Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az olyan szülő miért csinál...

Az olyan szülő miért csinál gyereket aki tehernek érzi hogy el kell tartania?

Figyelt kérdés
Egyre gyakoribb problémának èrzem hogy vannak szülők akik tehernek èrzik ha le kell ülni a gyerekkel beszèlgetni vagy hogy el kell tartaniuk. Meg amikor a gyereken èlik ki azt hogy őnekik rossz gyerekkoruk volt. Nem attól lesz valaki igazán apa vagy anya hogy van egy gyereke hanem ha tisztességesen fel is neveli.
2016. júl. 16. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem valószínű, hogy a csináláskor már tudta, hogy tehernek fogja érezni, hogy el kell tartania... A pár éves gyerekét meg már nem abortálhatja.
2016. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Megfigyelhető egyébként az állattartsában is. Jön a hirtelen fellángolás: "jajj nekem kutya kell". Két hétig foglalkoznak vele, majd ráunnak.
2016. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Hű, de okos vagy.
2016. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem meg már az ilyen jellegű kérdésekből van elegem, hogy egyesek látnak egy egy türelmetlen anyukát, és rögtön itt fröcsögnek, hogy minek szül az ilyen gyereket. Ezek nem egyre gyakoribb problémák, ezek mindig is voltak, hogy néha elszakad a cérna, mivel onnantól, hogy megszületik a gyerek, a nők megszűnnek önmaguk lenni. Folyton csak adnak, de nem kapnak, ráadásul mindig ott ül valaki egy bokorban, hogy mikor teremti le a gyerekét az anyuka, és mikor lehet rajta fogást találni. Mert hát ugye neki már nem is lehetnek önálló érzései.
2016. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert megcsinálni meg tudja, de rendesen felnevelni már nem.
2016. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen egyetértek, egy gyereket nem 18 évre csinálnak, hanem egy életre.

# 1, Ez egy nagyon fontos döntés, pont olyan csak sokkal súlyosabb mint amikor vesz egy kutyát és 2 év múlva beadja egy menhelyre, mert teher. Egy gyerekvállalás hatalmas felelősség. És nem azért kell gyereket vállalni, mert jaj de cuki. 18 év felett is amíg szüksége van rá, támogatni kell. Én is bármikor számíthatok a szüleimre, ők is rám. Te akartad a gyereket, nem a gyerek megszületni.

2016. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Sokan azért csinálnak gyereket, mert miért ne. Becsúszott, aztán akkor már legyen, úgyis lehet vele menőzni a fészbukon.

Sokan meg azért, mert megtehetik, és a társadalmi elvárásnak megfelelve meg is kell tenniük. Találkoztam olyannal, aki azt hozta fel érvnek, mikor a negyedik gyerekre készültek, hogy hát van sok pénzük és akkor miért ne legyen sok gyerek.

Vannak a megélhetési szülők is ugye, akik potyogtatják a purdékat, aztán vigadoznak a családiból.

Meg vannak, akik ahhoz is hülyék, hogy egyáltalán bármilyen téren belegondoljanak, hogy mivel jár egy gyerek, a család, stb.

2016. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Van, hogy becsúszik, mint pl nálunk is. Védekezés mellett estem teherbe, sokáig hezitáltam, hogy megtartsam-e vagy abortuszra menjek, végül úgy döntöttünk, hogy jöjjön. ( Ha abortuszra mentem volna, akkor nyilván az lett volna a baj...) szeretem a gyerekem, de néha iszonyatosan fárasztó és elegem van belőle és igen, előfordul, hogy ilyenkor ráordítok tehetetlen dühömben. Na de ki az akinél nem szakad el a cérna egy félórája hisztiző 3 éves társaságában??? Amúgy én pont letojom, hogy más mit gondol ilyenkor rólam. Amit rólam gondolsz, az te vagy, nem pedig én. Én mindig mindent a legjobb tudásom szerint igyekszem tenni, és úgy próbálom a gyerkőcöm nevelni, hogy ügyes talpraesett felnőtt váljon majd belőle, aki természetesen bármikor számíthat rám, amikor csak szükséges!
2016. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

mert retardáltak. tényleg nem kell sok ész egy gyerek megcsinálásához. sőt, pénz sem kell.

de normális családban átgondolják,hogy belefér -e a gyerek a költségvetésbe, el tudják -e tartani normális körülmények között. és egyáltalán ,hogy szeretnének -e gyereket. ez lenne a tudatos családtervezés.

de sok tanulatlan ember meggondolatlanul vállal gyereket. sokszor azért, mert védekezni is lusták, vagy arra sincs pénz! de sokan vannak akik a leendő gyerekeikben látják a pénzt.hány olyat tudok, akik már 14 éves gyereküket is elküldik dolgozni és az összes pénzét elszedik. 18 évesen meg nyilván takarodjon el teljes állásba és adja szépen haza a pénzt. rengeteg ilyen szülő van! az le van szarva,hogy a gyereknek nincsen semmilyen szakmája, képesítése.

aki igazán jó szülő, az megteremti a lehetőséget a tanulásra , mert gondol a jövőjére. mert fontos neki a gyerek.

de sok helyen csak addig fontos a gyerek, amíg pénzt kap utána.

sok a buta ember. olyanok is vannak, akik nem is akarnak gyereket, de mondjuk a pasit ezzel akarják megfogni. aztán magukra maradnak a gyerekkel és szintén előjön,hogy nem tudják eltartani meg nincs is kedvük a gyerekhez.

engedélyhez kéne kötni a gyerekvállalást. jobb világ lenne...

amúgy igaza volt az egyik hozzászólónak a kutyás példával. rengeteg hirdetés van fent a neten, ahol megunt háziállatokat kínálnak felnőtt emberek. sok állat még csak 3-4 hónapos, de már megunták. aki ilyen felelősségteljes, attól ne várd el, hogy 20 évre előre gondolkozik gyerekvállaláskor.

2016. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
8-as, nem az a baj, hogy a hiszti idegesít, az lenne fura, ha nem idegesítene. Szerintem a kérdező azokról kérdez, akinek CSAK szenvedés a gyerek, már maga a tény is, hogy létezik.
2016. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!