Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolati mizéria?

Kapcsolati mizéria?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Jól megértjük egymást, stabil kapcsolat.

Probléma: Bármi ami engem érdekelne ő rögtön lehurrogja, hogy minek foglalkozom épp az adott dologgal? Neki az életfelfogása az, hogy a barátnője meríti ki minden kapcsolati igényét és nem vágyik más emberek közé velem ellentétben én szeretek másokkal lenni más emberek történeteit hallgatni, az én világom nem ennyire beszűkült mint az övé. Ebből mindennapos veszekedések generálódnak. (nem tányértörős csak max 10 perc hiszti a részéről)

Ettől eltekintve vigyáz rám, szeret, mindig jót akar nekem, nekünk.


Bonyodalom:

Mielőtt mostani párommal megismerkedtem már két éve meg ismerkedtem egy tőlem idősebb, határozott személlyel, akit azóta se tudok kiverni a fejemből. (évente max 2-3 alkalommal látom) Sajnos napi szinten gondolok rá, nem tudom figyelmen kívül hagyni. Egyszerűen vágyom a társaságára, hogy beszéljünk megismerhessem jobban.(Felőle is van érdeklődés felém)

Mikor kapcsolatban voltam soha nem volt ez jellemző, hogy más motoszkált volna a gondolataimban pláne ennyi idő elteltével is.. teljesen idegen szituáció..


Szeretném kérni tőletek, mint külső szemlélőktől mi a véleményetek erről?


Köszönöm



2016. jún. 8. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az a véleményem a mostani kapcsolatodról, hogy nem igazi kapcsolat. Nem ugyan azok az igényeitek, és emiatt vita is van.

A másik dolog, hogy ha valakit szeretsz, akkor ne motoszkál más a fejedben napi szinten. Nekem lassan 7 év után eszembe nem jut más a férjemen kívül. Zárd le ezt a kapcsolatot, és inkább közeledj a másik személy felé.

2016. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek elsővel. A párod a biztonságot jelenti neked, egyúttal az unalmat is. Sajnálom.
2016. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Nagy a különbség. Ezt értem olyan szinten, hogy ő csak a te társaságodra vágyik, te pedig nyitnál a világ felé. Meg mi az hogy lehurrogja az érdekeltségeidet? Nem azt mondom hogy kötelező, de jó esetben az ember a másiknak a PARTNERE nem pedig a haszonélvezője vagy tulajdonosa. Nincs jogában téged behatárolni vagy gátolni. Ha akarsz nyiss a világ felé, de egyet mondok, nem ez lesz az a kapcsolat ami mellett megfogod ezt tenni. Persze szentelheted annak az egy embernek a hátralévő életed úgy hogy kiengedni nem fog majd a barátaidhoz. Sajnálom ha túlzásba estem, nem ismerem, nem lehetek előítéletes, viszont annyi biztos, hogy ebből hosszútávon már nem lesz jobb. Sőt.
2016. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Már bocsi, de a második pasitól teljesen függetlenül - miért is vagy a mostani kapcsolatodban?


Azt írod, jól megértitek egymást, stabil a kapcsolat, majd azonnal meg is cáfolod a leírással. Tényleg erre vágysz?


Még ha nem is jön össze a másikkal, sokkal jobban jársz, ha lezárod, amiben vagy, hiszen marhára nem illetek össze, nem azonosak a vágyaitok, mindennap veszekedtek miattuk. Jó vége ennek sehogysem nem lesz, annyi szent, hacsak valamelyikőtöknek hirtelen nem változik meg a személyisége, erre viszont tudod, mennyi az esély...

2016. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagytok még együtt? Ő keressen magához hasonló magának való társat.Aztán ülhetnek egésznap otthon kettesben, mindketten elégedettek lesznek.

Neked meg olyat kéne keresni,aki hasonló érdeklődésű , mint te. Eljárnátok társaságba lennének közös barátok idővel stb..

Mert ha ennyire különböztök és nem is hajlandó nyitni a te véleményed felé,hanem csak lehurrog..hát annak nincs értelme.


Szerintem váljatok el békében. És ha túl vagy rajta akkor keresd fel a másik személyt,akit írtál a kérdésben.Ha napi szinten gondolsz rá és ő is rád,akkor lehet,hogy nem kéne annyiban hagyni. Egy esélyt megér. De ha a párod mellett maradsz,sosem tudod meg..Mert lehet mire 1-2 év múlva mégis szakítanál,addigra már a másik személynek lenne komoly kapcsolata. Így is elcsesztél 2 évet úgy,hogy alapvető dolgokban nem egyezik meg a felfogásotok.Ez hosszabb távon úgysem működne.. Láttam már több ilyet,hogy az egyik fél inkább kimozdulósabb volt, szerette a társaságot.A másik fél viszont inkább begubózott a szobába és játszott meg filmeket nézett. Két ilyen természetű ember nem lesz jó egymás mellett hosszabb távon.Meg lehet változni persze, de kényszerből sose lesz olyan, mint ha alapból hasonló beállítottságú emberrel lennél.

2016. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a véleményét! És hogy sikeresen láttatják velem külső szemlélőként a valós helyzetet!


Hozzá tartozik a dologhoz, hogy az említett korlátozásnak én nem teszek eleget a párom felé, elmegyek ugyan úgy azokra a programokra, baráti programokra csak ugye előre tudom, hogy minden egyes esetnél kifejezi nemtetszését ahelyett hogy támogató lenne.


Sajnos elhagyni azért nem merem mert nehéz olyan párt találni magam mellé aki ezt leszámítva mindenben megfelelő, és nagyon gondoskodó. Változni nem fog ez sajnos a jövőben is így fogja felém lereagálni..De úgy érzem, hogy egy ilyen párt igen is meg kell becsülni félek, hogy utána nem találok hasonlón törődő, és odaadó párt magam mellé.

2016. jún. 8. 10:43
 7/8 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Az élet erről szól, semmi sem biztos. Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, felesleges volt már a kérdésed is kiírnod. De kifelé kacsintasz, legbelül arra vágysz, hogy ne így legyenek a dolgok. Ha valamit nem próbálsz meg, már azzal nagyobb vereséget szenvedsz, mintha megpróbálnád és esetleg nem jön össze. Így tényleg nem fogod megtudni hogy van-e olyan srác aki pont hozzád való, és nincs ilyen gond vele..
2016. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos elhagyni azért nem merem mert nehéz olyan párt találni magam mellé aki ezt leszámítva mindenben megfelelő"


Oké. Boldog vagy vele? Az, hogy napi szinten másról álmodozol, nem erre mutat. Az, hogy gondoskodó, mégis miben nyilvánul meg? Ő tart el, csak épp meg akarja szabni, hogyan éld az életed, ha eltérsz ettől, akkor meg zsörtölődik, lehurrog, hisztizik...és te tényleg erre vágysz?

2016. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!