Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság biztonság?

A házasság biztonság?

Figyelt kérdés

A házasságban vagy az élettársi viszonyban lenne nagyobb biztonsága az ember.

Mindketten dolgozunk, mindketten szeretjük egymást, nincs semmink még ami értékkel bírna.

nagyon szeretjük egymást de nagyon útálni is tudjuk...

Szóval a házasság ha netalántán véget érne, igazságosabban tudnánk elosztani az akkor meglévő vagyonunkat, mint ha csak élettársi viszony lenne?



2016. máj. 16. 13:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy a nő keményen sokat tud dolgozni, de kevés pénzért.

A férfi keveset dolgozik, szeret nagy dolgokba bele vágni ami ha sikeres sok pébzt hoz ha nem sikeres akkor viszon elbukja a befektetett összeget is.

2016. máj. 16. 13:23
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont erre voltam kíváncsi...sajnos én is találkoztam ilyen férfival.

Viszont ha írunk szerződést erről?

Mint élettárs nem tudja kisemmizni? Mondjuk ha gyerekük lesz stb.

Egyáltalán nem értünk hozzá és nem akarjuk hogy a jövőben dühből kárt okozzunk a másiknak.

2016. máj. 16. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
2016. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem...én egy kisemmizett terhesnős sztorit olvastam itt...ezért kérdeztem meg, de ez is érdekesnek látszik
2016. máj. 16. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem ismerem hogy a hivatalosan bejegyzett élettársi viszony megszüntetésére milyen jogi szabályok vonatkoznak. Viszont, azt gondolom, hogy ha házasságot köt valaki, akkor annak felbontására is megvannak az alapvető jogszabályok. Lehet házasság előtt szerződést kötni, de annak csak akkor van értelme, ha valamelyik fél kiemelkedően több anyaga javakkal bír, mint a másik, tehát a ti esetetekben nem sok értelme lenne. A gyerek, vagy gyerekek megléte esetén is megvannak az alapvető szabályok válás esetén, persze az egyéni dolgok befolyással bírnak a megállapításnál. Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de személy szerint nem nagyon találkoztam olyannal, hogy minden jog alap nélkül, csak úgy kiforgassa valaki a másikat. Azért a bíróságon nem egészen úgy működnek a dolgok szerintem. De menjetek el ügyvédhez, vele megtudjátok beszélni a lehetőségeket.
2016. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel inkább olyan társat magad mellé, aki mellett nem a legfontosabb problémád, hogy ki kit fog kisemmizni a különválás után?
2016. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

[link]


A házasság ideje alatt szerzett vagyon közösnek minősül, azaz alapesetben 50-50%-ban osztoznak a felek válás után. Ugyanígy az adósságokért is fele-fele arányban felelősek. Élettársi kapcsolatban csak akkor van így, ha a szerzés aránya nem bizonyítható.

Egyébként egy vagyonszerződéssel kiküszöbölhető a problémák nagy része, rizikós típusú pasinál (aki kockáztat, aztán vagy nagyot kaszál, vagy a gatyáját is elveszti, netán még adósságot is felhalmoz) mindenképp érdemes lenne ezt végiggondolni.

2016. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!