Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dilemma. Ti hogy döntenétek?...

Dilemma. Ti hogy döntenétek? Maradnátok, vagy költöznétek? Többi lent.

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy december közepén meghalt nagypapám. a szüleimmel élt együtt egy olyan kisházban, ami anyumék telkén van. viszont elég picike a ház, ha oda akarnánk költözni, akkor még egy szintet fel kéne húzni a házra. nekem nagyon jól jönne a segítség. édesapám otthon van, karosszéria lakatosként dolgozik, saját műhelye van az udvarban, tehát mindig "kéznél" lenne. az hogy fölhúzzunk még egy emeletet kb 2 millió forintba lenne, de ebbe a szüleim is besegítenének, meg barátok, ismerősök segítenének az építkezésnél, szóval ez nem lenne gond.

jelenleg albérletben lakunk a belvárosba, kosz van, kétes alakok, stb... viszont nagyon jó áron bérelünk egy hatalmas lakást.

ezzel az egésszel az a baj, hogy párom nem szeretne kiköltözni (peremkerület egyébként) anyumékhoz. pedig a picinek is sokkal jobb lenne, ha egy kertes házban nőne föl, nem pedig a belvárosi mocsokban...

ti hogy döntenétek, milyen érveket sorakoztatnátok föl a költözés mellett?

én tényleg nagyon szeretnék menni, de ha párom nem... nélküle tuti nem :)


2013. jan. 15. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költöznék a párom szüleihez,akkor se ha külön kisház.
2013. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy nagyon jó a kapcsolatuk (páromnak és szüleimnek) nagyon szeretik egymást.
2013. jan. 15. 15:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmi pénzért nem mennék a férjem szülei közvetlen közelébe lakni. Teljesen megértem a párod.
2013. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Költöznék. Régen is sokan éltek együtt a szülőkkel, és tudtak alkalmazkodni egymáshoz. Csak ma erre sokan nem képesek.
2013. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A párodnak a kiköltözéssel (peremkerületre) van gondja, vagy azzal, hogy a szüleid mellé költöznétek?
2013. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


Nekem is nagyon jó a kapcsolatom párom szüleivel.

De nem rontanám el egy összeköltözéssel.

2013. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem a kertvárosban,hanem a belvárosi mocsokban élünk,de a férjem szüleivel szomszédos lakásban.Nekem nagyon nagy segítség,hogy közel vannak,de mielőtt megvettük a lakást,a férjem megkérdezte többször is,hogy akarok-e anyósomék mellé költözni.Nekem nem volt kifogásom,viszont a férjednek van,és ez közös döntés kell,hogy legyen,így a helyedben más megoldást keresnék.
2013. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hát igazából a kiköltözés nem lenne olyan nagy gond, mert mindig máshol dolgozik, van hogy vidékre megy, van hogy kerületen belül, tehát tényleg össze vissza.

inkább az a probléma, hogy anyumékkal kéne lakni. pedig nem szólnak bele semmibe, meglenne a saját életünk, tényleg csak egy telken lenne a 2 ház. külön mérőórák is vannak, szóval ezzel sincs baj.

bár az hogy anyumék miatt nem költözne nem mondta ki, ez csak az én sejtésem.

2013. jan. 15. 15:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Maradnék ez nem kérés.
2013. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én imádom a szüleimet, elég jól hagynak minket érvényesülni, segítenek ahol tudnak stb... de imádok külön élni tőlük. Itt senki nem szól be ha este 10kor megyek pudingot főzni stb... Én megértem a párodat, még ha külön házrészben is laktok elkerülhetetlen hogy valaki ne kopogjon reggel 8kor amikor ti még alszotok, vagy ne szóljon be valaki a fűnyírás miatt stb...

Én maradnék ott ahogy vagyok.

És ki kell hangsúlyoznom, az én szüleim a világ legjobb szülei :), de annyira jó külön élni a férjemmel. :)

28hkm

2013. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!