Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Megpróbálom érthetően leírni. 19/F vagyok, nem vagyok rá büszke, de eléggé jól élünk. A házban antik bútorok tömkelege, meg hasonlók. A ház bazi nagy, vagy 200nm-es, de a fele nincs kihasználva, mindenhol nagy nyílászárók, egy vagyon a fenntartása, sokszor van 16-17 fok. Nagyapám volt az építkezésen a felelős műszaki vezető, de inkább ott hagyta az egészet (szerintem jogosan), mert anyámnak pl. kellettek a nagy ablakok, a márvány burkolat, meg nem volt jó a műanyag ablak, csak fa, meg nem jó a vegyestüzelésű kazán, csak gáz, ráadásul tartályos, de nagyapám van mindennek lehordva, sokszor ki is kaptam, ha meglátogattam, meg apám is emiatt ment tönkre, egy jól menő vállalkozása volt. Szóval, ha felhozom, hogy adjuk el ezt a házat, vagy legalábbis adjuk ki, akkor azt kapom, majd megkeresed rá a pénzt,s veszel magadnak egy házat. Pedig 2 lakást lehetne ebből a házból venni, a többit pedig egy alapítvány létrehozására fordítanám. Én nem tehetek róla, nem szeretem az urizálást.
2016. ápr. 24. 22:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
S nagyanyám is itt lakik (anyai), de neki elvan szeparálva a lakrész, de 2 konyha nincs, s éjfélkor vacsorázik, s nagyon zavaró, amikor pihennék. Nem panaszkodásból, de azért na...
2016. ápr. 24. 22:39
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni ha már nem akarod tűrni. Ez anyadek háza ők dolgoztak meg érte. Az más dolog, hogy nem éri meg fenntartani, de ez az ő döntésük.
2016. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Oké, ezt értem. Csak a gond ugye, hogy nagyapám elment az építkezésről (teljesen jogosan). De ebből állandóan konfliktus van, hogy hogy merészelem meglátogatni, anyám, meg nagyanyám nem szólnak hozzám jó ideig. Apámmal jól kijövök, ő is eladná a házat, de nem a nevén van.
2016. ápr. 24. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Szoval, 16 17 fok van, ugy erzem akkor sporolni kell. Bazi jol elhettek :) Milyen alapitvanyt szeretnel letrehozni?
2016. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha megszeretnéd láttogatni a nagypapàd ,hát làttogasd meg.
2016. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"Pedig 2 lakást lehetne ebből a házból venni, a többit pedig egy alapítvány létrehozására fordítanám"


A szüleid házából te hogyan akarsz bármire is fordítani vagy megmondani, hogy mit vegyenek belőle? :)


Ha nem szereted az urizálást, akkor költözz albérletbe és ne a szüleid házát akard eladatni, hogy vegyenek neked lakást.

2016. ápr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés az, hogy miét 16-17 fok. Én kint ennyi időben kabátban járkálok. Mondjuk a megoldás a fűtés lenne? Ha rossz a szolgáltató, akkor elektronikusan is meg lehet oldani. Az öregek általában fázósak, ezért furcsa, hogy nekik ez az ideális.
2016. ápr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

#7: "Az öregek általában fázósak, ezért furcsa, hogy nekik ez az ideális."


45 körül lehetnek a szülei. Miről beszélsz?

2016. ápr. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Elsővel értek egyet.. 19 vagy, ha ennyire nem tetszik a dolog akkor lépj el. Rengeteg ember van aki ennyi idősen már nem támaszkodhat anyagilag a szüleire. Diákmunka, diákhitel - ha nem szereted az urizálást akkor ez be fog jönni.
2016. ápr. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell anyadnak mondani, h az az o dolga, h az apjaval milyen viszonyt tart fenn, de neked ez az ember a nagyapad, es szereted, ezt tartsa tiszteletben.
2016. ápr. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!