Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Hogyan szerezhetnék...

SOS! Hogyan szerezhetnék segítséget Édesanyámnak?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos súlyosan beteg, egy szívembólia és egy agyi infarktus következtében féloldalasan teljesen lebénult, a másik oldala pedig le van gyöngülve, így szinte teljesen mozgásképtelen, már közel három éve szinte csak az ágyban fekszik.

Súlyos pszichés problémái vannak, egyrészt nehezen tudja földolgozni azt, h ilyen állapotba került, másrészt súlyosan depressziós, sajnos pszichés problémái kezeletlenek, egyszer sem járt pszichológusnál, pedig van beutaló stb. de egyszerűen nem hajlandó már két éve.Mostanra már testileg is annyira leromlott az állapota, h nem is nagyon tudjuk megoldani, a pszichológushoz való szállítást.Nem tudom pontosan, h milyen jellegű lelki gondok vannak, de sokszor rendkívül sértődékeny, lehangolt, sírógörcsei vannak, már-már szinte paranoiás olykor, sokszor pedig sajnos agresszív ellenem fordul, nem hajlandó beszedni gyógyszereit, és amit el tud érni,azt dobálja a szobában, tör-zúz. Sokszor napokig nem hajlandó ételt fogyasztani, inni is csak keveset iszik, olyankor nem lehet hozzászólni sem, mert rögtön nagyon durva hangnemben válaszol.Már lassan 3 éve én ápolom szinte 24 órában, de nagyon nehéz, mivel sokszor nem hajlandó együttműködni egy kicsit sem, nem lehet vele szót érteni.Mindenféle ételt visszautasít, ugyanakkor telefonálgat, h én megtagadom tőle azt, pedig szinte éhen hal, de én nem adok, mert nem vásárolok be.Szerintem valami pszichés segítségre lenne szűksége, mert ez így azt gondolom, h nem egészen normális, és hosszú távon nem vezet semmire, nem tudom mit tegyek, h segítséget kapjon.Ha így folytatódik, akkor csak egyre rosszabb állapotba fog kerülni, egyébként öngyilkossági kísérletei is voltak már sajnos.Mit tegyek?

25/F


2010. ápr. 15. 23:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Körzeti orvostól kérj segítséget, házi betegápolásra/ellátásra esetleg? Talán egy nővérkével, ápolónővel máshogy viselkedne... ha anyagilag nem okozna gondot, ez lenne a megoldás.
2010. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Érdeklődtem már, kisebb településen lakunk, és itt sajnos nincs ilyen ellátás, csak olyan, h egy ápoló napi egyszer kijön maximum egy órára, de ez neki az orvos szerint is messze nem elég, mert állandó fölügyeletre szorul.Egyébként már túl van 3 mozgásszervi rehabilitáción, ezeknek mindegyike rövid időn belül félbe szakadt, mert konfliktusai akadtak a személyzettel.Apróságokon teljesen megsértődött, és otthagyta a rehabilitációt, de volt már, h összeveszett az ott lévőkkel, tehát nem biztos, h másra hosszú távon jobban hallgatna :/
2010. ápr. 15. 23:32
 3/27 anonim ***** válasza:
Miért nem hívsz fel egy pszichiátert (nem kizárt, hogy ilyen súlyos esethez már nem lesz elég a pszichológus, mert gyógyszer is kell), meséled el neki röviden mindezt, és kéred meg, hogy jöjjön házhoz? Az én anyukám nem volt ilyen vészes állapotban, csak pánikrohamai lettek egy műtét után, de minden további nélkül kijött hozzá a pszichiáter.
2010. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Több ötletem nincs, de le a kalappal előtted, hogy ennyire lelkiismeretesen törődsz az anyukáddal! Sok erőt kívánok!
2010. ápr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Hát volt már, h amikor nagyon súlyosan ki volt borulva napok óta, akkor a körzeti orvoshoz fordultam, aki azonnal beutalta a pszichiátriára, viszont utána mindenhol én voltam a k*csög, h így fogalmazzak, már a betegszállítók is, meg mindeki tette a megjegyzéseket, h engem jól föl kellett vna pofozni, h ilyet teszek, h anyámat a pszichiátriára küldöm, mert h biztos csak szabadulni akarok tőle stb. Egyébként benta a pszichiátrián nem igazán beszélt problémáiról,igaz nem is volt sokáig bent. Amikor kijött minden folytatódott ugyanúgy....azt hiszem nem igazán van betegségbelátása.Nemrég, amikor ügyeletes orvost kellet hívni, mert (testileg) rosszul volt, ő azt javasolt, h igazából arra lenne szűksége Édesanyámnak, h egy hosszabb, intenzív pszichiátriai kezelést kapjon bentfekvő betegként, az előbb leírtak miatt viszont nem akarom megint ugyanezt tenni, habár nem is az én ötletem volt, hanem az orvos javasolta, mégis mindenki előtt én voltam a szemét.Az lenne a legjobb, ha valahogy rá lehetne venni, h szűksége lenne pszichés segítségre, de nem tudom, h azt hogyan tudnám elérni.

Egyébként konkrétan válaszolva a második válaszra: fölhívtuk már a pszichiátert, h nem-e tudna kijönni tekintettel Édesanyám mozgásszervi problémáira, ő viszont erre nem volt hajlandó.

2010. ápr. 15. 23:55
 6/27 A kérdező kommentje:
Jah, egyébként Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2010. ápr. 15. 23:56
 7/27 anonim ***** válasza:
az se jó, hogy egész nap az ágyban fekszik! Te sem éreznéd magad jól, ha csak feküdnél egész nap... és felnőtt ember létedre kiszolgáltatott lennél, mint egy kisbaba... és persze tudnád, hogy ez nem lesz jobb! nem könnyű az anyukádnak és persze neked sem, mert bár anyukád a saját fájdalmában agresszív, sír, tagadja meg magától az életet, az ételt, stb., ezek neked is ugyanannyira fájnak! Tényleg pszichológus kellene neki... azt nem tudom, hogy hogyan érd el, hogy vegye igénybe a segítségét, hiszen ha ő nem akar változni, a pszichológus se sokat tud tenni... annyit viszont segíthetsz, hogy megpróbálod kimozdítani! Vidd el kirándulni, autózni, sétálni. És te is menj szórakozni, barátkozni, mert fiatal vagy és szükséged van arra, hogy saját életed is legyen! Esetleg ha szeret anyukád festeni festhettek is együtt, a művészet is segít feldolgozni a dolgokat. Csináljatok közös programokat, ahol nem mint beteg van jelen, hanem mint ember, mint az Anyukád. nem jó érzés beteg szerepben lenni, alárendelve érezheti magát. Segíts neki, h magad mellé emeled vagy Anyukapozícióba. ennyit tudtam most írni, remélem picit segítettem. sok szerencsét és remélem meg tudjátok oldani!
2010. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Amikor felhívtad a pszichiátert, mondtad neki, hogy "Természetesen meghálálnánk"? Ez a bűvös mondat erős motivációs erő az orvosok házhoz ráncigálásánál. ;)
2010. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nincs senki más /családtag/, aki segíthetne nektek? Amúgy szerinten is hosszabb távú kezelést igényelne, mert így csak te is tönkremész. Be kellene feküdnie egy erre alkalmas intézménybe, te pedig olyan sokat lennél vele, amennyit csak tudsz.
2010. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Anyukám kerekesszékes, mert le kellett vágni a lábát, szívinfarktus következtében. Ő is szenvedett az egydülléttől, hallucináció, depresszió alakult ki nála: ami mindig elmúlt, ha pszichiátriára került vagy idősek otthonába. Szóval: a közösséget, embertársakat nem tudod egyedül pótolni. Keress neki egy idősek otthonát (de jól nézd meg, hogy nem elfekvő-e!), ahol ismerkedhet, vannak nővérek, kisebb programok. Nagyon sokat javítana rajta szerintem - az ismerőseid körében biztos Te lennél a szemét, hogy elküldted otthonról, de ez ne érdekeljen, mert Te is tudod, hogy nem azért teszed + bármikor hazamehet.
2010. ápr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!