Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem jogos az...

Mit tegyek? Nem jogos az álláspontom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a lakás, amiben élünk kicsi már nekünk. A lehető legrosszabb szobabeosztás van jelenleg, a tesóm apukámmal van egy szobába, én egyedül, anyukám meg a kanapén. Ez az egész szituáció úgy alakult ki, hogy a két íróasztal miatt nem fér be a szobámba két ágy. Már évek óta téma nálunk, hogy átrendezzük a lakást, de eddig még soha nem jött össze. Most viszont apukám kitalált egy megoldást, miszerint én a nyáron abba a szobába, ahol ők vannak, ő meg az enyémbe költözik át.

Őszintén szólva én nem akarom ezt, mert 14 éve ebben a szobában lakok, tavalyelőtt lettek átfestve olyan színűre a falak, amilyenre én akartam, az egész úgy van berendezve, ahogy nekem tetszik, itt vannak azok a dolgok, amiket szeretek, és úgy érzem, hogy én nem tudok innen elmenni. Tudom, úgy beszélek, mintha több száz kilométerre elköltöznék innen, nem pedig a szomszéd szobába mennék, de nekem olyan fura lenne. A pláne, hogy a tesómmal soha nem aludtunk egy szobában, csak 5 éves korunkig (akkor lettek az íróasztalok, mert ugye kellettek a sulira), már kialakult szokásaink vannak az alvást illetően és a hétköznapi cselekedetben.

Mikor említettem a fent leírtakat a szüleimnek és a tesómnak, akkor utóbbi szomorú és mérges lett, de anyu megértett, momdta, hogy ő sem költözne át a helyemben.

Én nem akarom, hogy emiatt legyen rám kiakadva a tesóm, mert arról nem tehetek, hogy nem bírom, ha kiszakítanak a megszokott környezetemből, én azt szoktam meg, hogy egyedül alszok és akkor kelek fel az éjszaka közepén, amikor akarok.

Nem tudom mit tegyek, nem akarok átköltözni, de ha mégis muszáj lesz, azzal nyugtatom magam, hogy 4 éve múlva úgyis főiskolára/egyetemre megyek, annyit meg kibírok.

14/L


2016. júl. 4. 07:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a hülyeséget... 10 évvel ezelőtt kellett volna a tesóddal összeköltöznötök... És a szüleid rosszabn vannak? Azért nem alszanak együtt? És a 2 íróasztalt TÉNYLEG haszáljátok is? Mi lenne, ha az asztal menne át inkább apádhoz, a tesód meg a te szobádba?
2016. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nincsenek rosszban, egyszerűen így férünk el. Az asztalokat használjuk, persze, de szerintem, ha kivinnénk az egyiket, akkor sem tudnánk behozni még egy ágyat. Én őszintén szólva, amikor megvették a lakást nem tudom, miért nem látták, hogy kicsi lesz.
2016. júl. 4. 08:12
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is jobb lenne, ha a tesód menne át hozzád. Érdemes lenne kicsit átrendezni a lakást, hogy több hely legyen.

Az nem egészséges, hogy a tesód és apád egy szobában marad, megértem, hogy neked így kényelmes, de néha alkalmazkodni kell.


A legtöbb ember nem kel fel éjjel. Ha nálad ez gyakori, az vagy egy rossz szokás, vagy lelki gondokra utal. Semmi esetre sem jó, pl. a növekedési hormon is alvás közben termelődik leginkább.


Nekem akkor is zavaró lenne, ha a másik szobában vagy.

Szerintem a tesód már megszokta, hogy este molyolsz, nem fog felkelni.

2016. júl. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

ez így baromira nem egészséges. neked és a tesódnak kéne egy szobában aludnotok, a szüleiteknek meg szintén egy szobában. nem is értem ezt a felosztást.

ha jól értem beférne két ágy is a szobádba, csak a két íróasztal miatt nem. hát akkor le kell mondani egy asztalról. én pl a konyhában szoktam tanulni az asztalnál. íróasztal nélkül is meg lehet lenni.

még azt tudom javasolni, hogy vegyetek akkor olyan ágyat, ahol alul íróasztal van. szóval kvázi emeletes ágy,csak az alsó szinten az asztal van. biztos láttál már ilyet. ez kifejezetten helytakarékos.

2016. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na én ott fennakadtam, hogy anyukád a kanapén alszik. Ennek van valami oka, esetleg rosszban vannak az apukáddal?

Vegyetek egy galériás ágyat, az IKEA-ban lehet kapni strapabírókat, de lehet csináltatni is, tesód odamehet hozzád, aztán a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.

2016. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez így nem kérek...

Anyud menjen a szobába, a tesó meg a kanapéra.

Vagy keressetek neten egy használt, olcsó emeletes ágyat!

Nem tudom elképzelni, hogy milyen a lakás, ha egy helyiségben sem fér el egy dupla ágy a szülőknek...

Van aki 24 nm-en is meg tudja oldani. (Szülők egy ágyban+egy gyerek külön)

2016. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Én apádat is megértem, hogy 10 év után vágyna egy kis privát szférára... Tesódnak is hogy eshet, hogy egyedül neked van külön szobád, te felkelhetsz amikor akarsz, Ő meg apáddal összezárva. Èn is inkább a tesómmal akanék közös szobát, és szarul esne az önzösége.

Ugyanakkor tèged is megértelek, ennyi idősen különösen fontos a saját kuckó...


De ha jól értem csak nyára akarja apád, ezt a 2 hónapot csak kibírhatnád, hogy a többieknek is jó legyen, nem? :)

2016. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint már az előző kommentemben írtam, valószínűleg, ha kivinnénk az íróasztalt, akkor sem férne be egy másik ágy, mert most már nyilvánvalóan nagyobb kéne belőle, mint 5 éves korunkban.

2016. júl. 4. 08:28
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak nyárra akarja, hanem egész évre.
2016. júl. 4. 08:33
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

mi meg írtuk kérdező,hogy egy emeletes ágy viszont ugyanannyi helyet foglal, mint egy ágy. szóval az szinte biztos,hogy beférne.

nem túl jó megoldás hosszútávon,de nem lehetsz ilyen önző,hogy neked saját szoba kell,hogyha cserébe a szüleidnek külön kell aludniuk,tesódnak meg az apukáddal. ez nagyon hülye megoldás. muszáj leszel osztozni a tesóddal a szobán,hogyha nem költöztök nagyobb házba.

2016. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!