Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit okozhat ha a barátomnak...

Mit okozhat ha a barátomnak meghalt az anyukája amikor a barátom 5 éves volt?

Figyelt kérdés

lehet később valami lelki gond?vagy párkapcsolati probléma ebből?

a barátom most 18 éves


2010. ápr. 13. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Miből gondolod hogy lehet probléma? Érzel, látsz valamit ami nem "normális" a barátodnál?
2010. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyfajta szomorúságot, melankóliát biztos okoz, de ez nagyban függ a barátod személyiségétől is, és attól is, hogy milyen légkörben nőtt fel, kapott-e sok szeretetet, törődést, figyelmet, apukától, nagymamától, nagynéniktől, stb.
2010. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a szülei elváltak amikor 3 éves volt, utána 5 éves amikor meghalt az anyukája és az apja utána elhagyta őket, azóta se látta az apját

a nagyszülei nevelik, a nagymamája leginkább aki nagyon rendes,nagyon szereti

barátommal minden rendben, és nagyon szeretem

2010. ápr. 13. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem értem az aggodalmaskodó kérdést.

Különben általában a ygerekek sokkal könnyebben veszik a pszichés akadályokat mint mi felnőttek

2010. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem,hogy késöbb megfog borulni emiatt..,a kisgyerekek még nem fogják fel annyira hiogy mi történt mint mi felnőttek..,utólag meg nem hiszem,hogy ez bármi törést okozna neki az életben ha megtudja mi is történt az anyukájával.
2010. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor borulhat fel a pszichéje, ha nem áll mellette tartós felnőtt (elsősorban rokon!) ; illetve ennek a felnőttnek a feladata hogy erkölcsileg, mentálisan is pozitív irányban hasson rá. Szerintem a nagymamája is jót akar(t) neki, és megfelelően nevelte, így nem lesz baj.Általában mielőbb szeretnének családot, és megadni mindent a gyermek(eik)nek, amit egy szülő adhat.(ez utóbbi nem példa, de sok esetben így alakul)
2010. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a nagymamája betöltötte az anya szerepét, akkor nem feltétlen, lehet h el tudta engedni az anyukáját....
2010. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek az a legfontosabb, hogy szeretetet kapjon. Ha a nagymamája szeretetben nevelte fel, akkor semmiféle lelki sérülést nem szenvedett.
2010. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő érzelmi,erkölcsi nevelést,és támogatást kapott,akkor nem hinném,hogy később problémái akadnának emiatt.Lehet,hogy a nagymama maximálisan betöltötte az anya szerepét.Tehát pótolni tudta a hiányzó űrt.Ez esetben a barátod nagy eséllyel egészséges lelkivilágú felnőtté vált.
2010. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

az én páronak is meghalt az anyukája mikor ö 5 éves volt,most 19 éves.feldolgozta,de pl atemetöbe nem megy ki,de ha mégis igen(mert évfordulo van vagy ilyesmi)akkor 2 percnél többet nem bir ott lenni.Nem nagyon beszél rola,ha mégis,akkor nyilván bánatos,e viszonylag gyorsan elmulik.Én ugy gondolom,hogy fontos,hogy legyen valaki az életében akire bármikor számithat,amit addig- mig gyerek volt,valamelyik rokon töltotte be,most nyilván én.igyekszem ugy kezelni ezt adolgot,hogy minél kevesebbszer juttassam eszébe,nem kérdezösködök,ha elöjön belöle akkor ugyis elmondja.szerintem ez a legjobb modszer.Nála amig én nem volatm az apukája volta minden,és mosst is nagyon kötödik hozzá.

igyekezz te is ugy bánni vele,hogy ne csalodjon benned.

sok sikert.

2010. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!