Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám már megint hatalmas...

Apám már megint hatalmas butaságot csinál. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Apám nagyon-nagyon felelőtlen és buta. A legutóbbi példája is ezt bizonyítja.


Röviden, tömören: évekig itthon feküdt, b@$zott dolgozni (szebben nem lehet mondani). Anya bankkártyájára járt, hitelt hitelre halmozottan. Előtte a lakásunkat is bebuktuk, szóval 15 éve albérletben lakunk. Sok-sok marhaságot csinált a múltban. Sokáig tudnék erről beszélni. Sőt, csinál is, de anyával 'leszabályozzuk', már amennyire tudjuk.


Nagy nehezen sikerült elküldenünk dolgozni, szűk 2 éve. Viszont pár napja úgy jött haza, hogy a főnökével összeveszett és nem megy vissza dolgozni.


Előre rettegek, hogy ugyan az lesz, mint 2 évvel ezelőtt. Teljesen kilátástalannak látok mindent.


A tanulmányaimat nem tudom jelenleg összeegyeztetni egy állással, amiből el tudnék költözni itthonról (pedig nagyon szeretnék!!).


Rokonokhoz nem tudok elköltözni.


Nagyon rossz ez így vizsgaidőszak kezdetén, meg amúgyis.


Mit tegyek? Hogyan legyek okos ebben a helyzetben?



2016. máj. 15. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Miért nem lehet összeegyeztetni? Sokan dolgoznak tanulás mellett.
2016. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Ezt a helyzetet anyukádnak lenne dolga megoldani apukáddal kapcsolatban. Neki kell rávennie, kényszerítenie, hogy munkát vállaljon.

Amúgy meg lehet iskola mellett is diákmunkát vállalni, nagyon sok ismerősöm csinálja.

2016. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
lehetni lehet, de semmi támogatás nélkül albérletbe menni nem olyan könnyű. Max ha talál magának pár lakótársat h elosszák a költséget.
2016. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
igen , de egyelore az elkoltozes sem opcio szerintem, mert ha apud megint keszul a hulyeseg szintjere visszacsuszni, akkor anyukad vallan marad minden teher.
2016. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Tuti direkt veszett össze a főnökével, csak hogy ne kelljen dolgozni. Vannak ilyenel akik még az ördögöt is felhozzák kifogásnak csak ne kelljen dolgozni. Elég szánalmas.
2016. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt igazából anyukádnak kellene a sarkára állnia. Talán próbálj vele erről beszélni. Nem kellene eltartania apádat, ha nem dolgozik, holott munkaképes lenne.
2016. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyudnak kellene a sarkára állnia. Ha ő élvezi a szivatást, nem tudsz mit tenni...
2016. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem zavar, hogy ti vagytok a buták?115 évig albérlet? Ha a sarkatokra álltatok volna akkor lehetne 10 lakás minimum. Szánalmas az egész család.
2016. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

amúgy rájöttem hogy ebben a kategóriában teljesen felesleges válaszolgatni mert bármilyen stílusban is írod meg a válaszodat jön a sok életképtelen felnött aki nem ért egyett mert nem vallod a középszerű módszereit és le minuszol. csak meg kell nézni most is az első 3 kommentet. 20 49 64.

én lennék a 64es de ne tudjátok milyen szivesen találkoznék személyesen a minuszolókkal. Belevágnám az arcába a gépe videókártyáját.

2016. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha nagyon akarod eltudsz menni dolgozni suli mellett. Én 2 műszakba dolgozok már lassacskán 3 éve és mellette igaz estin de tanulok. Amikor délutános vagyok hétvégére járok be más csoporthoz órát pótolni, akkor igaz a hétvégémnek annyi de sajnos nálam is az a helyzet hogy érettségivel csak minimálbérért tudok munkát vállalni, sajnos ezért kellett nekem is lépnem. Én megtehettem volna hogy a tanulás idejére leszámoljak és munkanélküli lehessek vagy alkalmi munkát vállaljak, de ugye nekem akkor a spórolt pénzemnek annyi. Nézd megértelek hogy gázban vagytok de anyud odacsaphatna az asztalra, ilyenkor ha apukád nem hajlandó dolgozni össze kell fogjatok anyuddal és lelépni otthonról máshova. Én a drága nővérem miatt szívtam azzal hogy érettségi után rögtön el kellett menjek dolgozni, mert ő tönkretette a családunk anyagi helyzetét, és ha én vállaltam volna a 2 éves OKJ-t úgy hogy mellette max diákmunkát vállalok csicskaként havi 30-40 ezerért akkor éhen döglöttünk volna. Persze amikor elkezdtem melózni 1 évig ha havi 5 ezret félre tudtam tenni úgy hogy szinte semmire nem költöttem, csak beadtam a családi kasszába abból volt nekem a kajám meg a rezsi rám eső része, és egyszer volt hogy elkértem kölcsön a szomszédom autóját mert olyan dolgom volt hogy csak autóval bírtam megoldani, azt megtankoltam és ennyi. Utána amikor a nővéremet végre rávettük arra hogy húzzon el dolgozni de az tönkretette mindannyiunk idegét. Édesanyám lelki roncs lett ami végett 4 hónap táppénzre került és majdnem 1 hónapig volt kórházba pszichiátrián mert kiborult teljesen. Akkor utána amikor édesanyám is már alkalmas volt arra hogy tovább dolgozhasson és a nővérem is adta haza a lóvét becsületesen, akkor volt az hogy többet láttam a fizetésemből, és ugye megszoktam hogy nélkülözök szépen lassan összejött nekem annyi pénz hogy fizetős sulit tudjak vállalni. Persze én tudom könnyen beszélek de nem úgy volt ahogyan így írom, ennél jóval druvább dolgokon mentünk keresztül.
2016. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!