Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek?...

Mit tegyek szerintetek? (kapcsolati kérdés)

Figyelt kérdés

A párom tegnap azzal állt elém, hogy már nem szerelmes belém. Lesokkoltam, de aztán rájöttem honnan jön a dolog. 4 éve vagyunk együtt, ez az első komoly kapcsolata. Szerintem fogalma sincs arról, hogy a kezdeti lángolás mindenhol elmúlik, tovább csak a felek hozzáállásától függ, hogy jól működik a kapcsolat vagy befuccsol. Ő azt hiszi, hogy a pillangós lángolás érzés örökké kell tartson, és most bűntudata van, hogy elmúlt részéről.

Gondolkoztam azon, hogy tartsunk szünetet, lássa milyen más nélkülem. De nagyon félek, hogy találkozik másvalakivel, akivel az ismerkedés során megtapasztalja a bizsergést, pillangós érzést stb ami a mi kapcsolatunk elején is volt, és örülni fog, hogy megfogta az isten lábát. Örül, hogy kilépett egy csendes kapcsolatból, mert megtalálta megint a bizsergést. Csak mire rájön, hogy az új kapcsolatnál is elmúlik ez addigra már késő lesz...


Nem tudom mit tegyek. Félek szünetet kérni tehát, dolgozni dolgozok rajta, de lassan belefáradok abba, hogy minden napot tervezni kell előre (mi legyen ami feldobja a napot, milyen meglepi kaját főzzek, milyen játékot játsszunk este, hogy legyen egy kis szórakozás stb )szeretnék már végre néhány csendes napot, amikor nem kell semmit tervezzek, csak ülünk egymás mellett és szeretjük egymást. De ami a legfontosabb: mindezt mellette szeretném. Nem szeretnék szakítani...


2011. szept. 17. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos elég ritka az a kapcsolat, ahol ezen túl tudnak jutni a felek. Én is így jártam annak idején, pontosan ahogy leírtad. Aztán nem szakítottunk, majd jött valaki, aki elcsábította a kedves exemet. Nagyjából az első szembejövő, mert nagyon csúnyácska szegény (nem sértettségből írom, azóta nekem már családom van...).

Neki ez az új csaj lett a felesége, de mesélte, hogy bizony már ott is a szürke hétköznapok időszakát élik, őt is csalta már meg. Ha a te párod kicsit egyenesebb jellem, nem kell feltétlenül így történnie. De manapság tényleg ritka az a pasi, aki az első komoly és hosszú kapcsolatát meg tudja úgymond becsülni eléggé. Remélem nálatok így lesz!

2011. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ez megint egy olyan kérdés, hogy felmerül bennem: Miért nem a párodnak mondtad ugyanezt el? Elmondanád neki szinte szóról szóra ugyanezt, hogy jönne más, de vele is ugyanúgy lennének egy idő után szürke hétköznapok, meg hogy sajnos a kezdeti nagy lángoló szerelemnek ez a folytatása, ez így normális.


Mi 3 éve vagyunk még csak együtt a párommal, bár már nálunk sincs ez a nagy szerelem. Nálunk én voltam a problémás, mert én nem akartam ezt felfogni amit Te leírtál. De ő jött a türelmével, a szép szavaival és elmagyarázta annyiszor, ahányszor csak kellett, míg végül rögződött bennem, és azóta is örülök, hogy nem szakítottam annó, mert már nem 'pillangózott a hasam'...minden napot megbecsülök amit vele tölthetek, mert tudom, hogy rövid az élet és nincs idő hibákat javítgatni.


20L

2011. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2011. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne tartsatok szünetet,de beszéljetek a problémáról! Sajnos ha a srác menni akar,akkor menni fog,és akkor már jobb ha megbeszélitek,mintha megcsal. Azt érzem a leírásodból, hogy te vagy aki meg akarod menteni ezt a kapcsolatot és az bizony kevés! Szervezettek közös programot,elevenítsetek fel régi szép emlékeket,menjetek el olyan helyekre,ahol még pillangós érzésben voltatok!

Sok sikert!

2011. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan is, hogy "Engedd el, ha visszajön örökre a Tied marad, ha nem, sosem volt igazán a Tied"...

Persze ez rosszul hangzik, de ez az egyedüli ésszerű döntés...nem tarthatod magad mellett, ha Ő "menni akar".


Hogy a saját életemből hozzak egy példát...mi 4 éve vagyunk együtt, mindkettőnknek az első igazán komoly kapcsolata. Nálunk kb. 3 éve jött el az a pont ahol ezt a dolgot megbeszéltük. Mindketten úgy éreztük már nem vagyunk szerelmesek...DE!!! A helyébe valami mélyebb dolog költözött...Természetes, hogy 3 v után nem lepődsz meg dolgokon, nem izzadva, bizseregve várod haza a vacsorával (az elég vicces lenne)...Természetes, hogy nem repkednek pillangók, hiszen már tudod "megérkeztél"...

Mi szerencsére mindketten így gondoljuk...

Mindketten azon a véleményen vagyunk, hogy egy "bizsergésért" nem hagynánk ezt a kapcsolatot. PErsze néha kinek nem fordul meg a fejében a "más", főleg fiatalon...

Mi több mint 4 éve vagyunk együtt, néha úgy érezzük magunkat mintha 20 éve házasok lennénk, de pont ez a szép az egészben...


Én is azt tudom javasolni, amit a többiek, úlj le a pároddal, beszéld meg vele EZT pont így, ahogyan ide ezt leírtad. Szerintem nem kell arról beszélni, hogy máshol is beáll a "szürke hétköznap"...de arról kell beszélni, hogy igenis természetes, hogy elmúlnak dolgok...


Kívánok egy őszinte, eredményes beszélgetést!


21-L

2011. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21-23 évesek vagyunk.

Még ugyanígy nem mondtam el neki, de többször említettem már, hogy a szerelem nem egyenlő a lángolással, és hogy ez múlandó. Félek azonban, hogy ez egy olyan dolog, amit csak akkor fogad el igazán az ember, ha megtapasztalja, vagy legalábbis egy olyan valaki mondja neki, aki már megélte, és akinek nagyon ad a szavára (pl. idősebb családos báty, barát). Félek, hogyha én hangoztatom, akkor kínos rugdolózásnak fog tűnni azért, hogy nehogy elveszítsem

Egyébként egyenes ember, nem megcsalós típus. Szakítani nem szakítana, viszont ha én tenném elfogadná szerintem.

2011. szept. 17. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj szerintem ne akard másra ráerőltetni a saját szemléleted. Ha neki ez így nem jó, akkor miért kéne így élnie? Had gondolja már másképp! Nem nálad van a világ igazsága csak egy vélemény.
2011. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt mondom, aki szereti a másikat tiszta szívéből, annak nem jut eszébe ilyesmi, hogy jaj első párom és akkor mi lesz. Elképzelhető, hogy a ti kapcsolatotok itt kifulladt, de beszéljétek meg a dolgokat.
2011. szept. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!