Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuci pici fia, vagy csak...

Anyuci pici fia, vagy csak túlreagálom? Tanácsra van szükségem.

Figyelt kérdés

Három és fél éve vagyunk együtt a párommal, én 22 vagyok (N), ő 30. Ő a szüleivel és a nagyanyjával, én a szüleimmel és a húgommal élek együtt. 1-2 éve mondogatja, hogy együtt akar velem lakni, meg hogy "majd ha együtt lakunk",meg stb, stb, de a közelében nincs a házvásárlásnak. Kiemelkedően jó fizetése van, nem az a probléma. (Ráadásul amennyire én látom a többgenerációs együttélés miatt problémák is vannak náluk otthon, még azt sem lehet mondani, hogy most minden fenékig tejfel.)Nem vagyok benne biztos, hogy most összeköltöznék vele, nekem még két évem van az egyetemből, így anyagilag nem tudnék beszállni a közös életünkbe. Annak viszont nagyon örülnék, hogy ha hétvégente együtt akarnánk lenni, az nem jelentené egyben azt is , hogy valamelyikünk családjával is együtt kell lenni. Ezen kívül pedig úgy gondolom, hogy egy harmincéves férfi -így, hogy anyagilag megteheti- már igenis költözzön el otthonról (pláne, ha van komoly kapcsolata, de akkor is , ha nincs. Egyszerűen maga miatt.) Nem akarok az egyetem után arra ébredni, hogy ő még mindig marha jól elvan otthon, és nem akar elköltözni. Akkor az én időmet ne húzza! Szóval: szerintetek lenne jogom megemlíteni, hogy ne csak tervezgesse az elköltözést, tegyen is érte, nézzen házat, stb? Vagy így, hogy én nem tudok beleadni, csöndben maradjak??

( ebből a helyzetből természetesen még az is adódik, hogy anyuci és nagymami kívánsága az első, főleg a nagyanyja nagyon szereti kihasználni, hogy semmire nem mond nemet, és van, hogy emiatt nem tudunk találkozni/ kevesebbet tudunk együtt lenni.)

Előre is köszönök minden választ!


2014. ápr. 4. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Te mennyi pénzt tudnál adni a házvásárlásba?

Vagy csak az övét költenéd, mert NEKED úgy tetszene?

A kérdésedben csak azt írod, hogy TE mit akarsz, SZERINTED mi a helyes... Egyáltalán, mi az, hogy "igenis költözzön el otthonról"?

Azt írod, anyuci és nagymami (jól érzem a lenéző gúnyt ezekben a megnevezésekben?) kihasználják, mert velük él és segít nekik, ... az mégis mennyivel lenne neki jobb, ha te használnád ki?

Mert vedd észre, igen önző vagy: vegyen házat, mert TE akarod, költözzön el, mert TE akarod, ne segítsen a szüleinek-nagyszüleinek, mert TE akarod...

A leírásodból egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a srác anyuci pici fia lenne, inkább az, hogy nem a te lábtörlőd, és ez neked nem tetszik.

2014. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Mit jelent az, hogy kiemelkedően jó a fizetése?

Az első válaszoló kissé rosszindulatú. Azt írod a közös életetekbe nem tudnál még pénzt adni, akkor miért kérdés, hogy szólj- e neki, hogy nézzen házat?

Szerintem egy őszinte beszélgetésre lenne szükség, amiben elmondod neki azt, amit ide leírtál. Tudod, néma gyereknek anya se érti a szavát.

És igen, harminc évesen, önálló jövedelemmel egy pasi ne az anyjával éljen, legalábbis szerintem. Nekem nem lenne ez a felállás túl férfias.

A történet kulcsa az, hogy megbeszéled vele a dolgokat, ha ez nem megy, akkor nem kell erőltetni az egész kapcsolatot.

2014. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
41%

Egyetértek az első válaszolóval.


Vegyél ki albérletet, ha annyira szeretnél kettesben lenni vele. Arra csak van pénzed... a legtöbb egyetemista amúgy is albérletben van... te miért nem tudsz összeszedni annyit ?! Büdös a munka kérdező ? Te ingyenélő.

2014. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
hogy itt mennyi rosszindulatú van. Döbbenet.
2014. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
83%
Ezt nevezik "mamahotel" jelenségnek, sajnos nem lesz könnyű dolgod, ha ki akarod ebből zökkenteni. Talán vállalj diákmunkát ha zavarnak az anyagiak, és menjetek el albérletbe pár hónapra, hátha ráérez a szabadság ízére.
2014. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a férjem még csak udvarolgatott, én megmondtam neki, hogy nem fogok az anyjához menni, ha velem akar lenni akkor 31 évesen vegyen ki egy albérletet, szakadjon le a -ciciröl. 1 honap mulva meg vot az albérlet.

szégyen lett volna annyi idösen "l'amourozni" a kis szobában.....

annyi a különbség közted és köztem kérdezö, hogy nekem akkor már saját lakásom volt, csak éppen a férjemmel nem egy országban éltünk..igy ugye -hozzámköltözni- nem tudott :)

2014. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
86%
Valóban ez már szinte általános jelenség. Férfiak kevésbé vállalnak felelőséget. Ez szociológiailag is igazolt. Nem az anyagiakon van a hangsúly. Megoldás biztos születne, ha mindketten szeretnétek, és egy a cél. Sok sikert!
2014. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondolom úgy , hogy ne segítsen otthon!! Nagyon is örülök, hogy tiszteli, segíti a szülőket, nagymamát! Csak nem gondolom, hogy normális lenne az, hogy harmincévesen, komoly kapcsolatban inkább az "ősök" javára billenjen a mérleg, ha az időbeosztásról van szó.

A lakáskérdés pedig főleg azért foglalkoztat, mert Ő mondja azt, hogy együtt akar élni, Ő mondta azt még x ideje, hogy ha harmincévesen otthon lakna, akkor rúgjuk őt seg*be.

Én albit kivenni nem tudok, ez nem az az egyetem, ami mellett dolgozni lehet, legalábbis nekem nem menne. (de másról sem tudok, hogy összehozta volna)

Ó igen, és még annyit , hogy a "spórolok rá" téma sem hiszem, hogy magyarázat lenne, mert annyi, de annyi fölösleges cuccra költ, hogy az elég ellentmondásos lenne.

2014. ápr. 4. 23:04
 9/22 A kérdező kommentje:
És még amit elfelejtettem leírni, pedig fontos lett volna, az az, hogy amikor szóba került egyszer-kétszer a téma, akkor én mondtam neki, hogy én addig nem szeretnék együtt lakni, amíg nem tudok én is beszállni a költségekbe. Azt mondta, ez az én döntésem kell, hogy legyen. Szóval csak arról van szó,;hogyvha ennyire mondogatja, hogy így meg úgy akar velem lenni, meg velem leélni az életét, akkor miért képtelen arra, hogy ezt valahogy be is bizonyítsa? Akár azzal, hogy búcsút int a szülői háznak. ( és igen, tényleg kellemetlen, hogy akció közben vagy az ő, vagy az én anyám ott van a szomszéd szobában...)
2014. ápr. 5. 00:25
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

"akkor én mondtam neki, hogy én addig nem szeretnék együtt lakni, amíg nem tudok én is beszállni a költségekbe."


Kérdező, önző vagy. Pont. Ilyen szituációban én is otthon laknák. Miért? Azért, mert baromira nem jó üres lakásba hazamenni, és ott lenni egyedül. Te elvárod a sráctól, hogy vegyen ki albit és dobjon ki egy csomó pénzt az ablakon a semmiért. Ha oda akarnál költözni hozzá akkor még érthető lenne, de így... Mi van ciki a barinők előtt, hogy a lovag a szüleivel él?!

2014. ápr. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!