Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek kéne "psziho...

Szerintetek kinek kéne "pszihológushoz" menni? A nejem szerint nekem, mert nem tudom túltenni magam a durvaságain. Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Mondanék néhány példát. Van úgy, hogy valamiért balhét rendez. Legutóbb pl azért mert a kölkökkel a tartós kalácsot kezdtük meg, nem a másikat (az megszárad és dobhatja ki, csak szórom a pénzt stb. Bár a kalács egy nappal később elfogyott). Mostanra már kissé feledékeny a drágám, így tegnap pont az ellenkezőjét tette szóvá. Miért nem a tartós kalácsot kezdtük meg, amikor mindenki azt szereti?? Mondtuk, azért mert egy hete pont azért rendezett itt cirkuszt. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem konzekvens, legalább mindig ugyanazokért a dolgokért cseszegetne? Akkor mondta, hogy orvoshoz (pszihológushoz) kéne mennem, mert nem tudom túltenni magam a dolgokon. Komolyan mondom, én tudnék felejteni, de szinte naponta produkál ilyeneket, ha az egyiken "túlteszem magam" ahogy ő mondta, hát itt a következő. Meddig "tegyem magam túl"?

Vagy pl. Ő egy ilyen paragrafus búvár, én meg utálom a paragrafusokat. Volt úgy, hogy megkérdeztem tőle valamit. Erre nekem esett, hogy hogyan lehet valaki ilyen hülye, hogy még ezt sem tudja??!! Mondta ő aki még egy képet vagy e-mail csatolmányt sem tud elmenteni, vagy pl. képtelen valamit beszkennelni...mert őt ezek a dolgok "nem érdeklik", nem is akarná azokat megtanulni. Én persze szó nélkül megcsinálom neki.

Közben pedig a neten mindenféle idióta oldalakon keresi magában a "csodát". Szerintem meg is találja, mert néha kb két méterrel a föld felett lebegve jár, legalább is úgy viselkedik.

Mégis kinek kéne orvoshoz menni?



2016. máj. 6. 08:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintemm menjetek mindketten.
2016. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Párterápia.
2016. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Egy pár terápia nem ártana nektek.De meg kéne keresni a valódi okot.Nagyon nincs megelégedve, vagy magával, vagy veled. Valahogy nagyon egyedül érzi magát és még a szeretgetés is elmarad. Azt hiszem.
2016. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is ketten menjetek.
2016. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Nektek nem pszichologus kell hanem valoperes ugyved. Altalaban az pecezi ki a masik minden tulajdonsagat, keres a kakan is csomot, akinek az egesz emberrel ugy en bloc van baja.
2016. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%
Atyaég ez én voltam... Volt egy időszakom nekem is. Mindenért hiszti. Sokat voltam itthon a kicsimmel, és a férjem csak háziszolgaként vagy kocaként elmlìtett... Ezt pedig ellentámadásként alakìtottam ki magamnak. Rossz volt. Átalakìtottam arra, hogy eljárok bulizni, kikapcsolódni, motorozni.. És nem foglalkozom vele.. Ugyse jó neki semmi.
2016. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Mindkettőtöknek.

Nem tudom, mióta vagytok házasok, meg hány évesek vagytok, de amit műveltek, az a tipikus befásultság, amikor a kapcsolatotok már ellaposodott, minden puszta napi rutinná degradálódott, ti (oké, inkább ő) meg keresitek, hogy hol lehetne valami konfliktust generálni. Te meg adod alá a lovat azzal, hogy mindenen fennakadsz. Nem tudjátok egymás "hülyeségeit" elfogadni.

2016. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Mi a tökömnek vesztek nem tartós kalácsot, ha a tartósat szeretitek és a másik hamar megromlik.

Most komolyan! Direkt csináljátok magatoknak a lehetőségeket a veszekedésre.

Szerintem pszichológushoz egyikötöknek sem kell mennie.

De azon elgondolkozhatnátok, hogy már miért nem szeretitek egymást, miért vagytok együtt. Akkor szokták így direkt bántani egymást a párok, ha már szabadulnának a másiktól.

2016. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Amikor két ember eltávolodik egymástól.Akkor ez van. Több szeretetet javaslok egymás iránt . Tudatosan nap mint nap. Ha nem megy, akkor ne erőltesd. Majd rájön, ha nincs labda nem tud belerúgni és focizni. Sajnos a szavakkal is nagyon meg lehet bántani a szeretteinket. Legyél nyugodt és mosolygós és becézgesd őt.Teljesen normális vagy, csak már a szerelem elmúlt.Egymáson vezetitek le a feszültséget.
2016. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Ott kell hagyni az ilyet. A pszichológus ezen nem tud segíteni.
2016. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!