Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? Nem akarok...

Hogyan csináljam? Nem akarok megbántani senkit, de elegem van.

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy a lányom és a három unokám velem él egy háztartásban. A gyerekek kezelhetetlenek.Írtam már erről itt. Bárhogy próbálok segíteni a lányomnak semmit sem tesz. A volt férjével kibékült, de így még rosszabb lett. Ide felhozza, és fenyegetve érzem magam mikor itt van. Ehhez tudni kell, hogy többször verte meg a lányomat. Több verés nyolc napon túl gyógyuló volt. Addig volt jó amig a fiam itt volt pár hétig. A párom is elköltözött jó lenne egy kis nyugalom. Hogyan mondjam ki, hogy költözzenek el, mert nem bírom tovább.
2010. ápr. 15. 09:26
 1/7 A kérdező kommentje:
2010. ápr. 15. 09:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem rád.

Szerintem akár kérheted a fiad segítségét, de én sehogy fel nem foghatom, hogy egy felnőtt nő nem tud a lánya elé állni és megmondani nek, hogy: költözz el.


Szóval ha nem megy ennek a mondatnak a közlése, kérd meg a fiadat, hogy segítsen neked, jöjjön fel és mondja el a jelenlétedben, hogy mit szeretnél.

2010. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs, nem olvastam végig az előző kérdésedet, kommenteket, de szerintem ha tudod, h képes máshol is lakni, ki tudja fizetni, nem a híd alá mennének, akkor egyszerűen ülj le vele és mond meg , h kislányom szeretlek titeket, de ez így nem megy tovább, vannak olyan emberek akik bármire megsértődnek, de ez nem azt jelenti, h nekik nem lehet szólni semmiért, én személy szerint mindig ügyelek arra h édesanyámnak ne menjünk az agyára, nem lakunk ott, de gyakran megyünk és ekkor mindig próbálok segíteni, vinni valamit, ha szeretném h vigyázzon a gyerkőcre előbb megkérdem h ráér e, mert attól h egyedülálló és az anyám, nem feltétlen kell feláldoznia magát miattam.....tehát így is lehet gondolkodni.....

a lányod biztos nem fogadja majd jól, de csak a tiszta beszéd célravezető, leültök és vagdalkozás nélkül elmondod neki h mit gondolsz erről, ha szeret megérti!

2010. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is emlékszem erre a kérdésre. Az,hogy a párja elment szerintem nem baj,hiszen mint írta agresszív tudott lenni. A fia ebben az egészben az egyetlen támasza. Az első vályszolónak igaza van. Hívja át és üljenek le 3-an a lányával és beszéljék meg. Azaz ha a lány a férjével marad akkor menejn vissza hozzá,magához ne vigye. Tudom,hogy segíteni a akar a lányának,de nem megoldás ez. Felnőtt nő,aki 3 gyerekért felelős. Maga bármit tesz nem tudja rendbetenni az ő életét. Viszont arra nagyon figyeljen,hogy nehogy a magáét is tönkretegyék.

Arról nem is beszélve,hogy akkor legközelebb a lánya aztán tényleg nem fog tudni senkitől segítséget kérni. Arra meg nagyon vigyázzon,h a férje nehogy oda cuccoljon magához!!!!

2010. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Cseréld le a zárat, amikor nincs otthon, majd ha hazajön és óbégat, dobd ki neki a cuccait, aztán mehet isten hírével.
2010. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a lányodnak, hogy költözzön el, felnőtt, családja van, éljen végre független életet, ez a normális, nincs ebben semmi "szemétség".Egyébként meg úgy tűnik, h a lányodnak is segítségre van szűksége, ha a gyerekek ennyire neveletlenek, valamint együtt marad valakivel, aki rendszeresen veri, ezt látva a gyerekek is sérülni fognak, és később ők sem fognak tudni normális kapcsolatokat kialakítani, normális családi életet élni.Szerintem nektek valami külső segítségre lenne szűkségetek, mert itt nagyon sok el van rontva.Számomra megdöbbentő, h egyesek milyen durva és rideg légkörben élik mindennapjaikat:O
2010. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is emlékszem Rád. Jó, hogy példát mutattál a lányodnak, és kidobtad a verekedős "párodat"... Ez volt az első lépés, hogy hitelesen kérd, ő is tegyen így a férjével. A gyerekek valószínűleg azért tiszteletlenek, mert látják, hogy az anyjuk az apjuk kapcarongya, nem tisztelik, mert ő se tiszteli magát, így nem fogadnak neki szót :(

Én azt mondom, NE dobd ki a lányodat - azt viszont mondd meg neki, hogy a férjet nem hozhatja fel. Ha ez nem tetszik -akkor mehet.

A fiad remélhetőleg segít, ha másképp nem megy...

2010. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!