Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőktől ajándékba kapott...

A szülőktől ajándékba kapott lakás is közös vagyonnak számít válás esetén?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, a szüleim nevén van egy lakás, amit átíratnak az én nevemre. Válás esetén a másik fél igényt tarthat-e a felére? Azt tudom, hogy az öröklött vagyon nem közös, de ebben nem vagyok biztos.
2016. jan. 22. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a Te saját vagyonod.
2016. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Teszek bele egy kis csavart:


És ha én a spórolt pénzemből (egy részét házasság előtt, egy részét utána szereztem, a saját fizetésemből, bár tudom, vagyonközösség van) veszek egy lakást a szüleim nevére, amit ők később az én nevemre íratnak? Ez járható út?

2016. jan. 22. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az csak a Tiéd, ezt pontosan tudom, mert én is ajándékozással kaptam egy lakást, és az ügyvédnő már akkor közölte velem, mikor a papírokat készítette... Szóval ne aggódj!
2016. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Tud a valaki a spórolt pénzedről? Mert ha nem, akkor nem kell ez a procedúra...
2016. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

HA (bizonyíthatóan) - te és nem ti ketten a pároddal - ajándékba kapsz bármit is a házasság alatt, az a te magánvagyonod. (A bizonyíthatóság maitt érdemes mindennképpen papírt íratni erröl, mert az nem elég, hogy a szüleid azt állítják, hogy ök adták)


"ha én a spórolt pénzemből (egy részét házasság előtt, egy részét utána szereztem, a saját fizetésemből, bár tudom, vagyonközösség van) veszek egy lakást a szüleim nevére, amit ők később az én nevemre íratnak?"


Ha a szüleidnek veszel egy lakást - akár a házasság elötti pénzedböl, akár közösböl (habár ekkor a másik fél beleegyezése is szükséges), az az ö tulajdonuk.

Attól kezdve, hogy az övék a lakás, neked vagy a párodnak semmi köze hozzá többé.

Ha ök késöbb kizárólagosan neked adják/ajándékozzák, az ugyanolyaelbírálás alá esik, mintha neked az eredeti vételhez semmi közöd sem lett volna.

(Esetleg a párod megpróbálhatja a közös pénzböl ráfordított összeg felét visszaszerezni, de erre sincs igazán esélye - habár én személy szerint erkölcsileg ennyit jogosnak tartanék.)

2016. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"ha én a spórolt pénzemből (egy részét házasság előtt, egy részét utána szereztem, a saját fizetésemből, bár tudom, vagyonközösség van) veszek egy lakást a szüleim nevére, amit ők később az én nevemre íratnak?"


Ez vagyonmentésnek számít, és ha tudomást szerez róla, akkor egy ügyvéd segítségével simán visszaszerzi a feleséged a részét válás esetén.

Másrészt a vagyonmentés bűncselekmény, nem csak ejnye-bejnyét kapsz, ha rájönnek.

2016. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: az azért nem mindegy, hogy a lakás vásárlása mikor történt és a megvétel, illetve visszaajándékozás közt mennyi idö telt el.


De ha a lakást a kérdezö eleve a saját - házasság elött spórolt - pénzéböl vette a szülöknek, akkor az végig külön vagyonnak számít, azaz a vagyonmentés szóba sem jöhet!

2016. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, írja hogy nem csak a házasság előtti pénzéből venné, illetve egyértelmű a sumákolás.


Ha valódi ajándékozás történik és eltelik vagy (mondok valamit) ~20 év, akkor a kutya se köt bele.

2016. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha én a spórolt pénzemből - egy részét házasság előtt, egy részét utána szereztem, a saját fizetésemből"


Azért ebben az esetben a lakást nem a közös pénzböl veszi - márcsak azért sem, mert ebbe a másik félnek is bele kell(ett) egyeznie, hanem legalább is részben a saját (házasság elötti) különvagyonából.


Ha a másik fél tudtával történt a vétel, akkor ezzel le van zárva a dolog - mert a szülöknek vett lakás az övék.


Ha a másik fél nem egyezetett bele, akkor a lakás árának az a részét, amit a kérdezö a közösböl adott, a fele értékben vissza kell adnia a másiknak. De ettöl a lakás még a szülöké - nekik semmi további kötelezettségük nincs a válásra nézve.

De itt a kérdezö saját pénze magánvagyon, és ha abból másnak vesz lakást, az sem érdekes. A közös viszont felelödik.


Az meg, hogy utána a szülök mit kezdenek a házzal, magánügyük.

2016. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
azért volt elég egy lakásra a pénz mert a nejed fizetéséből éltél így tudtál sporolni tehát a lakás közös
2016. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!