Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz a családtago...

Miért ilyen nehéz a családtagokkal?

Figyelt kérdés
Párom tesojaval és párjával összeköltöztünk 3 évvel ezelőtt, miután a nagymama meghalt, akivel mi laktunk addig. Mindezt amiatt, hogy ne kelljen nekik drága albérletre kiadni és hátha könnyebb lesz így együtt nagyika halála után. De nem az ok a fontos, hanem hogy egyre nehezebben viseljük az együttélést. Minden szempontbol különbözünk. Meló, kereset, érdeklòdés, életfelfogás, stb. Próbáltuk a kellemetlenségeket megbeszélni, de mindig vita és támadás lett belőle. Részemről ügy vagyok vele, hogy nem szólok minden apró cseprő dologért ami zavar, hisz felnőttek vagyunk, mindenki éljen úgy, ahogy neki jólesik, de a sok kis bosszantó dolog összeadódik és már elviselhetetlenné válik a legkisebb gond is. :( Úgy volt, hogy kimennek külföldre dolgozni, de nem jött be és közben nekünk lett egy babánk, ami kiélesíti ezt a helyzetet. Megbeszélni lehetetlen, mert támadásnak vesz mindent a párom tesoja es epphogy mond valamit az ember maris visszatamad valamivel, hogy mert mi is így vagy úgy, miért zavar ez minket, stb... mindig vita van. Egy időben próbáltam leszarni, de mivel nap mint nap vannak bosszanto dolgok ez nem megy így. Tipikusan ilyen marhaságok, hogy csak mi veszünk ezt vagy azt közös használatra, míg ha ő vesz valamit, számon tartja. Vagy mi rendet rakunk a konyhába, ő meg otthagyja koszosan a pultot, meg ilyenek... amiota gyerek van mèg rosszabb, mert mi kulonosen hárpisak vagyunk, ők meg sz.rnak bele. A lakásban ugyanannyi joguk van, kitenni nem akarjuk persze, nem akarunk naponta vitatkozni, de most meg csak egymásnak panaszkodunk párommal, plusz én itthon vagyok a kicsivel, nem tudom elkerülni, hogy ne lássam vagy otthagyjam a fr.ancba a lakást. Kénytelen vagyok feltörölni, elmosni, stb a gyerek miatt. Albérletbe nem tudunk menni az anyagi helyzetünk miatt... Hogy lehetne kezelni jól ezt a helyzetet?

2016. júl. 8. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Minek engem kérdezel?
2016. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy pedig meg kell oldani a különköltözést, ha mindketten dolgoztok - később akkor egy albérletre valahogy csak össze tudtok keresni, vagy városváltást nem terveztek? Vagy ők nem tervezik már hogy kimennek?
2016. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát mondta a csajszi, hogy nem itt akar megőregedni, meg ő még szeretné kint megpróbálni, de nekünk úgy tűnik nagyon leült a dolog. :( Nekem nagyon fogytán van a türelmem. Már mi is tervezzük, hogy kimegyünk, mert párom itthon nem keres eleget ahhoz hogy bármit is kezdjünk, èn meg gyedet kapok. De nincs tőke sajnos. :-(
2016. júl. 8. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

a lakás a szülökké nem a tiétek

nem is tehetitek ki öket

el kel viselni

nem is értem hogy gondoltátok hogy más lakásába alapitotok családot

2016. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A lakás nem a szülőké... ezért ìrtam, hogy mindenkinek ugyanolyan arányban van joga itt lenni... de úgy volt hogy csak mi maradunk itt, ezért vàllaltunk ide gyereket. Nem ezzel van gond egyébként.
2016. júl. 9. 07:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Be kell látni, hogy nem megy az együttélés. Nincs ebben semmi furcsa, én azon lepődtem meg, hogy egyáltalán mertétek vállalni.

El kell adni a házat, elosztani az árát és mindegyik család abból úgy oldja meg a saját lakhatását, ahogy tudja.

2016. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne, ha nem lenne rajta örökölt tartozás is. Teljesen patt helyzet. :(
2016. júl. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!