Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás férfiak és hölgyek!...

Diplomás férfiak és hölgyek! Összekötnétek az életeteket hasonló emberrel?

Figyelt kérdés

Főleg kicsit idősebb, mondjuk a 30-as korosztály véleménye érdekelne. Diplomásként, esetleg több diplomásként, összekötnétek az életeteket, esetleg leállnátok olyan emberrel, akinek nem hogy diplomája, de még érettségije sincs?

A kérdés elméleti, így jöhet hideg-meleg egyaránt, szimpla kíváncsiság.

Mennyire befolyásol az, hogy az illetőnek van egy szakmája, amiben dolgozik és szereti is azt, illetve az, ha nincs munkája, mert nem talál és látszólag nem is nagyon töri magát?



2015. ápr. 3. 10:50
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
50%
Én nem.
2015. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
57%
Én sem. :P
2015. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Kései Sirató ***** válasza:
41%

Nem. VAn 2 diplomám, minimum érettségizettnek kell lennie valakinek, ahhoz, hogy a társam legyen.

Ha beleszeretnék valakibe, akinek nincs érettségije, akkor finoman megkérném, hogy szerezze meg, tanuljon egy kicsit, ha nem tenné, akkor az összeköltözés részemről nem működne. És itt nem a papír a lényeg, hanem a látókör, az intelligencia , az érettségi pedig a minimum. Bár ismerek olyan embert, akinek 2 nyelvvizsgája van, de nincs meg az érettségije, azonban ez igen ritka.

Általában diplomás a dipolomással tud együtt élni.

2015. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
66%
Olyannal nem, akinek még érettségije sincs. Minimum érettségi+szakma. Aki meg nem is töri magát, hogy munkája legyen, az kuka... (Én tartsam el, vagy mi?)
2015. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az érettségi ma már igencsak alapban tekinthető. Még ha szakmája is van, le lehet tenni az érettségit, ártani sosem árt.

Nem tudom megmondani. Diplomások között mozgok, nem látok esélyt arra, hogy szakmunkással megismerkedjek. Ha szereti amit csinál, és ne éjt nappal alá téve dolgozik, és nincs mellettem kisebbségi komplexusa, akkor nem hiszem, hogy gondom lenne ezzel. 23/N

2015. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy en kivetel vagyok, de az en felesegem, haziorvos, nekem meg "csak autoszerelo szakmam van", tehet messze tobbet tanult mint en. A kapcsolatunkban ez sohasem okozott problemat, pedig az elejen meg joval tobbet is keresett mint en. Ugy ot eve fordult a kocka, inditottam egy vallakozast, nagyon jol megy halaisten, talan negyszereset is kitudnam venni havonta a cegbol, mint a felesegem az ovebol. Amugy siman elbeszelgetek a kollegaival egy-egy barati osszejovetelen.
2015. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 HUN_Sector ***** válasza:
67%

Kb másfél hónap múlva megvan a másoddiplomám. A páromnak 8 általános iskolai végzettsége van.

És?


Nincs és. Szeretem és nem érdekel ez a dolog túlzottan. Nem a végzettsége miatt vagyok vele. Természetesen pedzegettem neki, hogy azért a középiskolát nem ártana megcsinálnia, már csak a jövőbeli boldogulása érdekében is, de hogy emitt szabjam meg, hogy együtt vagyok-e valakivel, számomra elég nagy sületlenségnek tűnik.


A legrosszabb kapcsolati tapasztalatokat amúgy is diplomás párokkal szereztem. Sokan hiszik azt, hogy ha elvégeznek egy 3 éves főiskolai képzést, akkor már felsőbbrendűek másoknál.

Munkámból fakadóan elég sokat forogtam az elemi és a középfokú végzettségűek között is, elég sokukat megismertem, s kicsit általánosítva ugyan, de jobb, normálisabb embereket ismertem meg közöttük, mint a diplomások között.

30F

2015. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg egy érettségivel még az ember kitörölheti.

Inkább legyen egy szakmája, mint csak érettségi!!


Én mérnök vagyok, a barátom szakmunkás. Mióta vagyunk együtt? Még gimis voltam, ő is suliba járt. Akkor sem zavart, a mai napig sem. Nagyon szeretjük egymást.


Tesóm szintén diplomásként szakmunkás férjjel van. És?


(Én sokáig fogorvosnak készültem, végül utolsó pillanatban meggondoltam magam. akkor is vele lennék, ezen nem változtat semmi.)



Sőt, még gimiben volt korábban barátom, ő is kétkezi munkát végzett. Én nem nézem le a szakmunkát.Ahhoz is kell tudás. Ugyanúgy lehet értelmes,okos ember. Diákmunkaként még gyárban is dolgoztam szalag mellett, hosszú ideig. Lehet ezért is becsülöm annyira azokat is, akik ilyesmi munkát végezne.


Munkát meg a mai világban nehéz találni, főleg pályakezdőként. Akkor is a párom mellett álltam, amikor nem talált hónapokig.

Szerintem ez lenne a normális. Azt se feledjük, hogy nem csak a papír számít,hanem a rátermettség is.

Meg nem mindegyik diploma piacképes..

2015. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
71%

Ismerőseim, a nő 2 diplomás (falujegyző), a férje kőműves. Tök jól megvannak és a pasi rendkívül értelmes. Így alakult az iskolai végzettsége és kész. Nincs belőle probléma.

Ami engem illet, én nem találtam kellően intelligens nem diplomás párt, így nekem egy diplomám van, a férjemnek kettő. De semmiképpen nem ez volt a lényeg. A barátnőim közül van olyan, akinek nyolc általánosa van, vagy éppen fodrász. Mindegyik értelmes, intelligens, bármilyen társaságban megállják a helyüket.

A dologtalanság pedig nálam nem elfogadható. Ha valami, akkor ez a kizáró ok. 36/N

2015. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
61%

8. vagyok. Azt lehagytam, hogy addig oké amíg nem talál munkát, de keres.

Csak ha nem is törné magát az zavarna.

2015. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!