Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Édesanyámmal...

Mit tegyek? Édesanyámmal rossz a viszonyom, de a gyermekemre erôltessen rá a mamáját, ha ô nen akarja látni?

Figyelt kérdés
Tavaly június harmadikán elköltözten a 4,5 éves kislányommal anyukámtól. Azév márciusában lettem 18 éves, májusban megkaptam a felügyeleti jogot és anyukámmal elmérgesedett a helyzetünk. Még többet kezdett inni, mint azelôtt, folyton lehordott, hogy nem segítek semmit, miközben iskolába jártam, foglalkoztam a gyerekemmel, az otthoni dolgok nagyrészét elláttam, de mert elmaradt pl. a mosogatás, ő rögtön ordítozott... A csúcspont az volt, amikor egy egész hétvégén át ordítozott, hogy elege van és vagy elköltözik vagy megöli magát, mert tarthatatlan, amilyenek vagyunk. Éppen mostam, amikor rámüvöltött, hogy egész nap ülök, nem csinálok semmit, a lányom hisztis, rá szakad minden... Eljöttünk tôle aztán azon a héten még arcon köpött, utána kicsit javult a helyzet, de nemsokára elkezdte mondani a lányomnak, hogy elviszik majd tôlem, mehet intézetbe, meg hogy egy kis... vagyok... Egy kislánynak... November elején pedig végleg betette a kaput, hogy fényes nappal az utcán összetalálkoztunk. A kislányom, a szomszéd lány két és fél éves kisfia meg én mentünk a boltba, ô meg ült egy padon. A lányom odament, mert mért ne engedném? Anyám meg felállt és nem nézte, hogy gyerek van a kezemben és hogy az unokája látja, elkezdett ütni. Most pedig elvárná, hogy hívhassa, láthassa a gyereket. Nem hergelem ellene, de így is azt mondogatja, hogy utálja, nem akarja látni meg ilyesmi. Mit kéne tegyek? Én nem akarom, hogy lássa... Félek, hogy megibt kiváltja belôle azt a félelmet, amit akkor, amikor az eset történt. Aggódok, hogy negatív hatással lenne rá, megint félne az utcára menni velem .
2014. jan. 24. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úristen, te hány évesen szültél? 14?
2014. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

lehet sokan beszolnak, h mikor szultel, en azt mondom, h tiszteletem feled, h megtartottad, neveled!

hat az en anyam is nehez eset, de a tied, nem irigyellek!

azt mondom, beszelnek vele elotte pl: figy. elhozom, de ha nem fogsz viselkedni, ez volt elso es utolso!

sok szerencset, kitartast!

2014. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Inkább 13. Én anyud helyébe akkor ütötelek volna agyon nem most. De a te gyereked azt csinálsz amit akarsz.
2014. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt erőltetni. Se neked nem jó, se a gyereknek.

Anyád meg úgysem fog megváltozni.

2014. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyugodtan le lehet szólni... 14 évesen szültem, de az iskolát kijártam, van érettségim, dolgozom és egyedül nevelem. Lehet nem vagyok jó anyuka, de a sajátomnál jobb leszek! Féltem szólni a saját anyámnak, hogy mi történt velem, tudtam, hogy engem okol majd... Nem is tévedtem... Nem tudok vele leülni értelmesen beszélni, mivel 'Nem te érdekelsz...' meg hasonlókkal jön. Meg mindig azzal jön, hogy mennyit tett értem... Kicsit sem segített feldolgozni, ami történt... Sôt, csak bántott, pedig elméletileg ... na mindegy, ez nem a kérdés része...
2014. jan. 24. 11:03
 6/11 A kérdező kommentje:
A normális válszokat pedig köszönöm :)
2014. jan. 24. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki 14 évesen gyereket szül, azért a szülői hozzáálláson is elgondolkodnék. Viszont tiszteletreméltó a helyzethez való viszonyod.
2014. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Anyad nem semmi, de az se, hogy kislanykent nemi eletet eltel, plane vedekezes nelkul. Gondolom, te majd elmagyarazod a tiednek, hogy 13-14 evesen meg csak kislany, ugye? Kulonben eselyed lesz arra, hogy tiz ev mulva nagymama legyel.

En egyebkent azt mondom, hogy teljesen felesleges a kapcsolatot eroltetni anyaddal. Tenyleg azt kell latnia a kislanynak, hogy ver teged?

2014. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én igyekszem majd nem ilyen anya lenni... És igaziból nem mindenkivel feküdtem le és nem is sokszor... Hanem egy jóval idôsebb férfival... Ô a törôdését, én kb az életemet adtam.... :) Persze a gyerekünket nem is látta... Még leírni is fura, hogy 'gyerekünk' ... Szóval nem kötelességem látni engedni anyámnak és nem kell erôltetnem, ha a gyerek nem akarja?
2014. jan. 24. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy koteles.
2014. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!