben élők viselkedése befolyásolja. Ebben nincs szó a pénzről, így nem, nem befolyásolja.

2016. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!