Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám még nem vált el apámtól,...

Anyám még nem vált el apámtól, de más hapsitól terhes. Kinek a nevét kapja születéskor a gyerek és ha a válás elhúzódik, ki kérvényezze a DNS vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Jogilag gondolom egyelőre apa nevére kerül a baba, mivel még nem zajlik a válás csak be van adva a kereset. Utána mikortól intézheti a kedves igazi apuka a saját nevére vételét? És a válásnál ki kérvényezze az apasági tesztet. Gondolom úgy logikus, hogy apukám, de akkor kit fog terhelni a költsége, ha kiderül, hogy nem az övé a gyerek?

2016. ápr. 18. 15:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
2016. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

7-es, maga a bontóper nem tart sokáig, csak a vagyonmegosztás.

Egyébként a barátnőmnek be kellett mutatnia az ítéletet vagy anyakönyvi kivonatot (már nem emlékszem pontosan) a pár évvel korábbi válásáról ahhoz, hogy elfogadják az élettársa apasági nyilatkozatát, különben a volt férje nevére került volna a gyerek. Én intéztem (másik városban volt a válás, ő meg a 8. hónap végén már nem nagyon tudott ugrándozni), ezért emlékszem rá.

2016. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%
teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tehet az új fickó...
2016. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező (#5), ha nem élnek a gyerek születésekor 300 napja külön, akkor meg marad az eddig is létezett peres eljárás. Apukádnak kell pert indítani "apaság vélelmének megdöntése" tárgyban, de vizsgálat továbbra sem kell, ha anyukád is elismeri, hogy biztosan nem apukád az apa. Ez lefut pár hét alatt, a gyerek apasági státusza újra rendezetlenné válik, és akkor az új társ tehet teljes hatályú apai elismerőt. Ennek akkor ez a rendje.

Ha nem tudtok szociális alapon költségcsökkentést elérni, ez esetben a költség a 18 eFt illeték + az ügyvédi keresetlevél díja. Utóbbi megspórolható, ha kerestek az interneten egy iratmintát, és azt töltitek ki.

pl: [link]

2016. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10%

"egyes válaszolók szerint ez abszurd (amiben van igazság)"


7-8-as vagyok:D

Ezek szerint hülyeséget írtam,mivel le lettem pontozva.


Ezt nem gondoltam volna.


Szóval,ha az asszony megcsalja a férjét,és gyerek lesz belőle,akkor még nem válnak el,addig a megcsalt férj köteles a nevére venni a gyereket,aki a megcsalás eredménye lett?


Én liberális vagyok,de ezt már túlzásnak tartom:D


Ne haragudjatok,de szerintem ez nonszensz:D

2016. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%

De ebben az esetben meg ugye szinte biztosak benne,hogy nem a férjé a gyerek.

Gyakorlatilag nem is megcsalás történt,mégis "jogilag" övé a gyerek:D


Hát,ez kész:d

2016. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, bátran "kész" lehetsz, de a házasság apasági vélelmet keletkeztet - amióta világ a világ:)

Szóval házasságban az az alapfeltételezés, hogy a férj az apa, és ennek az ellenkezőjét lehet bizonyítani a körülményektől függően peres vagy nem peres úton. Amíg házasságon kívül meg az apaság a bizonyítandó.

2016. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

"apukámnak szeretnék segíteni a perben, és mivel ő nem elég tájékozott a jogban, én szeretnék mindennek utánajárni, nehogy elcsússzunk valahol"


Ő nem tájékozott, ahogy te sem. Miért nem ő jár utána?

2016. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, a Kérdező nem akarja, hogy az anyja ki tudjon babrálni az apjával valamilyen módon.
2016. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!