Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elköltöznétek a helyemben?...

Ti elköltöznétek a helyemben? Mi a véleményetek a helyzetről?

Figyelt kérdés

Elváltunk a férjemmel, 2 gyerekünk van. A válás idejére hazaköltöztem a gyerekekkel apukámhoz és a feleségéhez. Hatalmas segítség volt, főleg érzelmileg. Most rendeződni látszanak a dolgok érzelmileg-anyagilag, el tudnánk költözni. De nem tudom, megéri-e? A gyerekek épp megszokták az "új" helyet, itt van udvar, közel az ovi és a munkahelyem; és az apukájuk is.

Külön helyünk és életünk van, apuék nem szólnak bele semmibe. Kölcsönösen segítjük egymást.


2016. júl. 13. 09:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha apáddal és a nejével kijössz, ha minden szép és tökéletes akkor miért mennél el? Akkor maradjatok. Bár én szerintem 2 generáció együttélése már nem egészséges, de ha elvagytok, akkor maradj.
2016. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazából csak ezért: mert úgy normális, úgy kell csinálni.

Nekem is könnyebb/jobb így, de főleg a gyerekek miatt maradnék. Nincs egy éve, hogy költöztünk.

2016. júl. 13. 09:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Régebben 2-3 generáció élt együtt, igaz hogy az 1900-as évek ellőtt és elején.

Viszont hogyha jól érzitek magatokat ott, és a srácoknak is bejön, akkor miért mennél el? Szerintem fölösleges.

Hogyha már bejön más hogy valakivel nem jöttök ki, vagy munkahely váltás, esetleg iskola akkor elgondolkoznék rajta, de amúgy nem.

2016. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

előtt*

jav.

2016. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez mindenkinek jó, miért költöznétek el? Az, hogy mi normális, az mindenkinek más szerintem. Régebben is többen éltek együtt, sok előnye is volt. Anyagilag is jobban jártok szerintem, tudsz egy kicsit spórolni is.
2016. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéltétek velük is? Ha őket nem zavarja, hogy tartósan szeretnétek ott berendezkedni, különbejáratú lakrészetek van, nem zavarjátok egymást, akkor maradjatok, de ezt mindenképp le kell tisztázni velük, a rezsimegosztással együtt. Más az, amikor határozott és belátható időtartamról van szó, és megint más, ha végleges, hosszútávú együttlakásról.
2016. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs probléma az együttélésből, akkor maradjatok.

Azzal mondjuk számolj, hogyha egyszer újra párt akarsz magadnak, és találsz is, ő valószínűleg nem akar majd apóshoz, anyóshoz költözni - amit maximálisan meg is értek.

2016. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az apukád mit szeretne?


"A gyerekek épp megszokták az "új" helyet, itt van udvar, közel az ovi és a munkahelyem; és az apukájuk is. "


Ez nem kell hogy változzon, költözhetsz a szomszéd házba is akár.:)

De mégiscsak nyugalmasabb, ha külön ajtón mentek be aludni.

Persze csak az érintetteken múlik, hogy maradjatok-e.

2016. júl. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
en nem koltoznek ha fuggetlenek vagytok es mindenki jol kijon a masikkal. regen a generaciok egyuttelese kifejezetten jo hatassal volt (legtobb esetben) mindenkire. a gyerekek sokat tanultak a nagyszuloktol akik raertek veluk foglalkozni, esetleg ha apukadek kesobb segitsegre szorulnak konnyen megoldhato ez is. en maradnek a helyedben.
2016. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

amíg nem teher ez apukádnak és a feleségének,addig maradjatok,hogyha jól érzitek ott magatokat. a gyerekeknek is jó,hogyha többet vannak a nagyszülőkkel. és a kertes ház is nagy előny.

de nyilván spórolgass és keresd a lehetőségeket,hogyha úgy van el tudj költözni. de én pl most pár évig még nem vennék házat/lakást. eléggé el vannak szállva az árak. ha nem muszáj várj 1-2 évet,hogy lentebb menjenek.

2016. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!