Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól döntöttem, hogy háttérbe...

Jól döntöttem, hogy háttérbe vonultam?

Figyelt kérdés

Férjem nagyon régóta alkoholista.Több probléma volt már. Néha viszonylag sok időre-akár 2év-nem iszik,aztán megint.Most újra elkezdte az iszogatást. Nagyon sokszor elmondtam Neki,hogy vagy az ital vagy a család. Tegnap döntöttem, az újabb részeg nap után. Elmondtam, hogy félre állok, főzzön, mosson, takarítson magának, készítsen reggelit magának és külön ágyba mentem aludni.

Mindenki azt mondja,hogy a szenvedélybetegeken a család tud segíteni. 58 éves,37 év házasság,rengeteg probléma de soha nem ütött meg és nem volt semmi durvaság.

Konkrétan lelkiismeret furdalásom van, hogy hátat fordítottam Neki. Én kellene hogy segítsek. De hogyan?

Köszönök minden kritikát, tanácsot, javaslatot.


2016. máj. 2. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

"Elmondtam, hogy félre állok, főzzön, mosson, takarítson magának, készítsen reggelit magának és külön ágyba mentem aludni. "


Miért, ő megteszi neked?


Orvoshoz kéne vinni. Igen, tudom, igen nehéz lesz erre rávenni.

2016. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak azt hallottam és azt is tartom igaznak, hogy a szenvedélybetegeken csak saját maguk segíthetnek.
2016. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál arról semmit, hogy áll a férjed a problémához: van betegségtudata, bevallja, hogy problémája van az alkohollal, szeretne ebből kilábalni? Mert ha eddig nem győzted meg arról, hogy ez nem normális/egészséges, akkor ezután sem fogod. Ha ő nem akarja letenni a piát véglegesen, akkor te nem fogod tudni helyette, és segíteni sem fogsz tudni neki. Az pedig, hogy többévnyi küzdelem után eleged lett, teljesen jogos, és ne érezz bűntudatot. A férjed sem érez bűntudatot amiatt, hogy tönkreteszi a házasságotokat, az életeteket az alkohollal.
2016. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz neki segiteni, csak ő tudna saját magán.

Nagybátyám is ivott, a felesege kidobta és haza költözött az édesanyjához ahol majdnem felgyújtotta a házat.

Korhazba kerültek, és akkor valami miatt úgy döntött leszokik és a második elvonon sikerult is neki már hosszú évek óta semmit nem ivott.

2016. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Duzzog-pukkad. A tegnapi pöriből egy falatot nem vitt magával dolgozni, ugye eddig mindig én csomagoltam Neki. Azt mondta miattam fog lefogyni 50 kilósra és az is én bajom lesz.
2016. máj. 2. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Szóval még manipulál is... Rég faképnél hagytam volna, talán észbe kap.
2016. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Jól döntöttél, nem miattad fog lefogyni, hanem azért, mert ételt csomagolni lusta, de inni nem az.

[link]

2016. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Istenem! Ezt a cikket rólunk írták!!! Ez szörnyű!
2016. máj. 2. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ebben ott látom a buktatót, hogy meg fogod úgyis sajnálni előbb/utóbb...

Èpkézláb ötletem nincs, gondolom 37 év után nem fosz elválni.

A helyedben elmennék egy szakemberhez (addiktológus vagy mi), vagy valami civil segítő csoportba, hátha ők tudnak segíteni, tanácsot, bíztatást adni!

2016. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Konkrétan lelkiismeret furdalásom van, hogy hátat fordítottam Neki."

Miért fordítottál hátat neki azzal, hogy magának kell megcsinálnia a dolgokat? Nem ott hagytad, hanem csak feladatokat adtál neki amiket el kell végeznie...

1 hét után kérdezd meg tőle, hogy melyik életet akarja élni...


23F

2016. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!