Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha kiderül...

Hogyan reagálnátok, ha kiderülne, hogy a férjetek titokban dohányzik?

Figyelt kérdés
Kb. 15 éve abbahagyta, közben megszülettek a gyerekeink, mindig is elítélte azt, hogy dohányzott és sokszor mondta, hogy sokkal jobban érzi magát anélkül. Most meg simlizik és a szemembe hazudik, hogy mikor hova kell mennie, hogy elszívja a cigijét. Az a típus, akin nem extrem nagyon lehet érezni a cigiszagot, de azért lehet. Nagyon el vagyok kenődve, nem tudom hogyan tegyem szóvá. Kb. 3 napja vagyok biztos benne, de már pár hete is tarthat.
2016. ápr. 23. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezném, hogy milyen gondjai vannak, amiért vissza szokott! Ok nélkül nem gyújtana ennyi idő után rá. De eleknődve emiatt még nem lennék.
2016. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát elég szomorú, hogy titokban kell dohányoznia. (ezzel nem a dohányzást helyeslem) Semmit sem mondanék a helyedben, de megpróbálnék tényelg érzelmileg közel kerülni hozzá ha már a felesége vagyok.
2016. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Biztos, hogy dohányzik? Nem lehet, hogy más ember a társaságából fújja rá a füstöt, és azt érzed rajta?


Amúgy a nikotinfüggőség az egyik legkeményebb, hallottam olyat, hogy valaki több évvel a leszokás után is megkívánta. Ezért nem kell rászokni.


Kérdezz rá, hogy dohányzik-e, és ha igen, ne hordd le, hanem támogasd, hogy újból leszokhasson, már amennyire le lehet.

2016. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Rakerdeznek h miert, de nem indulatosan!
2016. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy az anyja, miért kell terrorban tartani?
2016. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Meg lennék döbbenve azon, hogy nem meri elmondani nekem, hanem titokban csinálja.
2016. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Inkább az derüljön ki, hogy titokban dohányzik, mint az, hogy megcsal, adósságot halmozott fel...
2016. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egyszer egy dohányos ismerősöm mondta, hogy ne szekáljam a férjem a leszokással, hiszen felnőtt ember, azt tesz, amit akar.

Igen, de amikor gyerekeket vállaltunk, akkor megígérte, hogy leszokik. Én megtettem, ő nem. Felelosséggel tartozik a gyerekeiért és értem is. Ha dohányzik, az nemcsak neki káros, nemcsak neki árt, hanem nekünk is.

Szóval szóljál neki, és beszéljétek át, segíts neki. Sajnos az én férjem nem képes leszokni. Semmi kitartása nincs. Mindig van kifogása, hogy most éppen miért nem tudja abbahagyni.

És azért nem vagyok vele már megértő, mert minden leszokásánál támogattam, aztán gyorsan visszaszokott, és kárba veszett az egész.

Én is leszoktam, nem a levegőbe beszélek.

Nemcsak a saját életével játszik, hanem a miénkkel is.

2016. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mélységesen magamba néznék, hogy hogy történhet meg az, hogy a férjem azt hiszi, az anyja vagyok, ő meg tizenéves, és bujkálnia kell.


Régen gond, ha valamit titokban kell csinálnia, mert nekem nem akarja, meri, tudja elmondani. (?) Kivel beszéljen meg bármit, ha nem velem?


Magához a dohányzáshoz semmit nem szólnék, bár azt nem viselném el, hogy a lakásban füstölögjön, mert a ruhának, falaknak mindennek füstszaga lesz, illetve nyilván ne a kajapénzből vegyen el a cigire, de nem lenne olyan párom, akinél ez kérdéses.

2016. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen a probléma itt az, hogy Tőled tart és Neked hazudik? Nem meri elmondani, mint a kisgyerek az anyjának. Remélem nem azért Vagy elkenődve, hogy cigizik újra, hanem azért mert ilyen gyenege lábakon áll a kapcsolatotok.
2016. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!