Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szigorú szülő, szigorú barát?

Szigorú szülő, szigorú barát?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy a barátom is elvárásokat nyújt be felém, ahogy anyám tette anno. A lényeg az, hogy nem nagyon voltam soha elég jó, mások szerint is túlzás volt a benyújtott elvárás, cserébe dicséret szinte semmi. Most a barátom tesz hasonlóan, ha valamit nem úgy teszek ahogy ő jónak gondol, akkor harag van. Pedig buta nem vagyok, van magamhoz való eszem néha túl sok is. Nem akarok már alkalmazkodni ilyen szinten senkihez, meglehet jobb lenne egyedül maradnom? Irritál amikor valaki meg akarja mondani mit csináljak.
2016. júl. 11. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, én ugyanígy vagyok.:-)
2016. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

"jobb lenne egyedül maradnom? "

Nyilván nem, de a hapsit kirúghatod. Biztos találsz olyat, akivel nem lesz ilyen problémád.

2016. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az emberek szeretnek uralkodni. Keress hozzád hasonló szabadabb szellemű párt, vagy vedd át te az irányítást, fejvesztve fog menekülni. :)))
2016. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem első körben menj el egy pszichológushoz hogy valahogy helyrehozhasd magad,és ne az "vonzz be" ilyen tipusú férfiakat többet.
2016. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen típusú barátom van, és az ő anyukája is olyan, onnan örökölte a dolgot. Még sincs vele semmi probléma, amíg nem kér vagy mond olyat, amivel nem tudok megbarátkozni. Anyósommal is jóban vagyok, anyunak szólítom. Csak akkor mondok ellent, amikor igen is a saját akaratomat akarom keresztülvinni. Ilyenkor általában, van olyan beszélőkém, hogy nem fognak vissza. Alap esetben viszont, az a típus vagyok, akinek szüksége van iránymutatásra és megerősítésre. És nem, nem vagyok életképtelen, inkább csak türelmes, nyugodt természetű. Lehet, hogy tudat alatt választottál olyan párt, mint a barátod és anyukád. Ezt láttad, ebben nőttél fel, ez adott biztonságérzetet. Ahogy pedig egyre inkább nyílsz ki, fejlődsz, felnősz, terhes lesz számodra az irányítás. Lépj ki a kapcsolatból, ha nem érzed magad jól benne, csak bátran. Nem fog összedőlni a világ. Anyukáddal pedig beszélgess el, hogy szeretnél már tenni is magadért. Nem tudom, hány éves vagy, de suli mellett akár diákmunka, vagy ha már nem tanulsz, akkor felnőtt ember vagy. Önállósodj! Mindenkinek meg kell tapasztalnia az életet és elkövetni pár hibát. Ezt pedig jobb fiatalon elkövetni, mint 40 évesen, több gyerek mellett.
2016. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ilyenek, mert hagyod nekik. Tudod, hogyha a párod meg akar változtatni, akkor nem téged szeret, hanem azt, akit belőled tudna csinálni. A te döntésed, hogy hagyod-e ezt.
2016. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!