Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi alapján választanak kereszt...

Mi alapján választanak keresztszülőket?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, bátyáméknak van egy 2éves kislányuk, nem én lettem a keresztanyja, pedig nagyon szerettem volna, tekintve hogy bátyámmal és a sógornőmmel is jó a kapcsolatom, ehelyett megávalsztották a sógornőm bátyjáékat, akik félévente 1x látják a gyereket, és kb nem is foglalkoznak vele, nagyon rosszul esett.

Van még egy bátyám vele nem jó a kapcsolatom, meg a párjával sem.

Majd jön a 2.baba tesóméknál, és nagyon szeretnék én lenni a keresztanyja, de félek hogy ismét nem engem fognak választani hanem pl a másik bátyámat, ami oké, de a másik sógornőm egy boszorkány, nem is ért a gyerekekhez, nem is szereti őket.

Nagyon szomorú és csalódott leszek ha a picinek majd nem én leszek a keresztanyja:( Mert nagyon szeretnék.

Mindig is érdekelt, hogy mi alapján választják meg a keresztszülőt, mi a fő cél és érdek?


2012. szept. 9. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Keresztszülő, azaz ha velük történik valami, akkor a gyerek a keresztszülőkhöz kerül. Fiatal vagy, nem lehet úgy alapozni rád, férjed sincs. 20 évesen nem tudnál ellátni egy gyereket. :)
2012. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
renegeteg velem egykorút ismerek aki keresztszülő
2012. szept. 9. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Akik mellett valószínűleg egy család tagjai is keresztszülők. Lehetsz még te is a 2 évesnek a keresztanyja. Akiket meg ismersz lehet nem terveznek előre. De inkább kérdezz rá a bátyádnál, hogy miért nem te?!
2012. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nem kötelező feltétlenül szerelmes párt választaniuk.

lehet az a felállás is hogy 2 testvér a keresztszülő, ergo én lehetnék a keresztanya a másik tesóm meg a keresztapa, ilyen is van

2012. szept. 9. 22:46
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Én tuti azt választottam volna, hogy a két testvér legyen a keresztszülő.

Ez számomra is furcsa.

2012. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nagyobb testvérem van,mind a 2 helyen van már gyerek.A nagyobbik tesóm első lányának a bátyám lett a keresztapja( mivel ő az idősebb kettőnk közül,ezért őt kérték fel előbb),az ex sógorom valami rokona meg a keresztanyja,mert ők úgy akarták mind 2 családból legyen valaki.A második lányának meg én lettem a keresztanyja,és a sógorom öccse meg a keresztapa.Nekik így volt természetes,hogy mind 2 családból legyen egy-egy valaki.

A bátyáméknál meg a sógornőm nővére lett a keresztanya,a keresztapa meg a bátyám ex főnöke,aki úgy szerette a tesómat,mint a fiát.

Szóval itt nincs szerintem norma amit követnek.Elvileg a testvéreknek kell,de most már mindenki azt választ akit akar.Akár barátokat is.

Kérdező:Mikor megszületett az unokahúgod,betöltötted már a 18-at,volt munkád?Mert ezek is szempontok szoktak lenni.Mert ha nem vagy 18,tudtommal nem lehetsz keresztszülő,és amíg munkád nincs addig nem ajánlják a dolgot,mert nem tudsz megvenni dolgokat a keresztgyerekednek.

2012. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk egyértelmű volt: a húgom és a férjem öccse lettek a keresztszülők.

A tesóm férjnél van, a sógorom pedig nős, de mi a saját tesóinkat akartuk, és nem is volt belőle sértődés, mindeki szépen megértette.

2012. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy választottunk a testvérek közül, hogy legidősebbet vettük előre, és így tovább... Nekem is van egy húgom, aki kicsit idősebb nálad, és végig van sértve szegény, de még otthon lakik, nincs barátja, nemhogy férje... Ha rábíznánk a gyereket néhány napra, olyan, mintha a nagymama vigyázna rá. Mire jön a következő gyerek, már ő is elég nagy lesz ahhoz, hogy keresztanya legyen, és majd szépen megnyugszik. :) 28N
2012. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi a testvéreket hívtuk keresztszulonek. A férjemnek 1 novére van, o lett a keresztanyja. Nekem 2 báttyám is van. A fiatalabbnak szuletett a kislánya (fél évvel idosebb az enyémnél). Ott én lettem a keresztanya (sogornom testvére a kersztapa). Szoval a tesom nagyon szerette volna, hogy visszahívjuk keresztapának. Ugyhogy o lett.

Majd a második babánál felkérem a legidosebb bátyámat, keresztanya marad megint a férjem novére.

2012. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk egy barát lett, mivel én egyke vagyok, a férjemnek 12 éves a húga. Mégis mindenki azt várta, hogy a hugicát kérjük meg, 12 évesen... A nagymamák, nagynénik mind azt mondták neki, mikor babát vártam, hogy na, nemsoká keresztanya leszel, mi meg néztünk, hogy miért mondanak neki ilyet, mikor rá nem is gondoltunk, hiszen 12 éves!!! Mikor megszültem, és megkértük a keresztszülőket (felnőtt, kereső, vallásos emberek), örömmel vállalták, a kislány pedig mai napig meg van sértődve, de nem ám azokra, akik áltatták, hanem ránk, akik nem is mondtunk neki semmit, csak hogy nagynéni lesz.
2012. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!