Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek a helyemb...

Ti hogyan döntenétek a helyemben? Költöznétek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
19éves lány vagyok. Több,mint 3éve együtt vagyok a barátommal. Távkapcsolatban élünk. Ő idén érettségizik (20éves) én pedig már tavaly leérettségiztem. Nem sikerült abba az iskolába mennem tovább ahová szerettem volna. Így beíratkoztam egy másikba ,de nem érdekel igazán ,nem szeretném elvégezni,csak kellett a diákigazolvány ,hogy tudjak dolgozni diákként. Illetve mivel félárva vagyok 65000forintot kapunk apummal havonta,amiért suliba járok. Jövőre egy olyan suliban folytatom ami tényleg érdekel és el is szeretném végezni. Itthon is van olyan iskola és ott is ahol a párom él. Felvetődött,hogy költözzek oda ,viszont nem vagyok jóban a családjával,igazából nem is beszélek velük meg semmi.. Természetesen suli mellett dolgoznék is és semmiben nem szorulnék rájuk,beleadnék a költségekbe és a házimunkába is beszállnék. Így nem kellene utazgatnunk a barátommal. De nem érezném otthon magam,úgy érezném ,hogy semmi jogom nincs ott semmihez. Félek,hogy nem tudnék alkalmazkodni az ottani dolgokhoz. Ha valamit nem úgy csinálnék ,ahogy nekik tetszik akkor rossz véleménnyel lennének stb.. Viszont otthon sem szeretnék maradni. Ott sokkal jobbak a lehetőségek plusz a házuk is sokkal jobb, a miénket szégyenlem mindenki előtt,mert felkellene újítani ,de nem tudnék annyi pénzt beleölni.. Nem szeretek itt lakni,mindenképp elszeretnék menni. De a párom nem hajlandó albérletbe költözni,mert spórolni szeretne és ha ott laknék nem kéne annyit fizetnünk mint egy albérletért. Tehát sok szempontból jó is lenne,de eléggé félek. Egyébként közel 200km-re lakunk egymástól de minden hétvégét együtt töltünk. Segítsetek ! :(
2016. máj. 12. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

elsőre pont az albérlet jutott eszembe, de aztán írtad, hogy ő nem akar menni. az még szóba jöhet, hogy abban a városban egy szobát bérelsz magadnak? ha nem annyira fontos neked a spórolás.


annak nem látom értelmét, hogy olyan helyre menj, ahol nem érzed jól magad, főleg, hogy otthonról is szabadulnál.

2016. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Az albérlet és szoba árak hajmeresztő mértékben drágultak. A párod hozzáállása e tekintetben érthető. Fiatal még, ha most albiba megy, érettségivel vállalt meló mellett nem sokat fog tudni félre tenni.

Hozzájuk költözni azért nem lenen számodra szerencsés, mert mint írtad, nem jössz ki a családdal, nincs meg a kölcsönös szeretet.


Így te is láthatod, hogy csak a mostani állapot marad.

2016. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy egyedül nem tudnék fent tartani egy albérletet. Diákmunkával suli mellett kb 50.000ret keresek + 45.000 az én részem ami a suli miatt jár. Tehát nemis maradna semmi másra..Apum nem tud anyagilag támogatni és nem is várom el tőle. Abban a városban pedig nem ismerek olyat aki jönne velem közös albérletbe.
2016. máj. 12. 16:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Középkorú nőként, anyaként azt tanácsolom neked, hogy ne kölzött a fiúdhoz, ne legyél kiszolgáltatott egy számodra ismeretlen/nem szimpatikus családnak- ez nagy visszalépés lenne számodra a jelenlegi körüményeidhez képest is.

Az egy dolog, hogy szebb a házuk, de pokol lesz benne az élet, ha mindenbe beleszólnak, nem kezelnek egyenrangú félként- egyébként sem értek egyet ezzel a szülőhöz beköltözős kapcsolattal.

Megértem a barátod érveit is, hogy szeretne tanulni, majd spórolni stb.- neked kell tudnod és eldöntened, hogy évekig még ki akarsz, ki tudsz-e tartani ilyen távkapcsolatban vagy nem- de a szülei nayakára szerintem ne költözz, ha azok nem akarják. Már pedig ha nem kedvelnek különösképpen, akkor a válasz nyilvánvaló.

2016. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem a szüleivel él,illetve apujával igen . Plusz a nővérével,a nővére férjével és a kisfiukkal. Állítólag nem bánnák ha mennék ,mert több felé osztódnának a költségek. De tudom ,hogy nem kedvelnek.. De nem tartom úgymond egészségesnek,hogy ennyien együtt lakjunk. Oké,hogy nagy a ház és bőven elférünk,de akkor is.. Nyilván nem ott tervezzük leélni az életünket ,de még mindketten elvégzünk egy 2éves iskolát. Azidő alatt még egyáltalán nem gondol arra,hogy elköltözzön onnan,tehát minimum 2évet kéne "kibírnom" ott.
2016. máj. 12. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd. Nagyon ki lennél szolgáltatva nekik. Már előre tudod, hogy így lenne, szóval még csak az sincs, hogy bizakodva tudnál belevágni. Koliba nem tudnál menni? Az nem olyan drága, de én nem ajánlom, hogy egy fiú miatt ne a számodra legjobb suliba menj.


Nem azt mondom, hogy 20 évesen nem tudjátok felelősen eldönteni, hogy ti egymást akarjátok majd egy életre, de még annyi minden történhet. 21 évesen én is mondtam már le valamiről (szerencsére kisebb dologról) egy srác miatt. Fél év múlva pedig ott álltam két szék között, pedig 2,5 éve voltunk együtt. 19-20 az nem az a kor, amikor kompromisszumokat szabad kötnöd a jövőddel kapcsolatban másokért. Gondold át, hogyha nem lenne a barátod, akkor mit szeretnél jobban? Akkor is mennél abba a suliba, ami hozzá van közel? Ő hol akar tanulni? Köt bármiben is kompromisszumot, vagy az a szitu, hogy ha te nem mész oda, akkor 5 évig külön vagytok?

2016. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha a hozzám közeli suliba megyek akkor nincs szükség a kollégiumra. Ha a hozzá közelibe,akkor pedig nincs értelme,mert akkor ugyanúgy nagyon keveset találkoznánk. Ő egyébként abszolút nem hoz áldozatot azért,hogy együtt lakjunk. Ő csak élvezné a helyzetet(ha mennék),hogy nem kell neki utazgatni hozzám,többet együtt lehetünk stb...
2016. máj. 12. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ő a kisujját se mozdítja és tőled vár el mindenféle áldozatot? ne hagyd már, hogy palira vegyen!
2016. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nyilván a pasinak kényelmes,hogy te helybe mennél, nem kéne utazgatnia miattad és költenie sem kéne a lakhatásra. neki így jó.

de neked? ha nem vagy jóba a családjával, akkor eszedbe ne jusson oda menni!!! nem fog javulni a helyzet, sőt romlani fog, mert ha a hét minden napján ott leszel, több konfliktus fog adódni.akár olyan hétköznapi dolgokból is,hogy sokat eszel,vagy sokáig vagy a fürdőben.. csak rosszabb lesz, mint most.

és neked ugyanúgy kell fizetned majd a lakhatásért,azt írtad. akkor már nem jobb lenne kivennél egy szobát, ahol ugyanannyit fizetsz,de jobban magad ura vagy.. ha a barátod nem akar veled menni,akkor ne menjen, élvezze az otthon melegét.

ha 65 ezret kapsz az árvaellátás miatt, meg pár napot dolgozol majd suli mellett, egy szobát simán kibérelsz és kajára is jutni fog. teljes albérletre viszont nem futná szerintem. bár attól függ melyik országrész, melyik város:)

szóval szerintem lépj tovább az életben. ha a barátod csak visszahúzna, akkor azon is érdemes elgondolkozni,hogy mit akarsz tőle?

mert szerintem ez eléggé visszahúzás,hogy 20 évesen költözz be a szüleihez,úgy hogy nem is vagytok jóban..

szerintem a kapcsolatotok is rámenne idővel,ha te lépnél tovább,neki meg továbbra is jó lenne úgy ahogy van.

2016. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hát ha az a legnagyobb bajod hogy a házatok nem csili villi

és a barátod kényelme fontosabb a te életednél költöz

meg is érdemled

nem értem egy pasi miatt mért kel így meghü1ülni

2016. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!