Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem!?

Tanácsra lenne szükségem!?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Édesapám alkoholista évek ota.. nem törödik velem,levegőnek néz most jött el a pillanat mikor már nem birjuk tovább. Állandoan iszik,alig eszik hányik stb. Nincs munkahelye,itthon se csinál semmit... szo szerint semmit! TV-t néz. Anyukámmal bután beszél,volt,hogy bántotta.Valamelyik nap festettük a szobát mikor én javitgattam a falat ő lefeküdt abba a szobába az ágyra és aludt. Nem kérdezi tőlem,hogy van-e pénzem buszra.. inkább elkéri azt a keveset is ami van.Már nem lehet vele beszélgetni se,kocsmába/jednotába ahol csak tud tartozik alkoholok,cigaretták árával. Megfizeti utána anyukám pénzéből.Már nem birjuk tovább. Még mesélhetnék sok mindent,de felesleges. Elvonokurara szeretnénk küldeni. Hova kellene menni? Kitől lehet segítséget kérni? Erre sajnos nincsen pénzünk,így nem magán elvonokurára gondoltunk.Kirakni nem rakhatjuk az utcara mert öngyilkossággal fenyegetőzik.Szlovákiába lakunk,ha tudtok bármilyen tanáccsal szolgálni azt megköszönném! - Egy elkeseredett lány.

2016. ápr. 26. 17:15
 1/7 Fruzs33 ***** válasza:
0%

Nincsen családsegítőtök?

Amúgy meg egy csomó telefonszám van amit fel lehetne hívni,segítséget kérni.

Vagy akár egy jó pszihológus.

2016. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ketdezd meg a hazi orvosodat, mit lehetne tenni azert, hogy apad bekeruljon az addiktologiai osztalyra.
2016. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék 1 lépéssel előrébb lenni,nem pedig kettővel hátrább... azthiszem beszélni fogok vele ma vagy a napokban,hogy elkisérem a körzeti orvoshoz.Ugy érzem ez lesz a legnehezebb,hogy oda eljöjjön.
2016. ápr. 26. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanebben a helyzetben voltam anno, csak Magyarországon, így lehet, hogy nem ugyanaz a helyzet más országban. Mindenesetre Magyarországon semmilyen segítséget nem kaptunk, csak saját akaratából mehet be elvonóra, nincsen már kényszerelvonó, az csak a rendszerváltás előtt volt. És ha valaki hajlandó bemenni, bár apukád gondolom nem akar, akkor se nagyon van hely, ha nem fizetsz. Kértem segítséget sok helyen, segélyen kívül mást nem kaptunk, hívtam a kerületi pszichiátriai szolgálatot, közölték, hogy nem jönnek ki, amit visszagondolva meg kell, hogy értsek, mert mégis mit kezdenének egy olyan alkoholistával, aki nem ismeri be sem azt, hogy alkoholista, se leszokni nem akar. Anyukád tehet valamit, pl. elválik apádtól, ennél jobbat nem tudok javasolni.
2016. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 HaEv ***** válasza:
100%

Anyukám 12 éves koromban lett alkoholista. Dettó, amit te írsz, én sem részletezném. Ma 40 vagyok. A helyzet annyit változott, hogy olyan szinten leromlott az egészsége, hogy nem tud elmenni az alkoholért...

SOHA nem fog megváltozni, elvonóra nem küldhetitek, csak ő mehet, különben úgysincs semmi értelme, pocsékba megy az állam pénze vele.

Ha ki akarjátok őt pihenni, nincs más megoldás, nektek kell otthagyni őt. A lakás/ház, amiben éltek saját? Akkor kicsit gáz, de a váláskor ezt el tudja intézni egy normális bíró - ha kifogjátok.

Ha egy szóban adhatnék tanácsot az ez lenne: MENEKÜLJ!

Anyukád miért nem hagyja ott???

"Kirakni nem rakhatjuk az utcara mert öngyilkossággal fenyegetőzik." - anyukám is fenyegetőzött öngyilkossággal, amikor nem az volt, amit ő akart. Egyik alkalommal fogtam magam, és a nyitott ablakra mutattam. "Ha ugrani akarsz, szólok, hogy ez csak a negyedik emelet, a legrosszabb esetben is csak rokkant leszel. De akkor is itt hagylak. Ha igazán öngyilkos akarsz lenni, ott a Tisza, ugorj a hídról, az örvény lehúz, 2 perc alatt megfulladsz. Ha ezeket valójában nem is akarod megtenni, akkor te nem is akarsz öngyilkos lenni, csak hisztizel és zsarolsz, hogy az legyen, amit te akarsz." Ez kb 15-20 éve volt. Azóta egyszer sem mondta, hogy öngyilkos lesz. Szóval, ha attól félsz, hogy megtenné, szólok: nem fogja megtenni! Mint ahogy nem lesz ő már soha többet apuka vagy férj sem. Kivéve, ha óriási csoda nem történik. Szépen tönkre fog menni. Egyetlen dolog az, ami nem biztos: ti vele tartotok-e ezen az úton és tönkre mentek-e vele együtt. Ez a ti döntésetek.

Ha anyukádnak fontos vagy, otthagyja és visz magával. Nincs más megoldás!

2016. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A ház az anyukámé tehát nekünk nincs hova menni, nem is szándékozunk hiszen a saját penzunkbol ujitgatjuk. Anyukám idegei tönkre vannak néha olyan ideges, hogy csak kiabál aprosagokon velem, mivel tőlem várja el a segítséget, mert ő már belefaradt az egészbe. De én meg áltatva voltam sokáig apukám felől, hogy jobb lesz, találok munkahelyet elmegyünk lakni albérletbe. Majd jöttek azok a szavak, kislányom én elmennék dolgozni, de hova vesznek fel 57 évesen? Találtam neki munkát nem 1x jöttek a kifogások neki miért nem jó. Én sokáig türelmes voltam... De már nem megy, nagyon sajnálom őt... De nem gondoskodik se rólam, se anyukámrol... Van segitsegem keresztszuleim felől ők mondták, hogy nem türik ezt az élősködést így ők képesek elkuldeni.De biztos lenne benne erőszak is. Nem tudom mi legyen azt szeretném, hogy megváltozzon apaként viselkedjen. Csak sajnálni tudom őt, hogy idáig süllyedt. Még se akaratom azt, hogy egyszer megyek iskolába és meglátom őt hajléktalanként. Idegösszeroppanást kapnák az biztos. De ezt az állapotot se turhetjuk tovább, minket tönkretesz.
2016. ápr. 27. 07:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a haz anyukad neven van, lelkiismeret-furdalas nelkul rakja ki apud. Jobbat nem tudok. Tonkre fog titeket tenni.
2016. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!