Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenél TE? Elkezdenéd...

Hogyan döntenél TE? Elkezdenéd-e az új életedet így?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet:

Négy éve elvált kozmetikus /47/ önálló belvárosi üzlettel egy megyeszékhelyen. Lakás, kocsi van.

25 éves fiúval, aki nem dolgozik, játékgépezik, a rábízott csekkeket nem adja fel, léha, semmirekellő, anyaszomorító, javíthatatlan és nevelhetelen, csak bánatot és anyagi nehézségeket zúdít rá.

Internetes ismeretség egy Angliában élő 52 éves magyarv származású kamionossal, akivel egyszer már találkoztak és kölcsönös rokonszenv alakult ki köztük.

Kiköltözés április 17-én!

Ami ott várja: szeretet, megértés, megbecsülés és egyenlőre egy takatítói /bejelentett!/ munka havi 600 fonttal.

Mit szólnál ehhez a "váltáshoz"?


2010. ápr. 10. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennék!
2010. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Neked kell ezt tudni...Tedd mérlegre mit nyerhetsz, mit veszíthetsz ha maradsz mit akkor, ha költözöl.

Ha más nem tartana itt, valószínűleg költöznék. Ugyanakkor nagyon gondolkoznék, mi lenne velem, ha mégsem jönne össze a dolog Angliában? Akkor haza tudsz jönni? tudod folytatni?

Minden esetre kitartást, én azt hiszem megpróbálnám, egy élete van mindenkinek:) sok szerencsét:)

2010. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mennék!! Légyszi, ha van az 52 évesnek egy 40 körüli cimbije, gondolj rám :))


Sok sikert, és boldog életet.

2010. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 25 éves fiú a párod, vagy a gyereked? Ha az utóbbi, akkor gondolom nem hagyod itt, ha ennyire veszélyesen él, mert még jobban elzüllene.

Én egyébként nem mennék egy gyakorlatilag idegen emberhez külföldre, mert mi van, ha mégsem olyan "rokonszenves", mint amilyennek eddig mutatta magát? Mit csinálsz akkor? Itt biztos egzisztenciád van, elég merész lépés lenne alaposabb ismeretség nélkül itthagynod csapot-papot.

"Járt utat a járatlanért el ne hagyj!", de van egy másik mondás is: "Aki mer, az nyer!".

Mivel én óvatosabb típus vagyok, inkább maradnék, de te tudod...

Nem könnyű döntés, az biztos.

2010. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem szabad ennyire óvatosnak lenni, mert akkor tényleg soha nem fog semmi össze jönni. Nem olyan nagy dolog ez, és anglia sincs a világ másik végén. És valószínlűleg bejönne neki.
2010. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 25 éves fiú a gyermekem. A lányom egyetemista, okos, jószívű és aranyos teremtés, de a fiam ugyanolyan, mint az apja, ugyanazt teszi és ez évek óta így megy.

Igen, van hova visszajönnöm, mert a lakás kiadásait onnan rendezem. Kocsimat a szüleimnél állítom le, a szalon berendezését raktároztam.

Nyílt vagyok ás őszinte. Leendő párom azt mondta, nem szándékozik megnősülni. /itthon vált még el öt éve, nagyon megviselte/ Erre azt feleltem:" én pedig nem leszek senkinek a macája". Ez neki roppantul tetszett /a határozottság és kiállás/ és szinte bazonnal megváltoztatta a véleményét. Annyit mondott: "mindig ilyen nőre vágytam!"

2010. ápr. 10. 09:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennék! Ha nem égetek fel mindent magam mögött, ha van hova hazajönnöm, akkor bevállalnám.

A fiad 25 éves, ideje felelősséget vállalnia tetteiért, és megtanulnia egyedül intézni a dolgait. Lehet ez Neki is nehéz lenne, de a kényszer rávinné, mert nem lesz itt "anya szoknyája", amibe kapaszkodhat. A mai világban meg nincs már akkora távolság, hogy a bármi is van, ne tudnál 1-2napon belül visszatérni ide.

Ha meg nem sikerül a kapcsolat, akkor is felfoghatod úgy, hogy megpróbáltad, és nem lenne az, hogy mi lett volna ha...

2010. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a peremfeltételekkel mennék én is, pedig kifejezetten óvatos vagyok külfölddel kapcsolatban.
2010. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
El ne szalaszd,gyerünk indulás!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én aztán becsületesen pontoztam és 17-én utazom az én Józsimhoz!
2010. ápr. 10. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!