Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyanyám és az anyám elviselh...

Nagyanyám és az anyám elviselhetetlenül viselkednek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyanyám és az anyám a családban és azon kívül is mindenkibe belekötnek, azt hiszik, hogy ők tökéletesek, és mindenben igazuk van. 15 éve építkeztünk, a nagypapám kivitelezte a házat, tudott volna normális házat építeni, de anyámék igényei túl nagyok voltak, a pénz elfogyott, így rossz minőségű lett a házunk. Nagyapám azóta elhunyt, de anyámék még mindig szidják a ház miatt. Ha valamit nővéremmel jól csinálunk ( nem vagyunk balhés gyerekek, nem járkálunk bulikba ), nem dicsérnek meg, de ha valamit elrontunk, rögtön mi vagyunk életük legnagyobb csalódásai. Kiskorunktól fogva tiltanak minket apai nagyszüleinktől, elmondták őket mindennek, apámmal együtt, aki ebbe tönkre is ment, mind anyagilag, mind lelkileg. Nagy nehézségek árán szedte csak újra össze magát, de anyánk a mai napig szekírozza, hogy hol járt, mit csinált, amikor apánk egész álló nap csak dolgozik, ha leül megnézni egy meccset, már kiabál vele, hogy más férfiak mennyivel különbek nála. A szobánkban a legnagyobb rendbe is beleköt, ha jön hozzánk valaki, természetesen mi takarítunk, de ebben is mindig talál kivetnivalót, hogy mi lesz, ha benyit hozzánk xy, és meglátja, mi van a szobánkban ( egyébként miért nyitna be hozzánk bárki is? ). Elkötözni egyelőre nincs lehetőségünk, kibírni őket viszont nagyon nehéz. Mit tegyünk? 19/F

2016. jún. 21. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Felnőtt ember vagy? Függsz tőlük?

A házat meg apránként rendbe lehet rakni....

2016. jún. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Trónok harcás idézet: " A nővéremet csak úgy lehet legyőzni, ha az ő játékát játszuk." /Tyrion/

Én ugyan ezt csinálom anyuval. Jön, közli, hogy a fürdőszobában a nemlétező ötödik sarkot nem takarítottam ki csak kétszer, én meg megmondom neki, hogy ha annyira zavarja, akkor csinálja meg ő harmadjára is.

Nekem kezd beválni. Meg ha elkezdi a "mindig nekem kell mindent csinálni helyettetek" című előadást, akkor megpróbálom neki elmagyarázni, hogy attól hogy valamit nem úgy csinálok, ahogyan azt ő elképzeli, nem biztos, hogy rossz.

Nem azt mondom, hogy fogd meg a nagyit, meg anyudat és üljetek le és kupaktanácsban beszélgessetek, mert ez az ilyen típusú embereknél szerintem még soha nem hatott, hanem hogy piszkáld őket kicsit, meg cinkelj, ahogy ők csinálják, aztán majd leesik nekik, hogy nem olyan jó ám mikor a fagyi visszanyal...

(Ezzel most nem arra akartam kilyukadni, hogy legyél velük tajparaszt meg flegma)

2016. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nővéremet 19 éves koráig kényszerítették, hogy templomba járjon, és hogy felolvasson, egészen addig, amíg be nem sokallt, és rá se tud nézni a templomra meg a szentfazekakra. Én most értem ebbe az életkorba, nekem még ministrálni kell, és rettegek tőle szó szerint, hogy egy ismerős meglát ilyen helyzetben, hogy 19 évesen nem azt csinálom, amit szeretnék, mert ők akkor egész nap hallgathatom, hogy milyen vagyok, utánam jönnek a szobámba, nővéremet is mindennek elmondják, hogy a barátja miatt nem jön templomba, pedig ez nem igaz, egyszerűen megutálta az egészet.
2016. jún. 21. 23:21
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Na, remélem ezt most sok szentfazék olvassa, aki itt is terjeszti az igét és az észt gyakorin. A Jóistenben való hit és rendszeres templombajárás még nem minden. A szeretetteljességhez ettől jóval több kell.
2016. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem pontokat gyüjteni vagyok itt, nem érdekel, hogy 0. De akkor is felnőtt ember vagy, lehet véleményed, amit közölhetsz is. Persze, ezt nem épp felfújva, rossz érzelmi állapotban. Józanul, érvekkel.

Azt kéne itt megérteni a családtagoknak, hogy senki se gyülöl senkit (bocs, nincs hosszú üm),hanem alapvetően mindenki jót akar a másiknak, magának.

Megértelek, hogy előfordul, hogy az érveidet nem fogadják el, nem hajlandóak sokszori kérésre sem beszélni, de úgy rendesen. Akkor viszont menni kell. Nálatok nem menthetetlen a helyzet, a kommunikáció hiányzik, én úgy látom, ez nem veszett helyzet. Sok türelem kell, és nem meccs alatt kell lelkizni, meg kell találni azt az időpontot, amikor hajlandók beszélni. Ha tudtok kommunikálni, mindenki igényeit figyelembe véve, ki tudtok békülni,sőt jó is lehet. Persze, sok tolerancia is kell.

2016. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem is értem ezt az egészet, az ember próbál értelmes, szívből jövő válaszokkal segíteni, erre azt írják,szar ember vagy. Nem vagyok az, nyilván tökéletes sem, sosem állítottam ilyet. Segítő szándékú vagyok. Erre legányolnak, leszaembereznek. Én erre nem vagyok kíváncsi. Önértékelésem megmaradt, mivel az van, meg önismeretem is, de ebből az oldalból elegem van. Csá, mindenkinek minden jót!
2016. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a pofájukba nyögném, h kicsit vegyenek vissza magukból. Nem kell a konfliktust kerülni velük csak mert a rokonaid.
2016. jún. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem az ilyet. Ha így is, úgy is üvöltöznek meg ugatéroznak mindenért, akkor miért nem szóltok vissza? Rosszabb nem lehet, max még jobban üvöltöznek, arra meg lehet venni füldugót. :) Apádnak is össze kellene szednie magát, álljon már a sarkára, nem lehet ennyire tutyi-mutyi. Üljetek le a nővéreddel meg a faterral, fogjatok össze, dolgozzatok ki egy stratégiát, legyetek végre életképesek! Kezdetnek az is elég, ha egyszerűen figyelmen kívül hagyjátok, amiket mondanak, nem muszáj paraszt módon viselkedni, meg beleállni egy veszekedésbe, csak lesz@rni őket. Rosszabb nekik, ha azt látják, hogy semmilyen reakciót nem tudnak elérni a kötekedésükkel.

Egyébként meg el lehet költözni, ne mondjátok, hogy három, munkaképes, felnőtt ember nem tud fenntartani egy albérletet, mert azt nem hiszem el. Tanulás mellett is lehet dolgozni, még mielőtt jönne a kifogás. Tudod, nincs lehetetlen, csak tehetetlen...

2016. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sajnos csak azt tudom mondani, hogy nagyapád és az apád is egy gyenge ember. A sarkukra kellett volna állni ilyen nőkkel szemben. Sajnos annyira hozzászoktak ahhoz hogy az legyen amit akarnak, hogy bármekkora baromság is amit kitalálnak az a jó. Annyit tehetsz hogy igyekszel elköltözni, és utána nem hagyni őket, mikor rájuk jön az agymenés. Pl nem engeded hogy a te életedbe is beleszóljanak stb.. A férjem nagymamája is ilyen. Olyan szinten el van nyomva a nagypapa, hogy ilyet ritkán látni.Egész életét ledolgozta mégis ő a tr.óger, az ő nyugdíjából élnek még sincs semmi köze a pénzhez. Na még sorolhatnám. A férjemet a nagyszülei nevelték fel, és míg otthon lakott, mentek az óriási cirkuszok mert a férjem nem ment bele a nagymama hülyeségeibe. Mondanom sem kell a férjem volt a rossz, stb.. 22 évesen különköltöztünk, az első években hullámzó volt a nagymamával a kapcsolat, hol beszéltünk hol nem. Egyszerűen nem hagytuk hogy beleszóljon a dolgainkba, hogy irányítson, hogy nyomozzon stb...Na most 28 évesek vagyunk és a nagyi megtanulta hol a helye velünk szembe, azóta "lekopogom" de normális lett a kapcsolatunk most már egy jó ideje. Na szóval helyre kell tenni az ilyen embereket, csak sajnos amíg otthon élsz és 19 éves vagy addig nincs lehetőséged erre. Majd ha saját életedet tudod élni, csak akkor változhat valami.
2016. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most legutóbb azért cirkuszoltak velem, mert kinyitottam reggel 6 óra körül az ablakokat, hogy járjon a levegő, természetesen felügyeltem a lakást, hogy ne jöjjön be valaki, nagyanyám bevenni a gyógyszert, teljesen kiakadt, hogy miért vannak nyitva az ablakok, csukjam be, mondtam, befogom csukni, a másik ok miatt, hogy miért nem alszom, hát a Balaton Sound dübörögtette a házat, 8 körül aludtam el. Na de dél körül bejött a szobába anyám cirkuszolni, hogy mit képzelek magamról... Egyszerűen annyira elegem van már a hülyeségükből, bárcsak meg se születtem volna. A nővérem egyébként jobban bírja, apám még mindig meg akar nekik felelni, de én teljesen magam alatt vagyok... Na mindegy.
2016. júl. 14. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!