Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak egy álmodozó...

Tényleg csak egy álmodozó senki vagyok, egy púp a hátukon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak le szeretném írni az életem dióhéjban és kíváncsi vagyok olyanok véleményére akik hajlandóak végig olvasni a leírtakat.

16 éves lány vagyok. Elit iskolában tanulok, nemzetkozi érettségim lesz, mindez az eszem miatt. A többiek kinéznek, mert nincs pénzem. A szüleim nem támogatnak, a testvéreim egy álmodozó pics*nak tartanak. Minden nap egy kínszenvedes, nem szeretek igy élni. A suliban mindenki csinos ruhákat hord, szépek, edzoterembe járnak, normális életük van. Ok bulizni, szórakozni járnak. Nekem meg barátaim sincsenek. Szórakozni, eljárni tilos. Hajat festeni, körmöt sötét árnyalatra festeni tilos. Terdnél rövidebb ruha tilos, ahogy a melyen dekoltalt is. Mobilinternet tilos. Nincs szuper drága órám, cipők, telefonom. Mindig arról ábrándozok, hogy milyen csinos leszek ha nekem is lesz ilyen meg ilyen ruhám. Hogy milyen jo lenne elmenni egy koncertre vagy uj haj szint kipróbálni. Mikor látok egy jo autót (Nissan, Jeep) mindig megemlítem hogy ilyet szeretnek ha nagy leszek, ezzel fogom a gyerekemet suliba vinni . Erre anyuek lehurrognak, hogy szálljak le a földre mert ilyenek sose lesz. Kulfoldi egyetemen fogok ösztöndíjat pályázni. Nemzetkozi érettségivel valószínűleg megkapom majd egyszer, az ész hatalom. De a szüleim ebben sem támogatnak. Azt mondjak hogy úgyse fogok kijutni, az az újgazdagok helye. Pedig folyékonyan beszelek angolul, olaszul es németül es kitűnő tanuló vagyok.

Imádok utazni. Be szeretnem utazni a világot. Es ha néha kifejtem a számon hogy en majd ide el fogok utazni a tesoim egyből mondjak hogy kussoljak mert sose jutok el oda. Mindenhol ki es le vagyok nézve. Elfáradtam. Érdemes meg továbbra is az álmaimert küzdeni?



2016. jún. 7. 21:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy érdemes, csináld csak tovább, egyre jobb lesz, elmúlsz 18, utána nem állhatnak az utadba.


21/F

2016. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem csak egy almodozo senki vagy. A leirasod alapjan el fogod erni a celjaidat, 2 ev mulva erettsegizel ne add fel ha mar eddig eljutottal.


Csak arra figyelj hogy jo celokat valassz. Ha nem akarsz maganyos lenni az teljesen normalis, de inkabb normalis kapcsolatok kialakitasara torekedj, ne a nepszerusegre (a ketto nem ugyan az). Ha a nepszeruseget vadaszod boldogtalan maradsz orokre.

2016. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem irigyellek,nem lehet könnyű dolgod,de NE ADD FEL AZ ÁLMAID.

Nézd meg mennyi mindent elértél már.

Lesznek ők még büszkék meg irigyek rád.Ebben biztos lehetsz.

2016. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Igen érdemes az álmaidért küzdeni

Ha igaz az amit a tanulmányi eredményeidről írsz akkor a testvéreid irigyek, a szüleid meg....hogy nem ismerik el tanulmányi sikereidet

Igaz az írásod elején egy kicsit úgy éreztem, hogy egy kicsit anyagias vagy (már bocs). De nem minden a márkás ruha, autó,óra, stb...az viszont igaz, hogy elengedhetnének koncertre stb.

Sok sikert a további tanulmányaidhoz és kitartáást a vágyaidhoz

2016. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem érdemes,mégha nehéz is néha vagy ha mások le is beszélnek.

Nem mondom hogy mindent hamar el tudsz majd érni,de ez nem azt jelenti,hogy fel kell adnod.


A családodat nem bírom igazán megérteni.Túl szigorúak,mondjuk hogy nem szabad körmöt sötét árnyalatra festeni.... :O Ha azt mondják suliba nem,még azt is jobban lehet érteni,de hogy egyáltalán..

A drága ruhákról,cipőkről annyit,hogy gondolom pénzük sem lenne rá,így érthető ha nem vesznek. Ha van rá pénzük,akkor viszont néha-néha megvehetnék.

Írod hogy a többiek edzőterembe járnak. Te nem jársz?Azt is tiltják? Pedig az lehet még az egészségednek is jó lenne.Legalább erre megpróbálhatnád rávenni őket.

A mobilinternetre csak annyit mondok,hogy nekem pl. nincs,de meg is vagyok néküle.Használom a laptopot.Mikor nincs laptop,akkor megvagyok anélkül.

Az autókról: ez is hülyeség hogy nem tetszhet neked ilyen meg olyan kocsi.Attól még hogy nekik nem tetszik.Erre viszont azt tudom mondani,hogy ne foglalkozz a véleményükkel.Ha később - jó esetben - lesz rá pénzed (saját munka,diákmunka,ösztöndíj,nem tudom mi) akkor vehetsz ,az már a saját pénzed lesz,saját dolgod.


A ruhákról még annyit mondanék,hogy egy rövid szoknya,meg egy dekoltált felső együtt azért lehet már gáz.Már olyan értelemben hogy túl kihívó. Mondom ezt én.Ha mondjuk dekoltált felső hosszú nadrággal,maxi szoknyával,vagy miniszoknya nem dekoltált felsővel,az már úgy csak jobb.

De amúgy ezt a ruha dolgot úgy kell elképzelni,hogy ha egy kicsit térd feletti ,már akkor sem engedik?

Erre a következő tippet adnám,igaz hogy inkább hideg idő esetén működik: egy térdközépig érő szoknya,mondjuk,és hozzá leggings.Vagy egy leggings és hozzá tunika vagy hogy mondják. És akkor rövidebb,de mégse mondhatják hogy túl sok látszik belőled. Ráadásul szerintem jól is néz ki.


A buli,szórakozás: nem muszáj rögtön éjszakába nyúló bulikkal kezdeni.Szerintem nem is mindig olyan biztonságos..

Viszont moziba,kávézóba,pizzázni,strandra,uszodába elengedhetnének.Bár írtad hogy barátaid sincsenek,de valaki nincs akivel elmehetnél? Akár ismerősöket is megkérhetnél hogy mutassak be az ő ismerősüknek,ha van korod beli. Meg próbálkozhatsz a többi osztállyal is,nem csak a sajátoddal.Akár a neten is,de ez sem teljesen veszélytelen,de egy lehetőség.Én személy szerint inkább a személyes dolgokat ajánlom,nem netről megismert embereket,mert sokszor jól jön ki,de van hogy rosszul sül el.


A tesóid amúgy lehet irigyek rád? Amiért vannak céljaid.Lehet ezért ilyenek veled,bár ezt te jobban tudod.


Bocsi,még egy két kérdést én is feltennék neked:

Az elit iskolába hogy kerültél?Vagyis alapból azt választottad,vagy egy másik suliból kerültél oda? Csak hogy nem írtál róla hogy esetleg ezt a szüleid ellenzik-e vagy sem.

És a 3 nyelvet tényleg folyékonyan beszéled?Nem túlzol?Hol tanultad meg,a suliban? :O (Én is 3-inkább 4- nyelvet tanulok és szimplán érdekel )


Ha úgy van később ezzel is tudsz pénzt keresni.

2016. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

21:52 vagyok és 19/L


Csak hogy tudd,nem vagyok sokkal idősebb mint te.Nem tudom ki mennyire ért egyet a véleményemmel,de így gondolom ahogy leírtam.

2016. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem örülj ennek...

Nézzünk engem... az 1-2 hobbimon kívül semmi nem érdekel, szarok a tanulásra, most lesz meg az érettsigim ha szerencsém van 2-es 3-assal, és okj-s képzésen fogok továbbtanulni. Ezek alapján kicsit jobban el lehetnék keseredve, de meg vagyok elégedve a helyzetemmel. Úgy hogy te csak ne gondolkozz ilyeneken, örülj neki, amit elértél!

18f

2016. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
35%

Bevallom, a válaszolók kommentjeit nem olvastam, csak a kérdezőét.

Az én helyzetem hasonló, ettől függetlenül nem adom fel.

Én nagy programozó szeretnék lenni, és ezért tenni is fogok! A mamám folyamatosan azt mondja, hogy ez nem így működik, stb., stb. Ezt vedd építőkritikának! Ezzel csak még jobban hitesd el magaddal, hogy igenis sikerülni fog! Aztán, ha tényleg sikerül, márpedig sikerülni fog, akkor ők is csak nézni fognak, és ők lesznek a legbüszkébbek rád. :) Hidd el nekem. :) További sok kitartást! :)

Üdv: Dave

2016. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
igazuk van te túl sok tv t nézzel
2016. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

19/L vagyok megint.Annyit szeretnék még írni,hogy igaz hogy igyekeztem sok tanácsot adni,de a válaszom nem azt jelenti hogy túlzásba kell vinni a dolgokat,mégha a szüleid bele is egyeznének azokba amiket írtam/írtál.Csak hogy ne ez jöjjön le a válaszomból.


Tehát azért túl kihívóan sem kellene öltözni,el lehet menni ide-oda,de nem állandóan a tanulás rovására,koncertre is el lehet menni,de kellő odafigyeléssel.Hogy ne raboljanak ki,ne idd le magad teljesen,stb stb.


Szóval csak azt próbálom hangsúlyozni hogy lehetne "lazítani" a szüleid viselkedésén,de nem kell átesni a ló túl oldalára ,ahogy szerintem sokan csinálják.


Én azt is egy megoldásnak tartanám ha kompromisszumot kötnél a szüleiddel: például heti 2x elmehetsz valahova,de többször nem (és akkor nem megy a tanulás rovására).Vagy mondjuk meg lehet beszélni hogy egyik héten pl. egy sütire mégy a cukrászdába (csak mondok vmit) és moziba megnézel egy filmet ,a másik héten beülsz egy pizzázóba megenni egy pizzát és csinálsz még valamit.


Tudom hogy már így is egy csomót írok,de a hajszínről jutott eszembe: szerintem nem feltételnül egészséges festetned a hajadat,de ha annyira akarod egyszer ki lehet próbálni.De az egészégügyi oldalát nézve,meg a szüleid véleményét ismerve,akkor már inkább azt tanácsolnám hogy maradjon meg a hajszíned de változtass időnként frizut.Egy ideig hullámos,aztán egyenes,néha hordhatod kontyba,befonhatod..már így is mennyi lehetőség és akkor még nem az összes.És akkor még különböző csipeszekkel is díszítheted,amik szépek és jobban nézel ki tőle.

Ha meg mondjuk fodrászra nincs pénzed,időd,vagy nem engednek,csinálhatsz magadnak is otthon.

ezek pl. szerintem jók:

[link]

Ilyesmikkel meg lehet csinálni magadnak új frizurát:

[link]

[link]


Lehet olyanokat is leírtam amit már magadtól is tudtál,de pl. ezeket a hajhoz jól lehetne használni.

Megcsinálhatod magadnak is,nem kell mást kérni rá,nem kell fodrászhoz menni.Egyszer veszed meg és aztán akár 20x is lehet új külsőd.

2016. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!