Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Több mint 11 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több mint 11 éve vagyunk házasok,2 kiskorú gyerekünk van. A férjem azt akarja, hogy elköltözzek a házból (gyerekekkel együtt), ami az Ő és anyósom tulajdona. Megteheti-e? (A válást is azért sürgeti mert szerinte akkor könyebben kitehet a házból. )

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem úgy megy az, hogy csak kisemmizhet benneteket!! Szerezned kell hamar egy jó ügyvédet!
2009. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg ha a ház már azelőtt a férjed nevén volt, mielőtt összeházasodtatok, akkor nem feleződik a vagyon, tehát kitehetne. Viszont úgy tudom, hogy 10 év házasság után automatikusan minden vagyon feleződik. Biztos, lesz olyan, aki ezt itt meg tudja mondani neked pontosan. A férjedet nem érdekli, hogy hová mész a gyerekekkel? Mitől lett ilyen "kedves"? Csak együtt éltetek ennyi évet és most ki akar dobni?
2009. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A ház, ami a férjedé és az anyósodé, soha nem lesz közös vagyon. Amit a házasság, vagy együttélés alatt szereztetek, az már igen. Van itt viszont egy másik kérdés az ugyanis, hogy a két gyerek már ebbe a házba született, ezért nem lehet csak úgy egyszerűen kiszórni benneteket. Esetleg ha a férjed szerez egy minden tekintetben megfelelő lakást a számotokra. Jóhiszemü bérlők vagytok és hiába sürgeti a válást, a házat csak akkor hagyjátok el, ha lesz hová mennetek. Ki ne költözz, mert ez nagyban befolyásolja a válás kimenetelét! És ha egyszer kiteszed a lábad, ez az ember soha többet nem fog beengedni.
2009. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdont sosem fogsz szerezni a házon, viszont esélyed van, hogy a bíróság megítéli neked az ideiglenes és részleges használati jogot a gyerekek nagykorúságáig.
2009. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanvagyonon tulajdon nem szerezhető azzal, hogy sokáig együtt éltél házasságban a tulajjal. Legfeljebb egyes berendezési tárgyakon, melyek eredetileg az övéi voltak, szerezhesz résztulajdont. Pl. volt a szobában egy bútor, te azt évekig használtad, ilyen módon. Az ingatlan azonban sosem lesz a tiéd házasság miatt. Egyetlen lehetőség, hogy ha te kapod meg a gyereket a válóper folyamán, esetleg megkapod ideiglenes, a gyerekek felnőtté válásáig a használati jogot, s ezt korábban csak akkor veszted el, ha új házasságot kötsz. Azaz biztonságban leszel néhány évig. Viszont eleve kiköltözni nem szabad, mert birtokon kívül leszel, ami rosszabbítja a helyzetedet.
2009. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg a férjednek, hogy nem mész el, ha nem tetszik neki, hívhatja a rendőrséget. Úgysem fogja hívni, ha meg igen, a rendőrök nem raknak ki két gyerekkel az utcára, mivel az apjuk után a gyerekeknek joguk van ott lakni. És mivel nincs bizonyíték arra nézve, hogy te rossz anya lennél, innentől kezdve, hozzá nem kerülnének a gyerekek. Tehát, nyugalom, a férjednek nincs joga kitenni titeket az utcára. Tanácsolnám azonban, hogy keress fel egy ügyvédet, mert az ilyen ember még a saját gyerekeinek se adna egy nyamvadt fillért, ami meg a tied illetve téged és a gyerekeket illet, azt szerezd vissza.
2009. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Minden válasznak tul. képp. ugyanaz a lényege. Pár dolgot még meg kell jegyeznem. 1. Anyósommal nagyon jóban vagyok, Ő az egyetlen segítségem a gyerekek körül.Teljesen tisztában van a fia hibáival, és szerintem nem örülne ha elmennénk onnan. 2. Eszem ágában sincs tulajdonjogot szerezni a házra, de ha bármilyen jogom van az ottlakással kapcsolatban, akkor nem szeretnék "lecsúszni" róluk, csak azért, mert nem ismertem a jogaimat. 3.Ügyvédre nem nagyon van pénzem.
2009. jún. 2. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit kérdeznék még meg tőled a többi válaszoló után, hogy átgondoltad ezt alaposan, hogy a férjed ilyen viselkedése után te akarsz-e vele együtt lakni továbbra is? És ha elváltok, akkor is? Ő is ott fog lakni? És ha majd csajozni fog, akkor oda viszi haza, te meg nézed? Gondold azért ezt át szerintem. Más lehetőséged nincs?
2009. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!