Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baba vezetékneve megváltoztatá...

Baba vezetékneve megváltoztatásának a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pici fiam már megszületett, de sajnos nem tudtuk elintèzni az apasági nyilatkozatot, így automatikusan az èn nevemre került a kicsi. Kèrdèsem az lenne, hogy mi a menete, hogy apuka nevère kerüljön? Csak simán tennie kell egy apasági nyilatkozatot, amibe elismeri a babát ès aztán mehet is az átiratás? Ès mèg az is èrdekelne, hogy kb ez mennyi idő, mire mindent sikerül elintèzni?


2016. máj. 8. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Szia

Ez egy kicsit mas helyzet, de szerintem az ido megegyezhet. En megakarom valtoztatni a keresztnevem igy egy kicsit utana neztem.

60 nap az ugyintezesi ido, es 5000 Ft az alap, es ezekhez jon a kartyak kicserelesenek ara. (Ne haragudj de nem tudom melyik mibe kerul igy hirtelen, vagy hogy a babanak milyen kartyai vannak,de ha gondolod megnezem a neten)

En ennyit tudok,es bocsanat az ekezet hianya miatt.

2016. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Èrtem. Hat a babanak TAJ kartyaja, adokartyaja es lakcimkartyaja van. De nem is fontos, hogy mennyibe fog osszesen kerulni, csak muszaj lenne minnel hamarabb, hogy apuka nevere keruljon a kicsi es azert erdekel, hogy mi ennek a folyamata (marmint, hogy elsonek gondolom apukanak el kell ismerni a babat es utana kervenyezhetjuk a nevvaltoztatast) es kb mennyi ido.

Koszonom az eddigi valaszt. :)

2016. máj. 8. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy miért baj hogy a te neveden van a pici? Az anyja nevét is viselheti nincs azzal semmi baj.
2016. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerettuk volna, ha szuletese utan mar apa nevere kerul a pici, csak sajnos korhazba voltam es nem tudtuk megcsinaltatni az apasagi nyilatkozatot, de most viszont hamarosan itt a keresztelo es szeretnenk, ha addigra mar apa nevet viselne.
2016. máj. 8. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:

A szuletesi anyakonyvikivonatban akkor nincs benne hogy o az apa?

Egyebkent csaladnevet tetszes szerint meglehet valtoztatni, vannak kivetelek, de ha abba az apa vezetekneve nem tartozik bele akkor felveheti anelkul hogy hivatalosan az apja lenne...

Es akkor szerintem hamarabb lehet meg neki ez a vezeteknev, akar a keresztelore is (habar nem tudom mennyi ido van addig)

2016. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Helyi anyakönyvvezetőt hívd el, el fogja mondani. Én tippem az, hogy kell majd az apasági nyilatkozat és azzal indítható a névváltoztatás. Nálunk is változtott a nevük más okból, a 30 napot sem várták ki az ügyintézéssel.
2016. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi extra nincs benne, egyszerűen bementek az anyakönyvi hivatalba, és az apa tesz egy teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, pont úgy, mint ahogy a születése előtt tette volna. Nem igazán van különbség. Ott nyilatkoztok arról is, hogy mi legyen a baba neve a továbbiakban, és ha változik a vezetéknév, akkor adnak egy új anyakönyvi kivonatot. Mi anno ott helyben meg is kaptuk, nem kellett rá várni. A többi iratát (TAJ, lakcím kártya) persze le kellett cserélni, az eltartott egy darabig, de maga a névváltoztatás egy fél óra alatt elintézhető ebben az esetben.
2016. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Èrtem. Nagyon szèpen köszönöm a valaszokat mindenkinek. :)
2016. máj. 9. 07:53
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amúgy miért baj hogy a te neveden van a pici? Az anyja nevét is viselheti nincs azzal semmi baj."


Ez kicsit többről szól a névnél. Ha nincs apasági nyilakozat, akkor az apának semmi köze nem lesz a gyerekhez, olyan, mintha egy idegen lenne. Ez meg egyiküknek sem áll érdekében, ezért kell elintézni az apasági nyilatkozatot. Ettől még természetesen viselheti bármelyikük nevét vagy akár mindkettőét a gyerek, de a "nevén van" (de utálom ezt a kifejezést) nem erről szól.

2016. máj. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mar sikerult elintezni. Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat :)
2016. máj. 11. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!