Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet odafigyelni...

Miért nem lehet odafigyelni az alapvető higiéniára?

Figyelt kérdés

Elég igénytelen családom van, anyának például az jelenti a takarítást, ha felseper+felmos. Fertőtleníteni szerintem még sosem fertőtlenített, sem fürdőt, sem konyhát stb. Semmit. A kézmosás mindenkinél annyiból áll, hogy 3-4 másodpercre megnyitják a csapot, alá tartják a kezüket és kész. Egyedül én használok szappant, ráadásul egyre többet mert már hányingerem van pl. a kilincset is megfogni. Szoktam fertőtleníteni a fürdőszoba kilincsét, de miután használta valaki a fürdőt már el is veszett az értelme, mivel ha gyakorlatilag sz.ros kézzel fogja meg a kilincset már koszos is lesz.

Ma délután éppen a konyhában voltam, jön ki a wc-ből anya, (ami nem a fürdőben van hanem attól külön) és a mosogatóba öblíti a kezét, igen, rá az edényekre amikből eszünk. Annyira kiakadtam, alapból nem szoktam főtt ételeket enni mert egyszerűen gusztustalanok az edények, piszkosabbak mint mosogatás előtt. Alig találni olyan kanalat amire nem lenne rászáradva valami és a tányérok is büdösek, mert nem is használnak mosogatószert, hanem csak elöblítik őket. Jó, nyilván tudok ellene tenni, elmosogatok minden, csak úgy érzem teljesen felesleges, hogyha utána újból kezdődik elölről az egész. Szeretek takarítani, csak anya mindig megelőz, aztán meg rámszól, hogy ő már megcsináltam. A ruháimat is külön mosom mert anya sosem mos 30 foknál magasabb fokon, és összemos törölközőt, fehérneműket, utcai ruhákat stb. Konyharuhát még életében nem mosott ki.

Mit tehetnék még, azonkívül hogy takarítok? Most például említettem anyának hogy nem a mosogatóban kéne "kezet mosni" erre lecseszett hogy miért nem mindegy az nekem...

Másoknál is van ilyen vagy csak én élek ilyen putriban?


2016. máj. 16. 17:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Mond meg nekik a véleményed ha nem szólsz így marad....De akkor mond meg anyádnak ,hogyha nem takarítasz normálisan majd kitakarítok helyetted.Én ezt tenném.
2016. máj. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Csak neked tűnik putrinak. Oké, a konyharuhát stb. ki lehetne mosni, de tök mind1 hol mos kezet, a szappannal való kézmosás meg még rosszabb. Csináltam már bacitenyészet összehasonlítva, hogy sima vízzel vagy szappannal mosok kezet, és a szappan után csak még több baci lett a petriben. Csak azok az alkoholos rendes fertőtlenítők érnek vmit ilyen célra.


A kajamaradékot a villán stb. én is utálom, ezért mindig ha eszek vmit, elmosom magamnak elötte és ennyi

2016. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha ennyire zavar, ne várd meg míg anyukád takarít. Bár nem tartozik ide, de nagyon zavar: Nem kellene ennyire jobban hinned magad a családodtól. Abban a "putriban" nevelt téged az az "igénytelen" család téged. Borzasztóan ellenszenves mikor valakiről ordít hogy megveti a csaját családját, csak önmagát tarja jónak. Még akkor is ha egyébként jogosan teszi szóvá azt ami zavarja.


Szóval: Ne törődj vele ha rád szól anyukád hogy ő már megcsinált valamit. Mutasd meg neki néhányszor hogy mi zavar téged, és csináld meg rendesen a takarítást. NE várd meg míg más elvégzi.


"alapból nem szoktam főtt ételeket enni mert egyszerűen gusztustalanok az edények, piszkosabbak mint mosogatás előtt" hát ez is marha nagy érv. Mozdulj meg,csináld úgy ahogy neked tetszik. Ez az rád szólnak érte erősen kifogásnak néz ki.

2016. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Saját, bocs elirtam
2016. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk nem ilyen. 3x szappanozzuk be a kezünket habosra egy kézmosásnál.
2016. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia.Mondjuk nekem a családom nem ilyen, de én is legalább annyira allergiás vagyok az ilyenekre mint te.

Én rengetegszer mosok kezet, egyértelműnek tartom hogy minden vécézés után eléggé habosra beszappanozom a kezem és úgy mosom le.

Itt ahol lakom Németországban ez egy nagy társasház amiben több lakó van és itt is pl vécézés után senki nem mossa meg a kezét, hanem rögtön megnyitja a közös zuhanyzót és úgy kezd el zuhanyozni.Sokszor beleköpnek, belefújják a taknyukat, volt aki még bele is verte a zuhanyzóba.

A munkahelyen meg sok olyan mocskos disznó dolgozik, aki pl nagyvécézés után sem mos kezet, hanem úgy fog kezet utána a többiekkel, eszik, dohányzik, stb.Undorító.

2016. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azért szólnak rám mert pocséklásnak érzik a vizet amit elhasználok a mosogatásra miután ők már "elmosogattak".
2016. máj. 16. 17:38
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon egyszerű:ha nem tetszik,el lehet költözni.

Ott azt csinálsz majd,ami és ahogy tetszik.

2016. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

És hány éves vagy?

Tudnál venni magadnak műanyag eldobhatós edényeket/evőeszközöket? Én nagykerben veszem, kb. 2-3 Ft/db az ára, 100-500-1000 db-os csomagolásban. Tudom, hogy nem környezetbarát, de a mosogatószer sem az, úgyhogy kb. ugyanannyi a környezeti kár, de így olcsóbb.

Ezt megvennéd magadnak és ezekkel ennél, nem kéne "vizet pocsékolni", és nem szólhatnának be, Te meg mindig tiszta vagy a csak teáltalad használt edényből ehetnél.

2016. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Atya ég a szüleid nem használnak wc-papírt? vagy mitől lesz olyan a kezük wc-és után?

Szerintem túlreagálod kicsit, de ha valami nem tetszik csináld meg magad. Ne anyukád után mosogass, hanem előzd meg őt.

2016. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!