Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartanátok el a gyereke...

Meddig tartanátok el a gyerekeket úgy hogy tanul és nem csak otthon ül? Pl. érettségi után Okj-ra megy, vagy egyetemre tovább tanulni, vagy ha már a második egyetemet/ diplomáját végezné akkor is eltartanátok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 5. 11:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Eltartani úgy, mindennel együtt, hogy ő egy szalmaszálat sem tesz keresztbe, az egyetem első évéig. Utána már elvárnám, hogy valamennyit dolgozzon - ha olyan a a szak, akkor csak nyáron, esetleg néha hétvégén, amikor ráér. Ha csak heti pár órát ér rá, havi 20 ezerért (most csak mondtam valamit), akkor annyit, de keressen. Persze nem kérném, hogy adjon haza, amíg nincs rendes fizetése (hacsak nem kenyérre / számlára kellene), de legalább ennyivel járuljon hozzá a saját költségeihez, és egyáltalán, legyen igénye rá, hogy dolgozzon és legyen (bármekkora) saját keresete.

Ha rendesen tanulna, támogatnám az egyetem végéig, sőt, ha egy másoddiploma miatt mondjuk csak félállást tudna vállalni és képes lennék rá, és konkrét céljai lennének, nem csak időhúzásból csinálná, akkor tovább is, feltéve, ha ő is hozzáteszi a magáét.

2016. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első diplomáig nem kellene dolgoznia. Max a szakmában gyakorlat. Inkább végezzen jó eredménnyel, legyen ösztöndíjas, tanuljon nyelveket, menjen Erasmus-ra. Orvosi és hasonló normális szakok mellett amúgyis szinte lehetetlen rendszeresen dolgozni egyetem mellett. Egy normális szülő nem várja el, ha anyagilag megengedheti magának.
2016. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

BSc/BA végéig mindenképpen eltartanám, nem kéne dolgoznia nyáron sem. de mesterképzésen már azért örülnék,hogyha dolgozna mellette.akkor már az ember csak idősebb és csak van már egy diplomája,nem lesz annyira nehéz munkát találnia. és nem mellesleg nem is hátrány,hogyha mire meglesz a második diplomája, már van tapasztalata a szakmában. szóval akkor már elvárnám.

osztatlan képzés esetén pl orvosinál viszont támogatnám végig, amíg el nem végzi.

OKJ-t vagy hasonló kézpést ha végezne,szintén támogatnám.

egyedül annyi kikötésem lenne az egyetemnél,hogy azért egy 4 éves szakot ne 8 év alatt végezzen el. ha csúszik 1-2 félévet az nem gond, de több éveket azért ne csússzon. de itt is tényleg helyzet függő.hogyha nagyon tanul és igyekszik,akkor elnézném. de ha szarik az egyetemre, nem jár be , nem tanul és azért csúszik sokat, akkor bizony menjen el dolgozni. mert vagy tanul,vagy dolgozik. de ő jelen esetben nem tanulna, max hallgatói viszonya lenne.

2016. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!