Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 18 évesen mennyire rizikós...

18 évesen mennyire rizikós különköltözni albérletbe szülőktől?

Figyelt kérdés
Külön akarok költözni érettségi után, remélem munkalehetőség több lesz, gondolok itt arra hogy ha dolgozok és állandó munka ( csak akkor vállalom be) akkor legalább 70.000ft kell. Hol érdemes nézni albérleteket, mire figyeljek, megéri e, stb...? köszi
2010. ápr. 7. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből nem tudnál megélni.Egy albérlet minimum 30.000.-,a rezsi is legalább ennyi.Enned és ruházkodnod is kell,a szórakozásról nem is beszélve.
2010. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
énis tervezem, hogy 18 évesen elmegyek, annyi tanácsot tudok adni igy látatlanban, hogy haverokkal együtt vegyetek ki egy lakást, hogy a rezsi illetve a bérleti díj rádeső része kevesebb legyen.
2010. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ruhát ne számold bele, az ember nem vesz minden nap új pólót... cipő nekem 7 hónapja tökéletes, azóta is vettem vagy 3 pólót, 2 nadrágot meg 2 cs. zoknit... ennyi
2010. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi több mint 30ezer.Télen a fűtés maga 20-25ezer. Az jó ötlet hogy haverokkal költözzél, csak nézd meg hogy melyikekkel, nehogy túl lazán vegyék az életet, és téged is magukkal rántsanak, vagy az albitok lássa a kárát. Pl. elbulizzák az albira való pénzt is.

Mindenféleképpen a szüleiddel menjél albérletet keresni, mert nem csak rossz albérlők, rossz főbérlők is vannak. Ha látja a tulaj, hogy a szüleid "ott vannak a hátad mögött" nem akarják esetlegesen kihasználni hogy túl fiatal vagy.Könnyen rádverhetnek nem téged terhelő kiadásokat is.

Városközpontban drágább, a szélén olcsóbb az albidíj. Sztem ne távfűtéses lakást vegyél ki hanem gázosat.

Ami a leg fontosabb: csak akkor menj albérletbe ha a szüleid beleeggyeznek.Ne úgy menjél el otthonról hogy összevesztél emiatt velük.Részben azért amit már leírtam, részben azért, hogy ha valami miatt nem tudod fizetni az albérletet, legyen hova hazamenni.

2010. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

megértem, hogy menő, meg minden, és ott nem zavarnak a szülők, ha buliznál, de csak azért, h ne velük lakj iszonyat felesleges.

az arra szánt pénzt inkább tedd félre, jól jöhet még később. ha csak nincs nagyon rossz viszonyod az ősökkel.


albi már leginkább akkor éri meg, ha van 1 komoly párod, akivel érdemes tervezni, és nem szeretnéd, h az őseid folyton a nyakatokba lógjanak, amikor kettesben lennél vele.


és ha mondjuk elveszted a melód, és épp nem tudsz tejelni, akkor majd elvárod, h a szülők tegyék meg helyetted???

ááá, ez így nem pálya apám. előbb nyugi, keress stabil melót, tanulj szakmát, és ha már úgy érzed, h egyedül is megállod a helyed, akkor menj.

addig ne, mert lehet, hogy sok lesz a tanulópénz, és egy életen keresztül bánni fogod.

2010. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nem írtad, hogy melyik városban laksz. Itt Pesten egy legolcsóbb albérlet 50 ezer + rezsi (= kb. 80 ezer) Plusz általában mindenhol kérnek 2-3 havi kauciót is(=100-150 ezer Ft). Ezekkel a költségekkel fixen számolhatsz, és ehhez kell hozzáadnod az egyéni fogyasztásodat (kaja, pia, szórakozás, ruha, váratlan kiadások). Ha engem kérdezel, 70 ezer Ft nem elég sajnos. Megérni pedig nem éri meg természetesen, de van, hogy a szükség felrúgja az ésszerűséget, Mindenesetre csak hobbiból szerintem ne költözz el ennyi pénzből, csak ha otthon tarthatatlan állapotok uralkodnak.
2010. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát itt mindenki marha okos de gondolom mindenki otthon is él. Én 18 évet betöltöttem, anyám azt se tudta hova jövök felrakott a buszra és irány Szeged. Elmentem koliba pár hónapra, mikor beállt a rendszer és ismertem a várost fogtam magam és leléptem albérletbe. 30ezer a rezsi igen, de mivel hárman lakunk itt ezért az fejenként 10, így nem kell rémisztgetni szerencsétlent. Én kevesebb mint havi 70ből vígan elvagyok, nem nélkülözök semmit, és a szüleimtől egy fillért sem kapok mert nincs miből adjanak. Úgyhogy menj ha akarsz, ne tántorítson el. És pont hogy távhőset keress, hőmennyiségmérőset, mert a gázt fizetheted télen mint a szemét, a távhő meg minden hónapban egy 10es. Persze nyáron nem fűtesz, de télen meg nem döglesz bele a számlák kifizetésébe, meg nem kell azt számolnod hogy most mennyire tekerheted fel a kazánt hogy ne fagyj meg, de ne is kelljen sokat fizetni érte. Költözz :)
2010. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!