Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi alapján választjátok a...

Mi alapján választjátok a keresztszülőket?

Figyelt kérdés
3 hét múlva lesz keresztelő, nővérem kislányáé. Én vagyok a keresztanya, a férjem a keresztapa. Viszont a sógorom szülei azt állítják, olyan ember legyen keresztszülő, aki nem nagynéni, nagybácsi. Szerintetek?
2016. jún. 19. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Viszonyfüggő szerintem. Ha jó a testvérekkel a viszony akkor adott, hogy ők legyenek. A családunkban ez a "divat".

De testvérem keresztszülei pl az egyik idősebb unokatestvérünk és a férje.

2016. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
58%
Nem vérfüggő. Én olyan embert kerestem a kislányomnak keresztszülőnek, akire nyugodtan rábízhatom, ha velem történik valami. Mert a keresztszülő ilyenkor lép igazán szerepbe.
2016. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A keresztszülőség nem jogi kötelezettség.


Én olyat választanék, aki nem rokon, a tesómnak úgy is az unokahúga lesz, felesleges "duplázni".

2016. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarán a sógorod szülei féltékenyek, hogy nem az ő családjukból került ki a keresztszülő.
2016. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A kapcsolatom nagyon jó a nővéremmel, és az unokahúgommal is, amikor tesómék mondták neki a keresztelőt, azóta már ,, keresztanyunak" hív.

4-es: mondható úgy is.

2016. jún. 20. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
A sógor csak féltékeny, hogy nem ők lettek. Amúgy régebben volt szokás inkább, hogy rokon legyen. Felénk pl. szinte mindig a szülő testvére volt a keresztszülő, függetlenül attól, hogy amúgy érdekli-e egyáltalán a gyerek. Nekem is a nagybátyám és a felesége a keresztszüleim, egyébként 26 vagyok és még sohasem láttam őket (kivéve ugye a keresztelőn magán de 3 hónapos voltam és ennélfogva nem emlékszem). Sosem látogattak, sosem érdeklődtek utánam. Manapság inkább barátokat szoktak megkérni és valahogy szerintem ez jobb is, hiszen nem "kötelező" mert rokon, hanem ténylegesen eldöntheti, hogy akar-e foglalkozni a gyerekkel.
2016. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Húgom mindkét gyerekének én vagyok a keresztanyja, mert közel állok hozzá is és a gyerekekhez is. ( nem születésük után, hanem néhány éve korukban kereszteltük meg őket ).

Szerintem keresztszülőnek olyan embert kell választani, aki valóban kötődik érzelmileg a gyerekekhez.

2022. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!