Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne aggódjak,...

Mit tegyek, hogy ne aggódjak, ne féltsem állandóan a páromat?

Figyelt kérdés

Még csak egyetemisták vagyunk, de a páromnak annyi problémája van, hogy kutya füle egy-egy 8o-9o esztendős...:(

Néha a legváratlanabb helyzetekben lesz rosszul, amellett, hogy kellemetlen neki, mindig megvisel engem is. Legutóbb ma volt rosszul és teljesen kiborultam lelkileg...az a baj, hogy ezt észre is vette és számon-kérte, hogy mi bajom én meg elsírtam magam...lehet, hogy önző vagyok de belehalnék ha valami történne vele...én családot és közös életet szeretnék vele és annyira félek, hogy történik valami. hogy lehet ehhez hozzászokni? kezelni a helyzetet? azt hogy ő "gyengébb" az átlagnál és "vigyázni" kell rá?!...

2o-L


2010. ápr. 7. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

kéne egy kivizsgálást csinálni nem gondolod? valami baja van akkor nem lelkileg kell kezelni hogy úristen milesz ha... hanem elmenni szépen és sorra járni a dokikat

én épp ezt teszem,nem pedig imádkozom

19L

2010. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

22:41

3 éve amióta együtt vagyunk azt tesszük, az orvosokat járjuk. Nem pedig siránkozunk-rimánkodunk...de tudod néha elég nehéz elviselni, hogy az az ember beteg akit nagyon szeretsz...nem kérek a flegmáskodó válaszokból, köszi arra nincs szükségem.

2010. ápr. 7. 22:44
 3/13 anonim ***** válasza:

:S... nem akartam flegma lenni

mit mondanak az orvosok mitől van rosszul?

attól függetlenül hogy nálunk én vagyok ilyen akkoris féltem a párom, ez nem fog elmúlni, aggódni mindig fogsz érte... :/

2010. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó, ha bíznál mindamellett valami égi hatalomban, Istenben, angyalokban, bármiben? Akik bíznak, hisznek, azok nem aggódnak. Viszont olyan mondást is tudok, hogy ki mitől fél, azt magára húzza. Összefoglalva ezt akarom mondani: ne aggódj.
2010. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van... Nekem van sok bajom, és a barátom félt nagyon. És mondta is már nekem, de sajnos én sem tudok mit csinálni, csak mondtam, hogy ne aggódjon. :S

Szerintem mondd el a párodnak, hogy aggódsz, meg fogja érteni és értekelni fogja.

És nem vagy önző, ez pont azt mutatja, hogy nagyon is érdekel, mi van vele és nem a saját hasznodat lesed. :)

18L

2010. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

vese, máj, szív stb...pontosan nem tudják mi baja...:-S

Oké megpróbálok nem aggódni, nem szeretném magamra, magunkra húzni a dolgot...de néha elkeseredek:(

és hiszek Istenben...

köszi a válaszokat

2010. ápr. 7. 22:56
 7/13 A kérdező kommentje:
:) koszi
2010. ápr. 7. 22:56
 8/13 anonim ***** válasza:

22:54es voltam

Még annyi, hogy a hit tényleg segíthet. :)

A barátommal mindketten hívők vagyunk, és ő sokat imádkozik értem.

És tényleg segít, ha elhiszed ;)

2010. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. ápr. 7. 23:05
 10/13 anonim ***** válasza:

És nem lehet, hogy lelki eredetű ez a betegség, amit a túlzott aggódással még erősítesz is? Talán ha nem erősítenéd benne, hogy "gyengébb" az átlagnál, meg hogy vigyázni kell rá, akkor erősebb lenne. Az ilyenek tudat alatt nagyon hatnak. Szerintem mindkettőtöknek segítene egy pszichológus.


Ez egy felvetés, ha ezt a lehetőséget már körbejártátok, akkor bocs. De ha az orvosok nem találtak konkrét problémát, lehet, hogy itt kéne keresgetni.

2010. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!