Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szemét voltam?

Nagyon szemét voltam?

Figyelt kérdés

Van egy húgom, aki pár évvel fiatalabb mint én.

Március 10-én volt a születésnapom, de ő nem köszöntött fel. Nem volt távol, folyamatosan otthon volt, megtehette volna, de nem. A szüleim már előbb megtették.

Pár napja, pontosan április 5-én, odajött hozzám, letett egy táblacsokit, majd mondta, hogy ezt a szülinapomra vette.

Én meg mondtam neki, hogy inkább ne is köszöntsön fel, ha nem képes arra, hogy időben megtegye. (nem volt akadályoztatva, semmi, megtehette volna akkor...) Persze ő sértődött meg. Tavaly pl. fel sem köszöntött, én pedig minden évben megteszem.

Persze most nem egy hülye szülinapból akarok nagy ügyet csinálni, mert engem eleve nem érdekel a szülinap, nem is szeretem, meg értelmetlen dolognak tartom, de azért tartsuk be a játékszabályokat. Nem?


2010. ápr. 9. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek.Bár az én hugommal kissé jobb a viszonyom.

17/F

2010. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt egy kicsit túlreagáltad. Ha megkésve is, de a testvéred gondolt rád, és ennek örülnöd kéne, akkor is ha mondjuk elfelejtette ezt időben megtenni. Én a helyedben leülnék mellé, bocsánatot kérnék amiért túl reagáltam, és elmondanám neki, hogy örülök amiért gondolt rám, csak sajnálom, hogy ennyire megkésve. Nem szabad az ilyenekből családi viszályokat kelteni, ezzel csak azt éred el hogy többet az életben nem köszönt meg, vagy kényszeresen ráfeszül az ünnepekre, hogy neked eleget tegyen. Inkább mosolyogj egyet azon hogy ilyen későn, és köszönd meg!

Csak egy személyes példa: én februárban kaptam meg unokatesómtól a karácsonyi ajándékomat, pedig ő időben megkapta. Na és? Tök jól jött, hogy februárban is "van valami ünnep" és kapok potya ajándékot! :) Arról nem is beszélve, hogy egy tábla csoki mikor nem jön jól?

2010. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nemtudom hány éves a hugi!De most lehet én is sz---ét leszek, akkor édesanyádéknak kellett volna őt egy kicsit noszogatni, hogy köszöntsön fel téged. De látod csak oda csúszott egy csokoládé eléd, és inkább engeszteld ki egy puszival.És beszéljétek meg a szülinap, névnap legyen már több figyelmet érdemlő a családban. Jó?
2010. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Majd egy pár év múlva benő a fejed lágya. Engem a fater se köszöntött fel, pedig tudta mikor van. Pont a születésnapomon szereltem be a tőlem karácsonyra kapott riasztót a kocsijába... Minek ezen rágódni? Örülj neki, hogy megköszöntött. Gondolom valami kis 16 éves csitri vagy, akinek nincs jobb dolga, mint veszekedni a hugával...
2010. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem voltatok épp össze veszve a hugoddal a szülinapod környékén?Lehet hogy arra várt hogy normalizálódjon köztetek a viszony.
2010. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg inkább tőle, hogy miért tette át a szülinapodat márc. 10-ről április 5-re? És mért pont április 5-re? Akkor már várhatott volna ápr. 10-ig, és mondhatta volna, hogy elnézte a naptárt. :)
2010. ápr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt hívják felesleges problémacsinálásnak szerintem :)

Persze, jobb lenne ha köszöntene, és szólhatsz ie ezért ha úgy alakul, na de ne akkor már amikor éppen akar, mégha megkésve is...

2010. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Figy, rokon, vagy nem rokon, teljesen mindegy. Senkinek sem kötelessége gondolni rád! Ha ő leszarja h szülinapod van, akkor hiszti helyet próbálj tenni róla hogy máskor gondoljon rád. Nem lehet hogy vmivel, megsértetted, és így próbálja vissza adni?
2010. ápr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én vagyok 22, ő 19.

Nem szoktam szemétkedni, meg viszályokat szítani, de ő rászolgált, hogy ne kedveljem...

2010. ápr. 10. 00:25
 10/11 anonim ***** válasza:
A korodhoz képest iszonyúan gyerekesen gondolkozol.Ha rám sz@rik valaki,azt én szó nélkül lenyelem,nem veszekszek,de utána ő sem számíthat másra tőlem,ennyi.A húgod legalább gondolt Rád.Ha ennyit se tett volna meg,akkor meg az lenne a bajod.Ilyeneken annyira kicsinyes vitázni!
2010. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!