Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik rokonom, aki egyben...

Az egyik rokonom, aki egyben az egyik barátom lop tőlem. Még nem szóltam neki, de egyre nagyobb értékű tárgyakat tulajdonít el, és a legbosszantóbb, hogy sunyin?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek a helyemben? Bizonyítékaim vannak, tegyem elé, vagy milyen stílusban kérdezzek rá? Adjak neki egy esélyt, vagy szakítsam vele meg a kapcsolatot? Bevallom őszintén, fogytán az energiám a jópofizáshoz, mert már undorodom tőle. Az ilyen ember megjavulhat, vagy ugyanúgy folytatja csak még gondosabban, kivár egy ideig aztán visszatér a kleptomán viselkedéshez? Teljesen tanácstalan vagyok. Nem vér szerinti rokon, úgyhogy a család mellém állna, abban biztos vagyok.
2016. júl. 14. 01:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Unokatesóm, aki nem mellesleg alkoholista ugyanezt csinálta. Eleinte kisebb dolgokat vitt, aztán pár száz EU félretett pénzem, amit csak ő vihetett el, mert senki más nem volt ott aznap nálunk.

Lementem hozzá, először kértem szépen. Nem adta, tagadta hogy elhozta. Aztán leszartam mit mond, elkezdtem átkutatni a szobát, rövidesen meg is találtam a pénzt. Össze vissza hazudozott róla, hogy XY-tól kapta. Felhívtam XY-t, kiderült hogy kamu a szöveg, mint ahogy előre tudtam.

Asszem hogy pofon nem csattant, pedig kijárt volna. Azóta nulla kapcsolatot tartok fent vele.

2016. júl. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
..a "lementem hozzát" úgy kell érteni hogy egy másik településre. Szerencsére nem lakott a házban.
2016. júl. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 stewie200 ***** válasza:
1%
Minek kellett igy megalazni?
2016. júl. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Mièrt kellett lopnia? Gratulálni kellett volna neki amièrt lopott?
2016. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ès ez lemaradt: tedd elè a bizonyítèkot ès szakítsd meg vele a kapcsolatot
2016. júl. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

3# nehogy már az ártatlan felet hibáztasd..talán nem kéne lopni !! főleg nem barátoktól /rokonoktól..de nyilván idegentől sem.

kérdező: egyértelmű,hogy szakítsd meg a kapcsolatot vele. a bizonyítékot meg mutasd meg a családnak,hogy ők is vigyázzanak magukra. joguk van tudni,hogy kit engednek be az otthonukba.. és mondom, ne találkozz vele többet.

sajnos én is tudok példát rá,ahol a lány a testvéreit lopta meg. persze tagadta, de kiderült,hogy tényleg ő volt. az ilyen nem változik, hiába mondja meg. elég mélyre kell süllyedni ahhoz,hogy családtagot lopjon meg az ember. szóval szakítsd meg a kapcsolatot. más megoldás nem nagyon van.

2016. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
szembesítsd a tetteivel- normális stílusban, követeld vissza, amit ellopott, majd szakíts meg vele minden kapcsolatot
2016. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Simán feljelenthettétek volna, mivel nem közvetlen vér szerinti rokon, így ez nem is lett volna példa nélküli. Igazából, mivel ezeknek az eseteknek előfordul, hogy elmérgesedő kapcsolat a következménye, így szerintem a későbbieket tekintve nem jó, hogy nincs hivatalos nyoma az ügynek. Főleg, ha bemész a lakásába és onnan te is elviszel valamit, ami te tudod, hogy ő lopta el, de később nem biztos, hogy kétség kívül tudod bizonyítani, hogy a tiéd volt (pl. ilyen lehet a pénz). Jó dolog, ha ezek után megvan a valutaváltóban kapott blokk az Euróról! Vagy megvan az adott tárgy vásárlása során kapott blokk, esetleg a jótállási jegy róla, vagy számla.


Én lopás esetén, ha barát csinálná, elsősorban a rendőrséghez fordulnék, mivel barátnak hitt emberben, már eddig is számtalanszor csalódtam nagyot.

2016. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Rakj el egy kamerát a házban és videózd le de ne lássa, h legyen bizinyìték, gondolkozz előre.
2016. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én eléállnék, hogy most adjon vissza mindent. Persze tagadna, nem értené miről van szó, ezért másodjára megismételném, hogy adjon vissza mindent amit ellopott. Ismét tagad, elérakom az összes bizonyítékot, harmadik és egyben utolsó figyelmeztetés. Ezután megszakítanék vele minden kapcsolatot.
2016. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!