Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, akiknek nagy a családja,...

Ti, akiknek nagy a családja, mennyire másztok bele egymás életébe?

Figyelt kérdés

Kifejezetten olyanok válasza érdekel, akiknek az egész családja nagy. Tehát a szüleinek több testvére van, gyerekekkel, feleségekkel, férjekkel, vagyis sok unokatestvér, nagynéni, nagybácsi, unokahugi, unokaöcsi, rokon van jelen az életében.

Ti mennyire mentek át egymáshoz? Mennyire tudtok egymásról? Milyen gyakran találkoztok? Felugranak hozzátok a hétköznapokban is, vagy inkább csak a családi eseményeken? A családi esemény mennyire gyakori? Mert, ha arra gondolok, hogy mindenkinek van legalább egy szülinapja, akkor az is lehet egészen gyakori... Mesélj kérlek, ha ebbe a kategóriába tartozol!


Egy lány, akinek összesen, közel s távol 4 rokona van mindössze...:)


2016. júl. 9. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyu tesójáék jönnek hozzánk , mikor szükség van ránk. Apu hugával nem tartjuk a kapcsolatot, és a keresztapukám szokott még hozzánk jönni. :)
2016. júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 2évben nőtt meg a család létszáma,párkapcsolatok,gyerekek..Anyukám részéről csak a nagymamámmal tartjuk a kapcsolatot,de Apa részéről mindenkivel.Keresztapukámék családja elég nagy szülőstől,,gyerekestől,unokástól 12en vannak,mi szülőstől,gyerekestől 6an vagyunk.Valamint nővérem férjének a családjával is nagyon jó kapcsolatot ápolunk,ők 5en vannak.Szülinapokkor,névnapokkor illetve különböző ünnepekkor is mindig összejön a nagy család.Ez nálunk fel van osztva,hogy egyik évben nálunk van pl:karácsony akkor másik évben keresztanyuméknál lesz..Illetve minden hónapban van egy-egy vasárnapi/családi ebéd,ahol mindenki megjelenik.Kéthavonta pedig egy hétvégére elmegyünk a család egyik nyaralójába.Valamint nyaranta együtt is szoktunk menni nyaralni minimum egyszer.De sokszor előfordul az is,hogy hét közben beugrik valamelyik családtag hozzánk,vagy mi ugrunk be hozzájuk mondjuk egy kávéra. :)
2016. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, láttad a Bazi nagy görörg latgi c. filmet? Na nekem olyan a családom. Millió rokon, van akiről már kb nem is tudjuk, hogy valójában melyik csaláshoz tartozik. Minden hétvégén mindkét nap vendégség van, 25 vendég tök alap nálunk :) , sőt van amikor hétköznap este is.Persze meg van a hangulata a dolognak, de azért egy idő után rendkívül idegesítő, hogy minden hétvégén az a program, hogy korán felkelünk, elmegyünk a piacra, főzünk, mosunk, takarítunk. Nekem pl már egész kiskoromban ki voltak adva a feladarok,a mai napig minden napom ebből áll, főleg most,hogy nyári szünet van. Viszont szerintem simán elvezetnék egy háztartást, ami azért nem mondható átlagosnak szerintem. Értelemszerűen nekem nincs piálás, nincs cigizés, nincs bulizás. Bár mondjuk időm se tudom, hogy mikor lenne rá.

Az én családomban mindent és mindenkit mindig ünneplünk. A nyaralás kevés kivételtől eltekintve abból áll, hogy a távol élő rokonokat látogatjuk. És persze mindeki tud mindenről. Például tavaly szeptemberben eltörtem a karomat a suliban. Az egyik nagymamámat hívtam, hogy jöjjön velem dokihoz, mert kb mozdulni sem tudtam. Mire a rendelőbe értünk, mindenki tudta már, az eset után 10 percel hívott apukám keresztanyukája :) az egész család értem aggódott, pedig nem volt súlyos a dolog. Nagyon jó érzés volt :)

Szóval megvan a dolognak mind a szépsége,mind a hátránya , de nem cserélnék családot senkivel! :D bár a szalavagatómra nem tudom hogy viszek be ennyi embert, de részletkerdés. Viszont eddig, bár nem volt sok pasim, senkit nem mutattam be otthon. Aki nincs az ilyesmihez hozzászokva, azt egy életre elijeszteném, az tuti.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

Egy 17 éves görög lány :)

2016. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok rokonom van, de legtöbbjükkel csak esküvőn vagy temetésen találkozunk. Van egy-két unokatesóm, nagynéném, akikkel tartjuk a kapcsolatot, de nem hetente, a tesóimmal és családjukkal viszont rendszeresen, a legszűkebb család 14 fő, alsó hangon ennyien szoktunk összejönni egy családi ebéden, szülinapon/névnapon (ennyi embernél ezek elég gyakoriak), ünnepeken.:-) Mindenki más városban lakik, úgyhogy telefonon, facebookon tartjuk elsősorban a kapcsolatot, úgy havonta egyszer jövünk össze mindannyian, közben meg be-beugrunk egymáshoz, ha épp arra van dolgunk vagy csak élőben akarunk csacsogni.:-)
2016. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Élni, és élni hagyni!
2016. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!