Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sajnos nagyon rossz természete...

Sajnos nagyon rossz természetem van, hogyan tudnák megváltozni?

Figyelt kérdés
mindig is féltékeny tipus voltam,és ez által mindig kötöszödtem a párommal,és most is.nagyon elszúrtam,pedig nagyon szeretem öt,de ő már nem nagyon. csak azért mert ilyen vagyok.hogyan tudnám újra megszerettetni magam?lehet ezt a féltékenységet eggyik napról a másikra abbahagyni?
2010. júl. 15. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A féltékenység önbizalomhiányból fakad. Egyik napról a másikra ez nem fog elmúlni, de lehet javítani az önértékelésedet, végső esetben pszichológus segítségével.
2010. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Helyesen írni se ártana, ha megtanulnál, amúgy majd ha otthagynak már jópárszor emiatt, magadtól is le fogsz vele állni. Vagy nem, de akkor életed végéig magadra maradsz. Eldöntheted mi a fontosabb: befogni néha a szád és 10ig számolni, mielőtt megint hülyeségeket mondasz vagy csak mondani a magadét.
2010. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszihológushoz, biztosan tud majd segíteni. Talán egy új kapcsolatnál már kamatoztatni tudod, ha a mostani párod már kiszeretett belőled, NE ERŐLTEDS. Kezdj új életet, új tapasztalatokkal és segítséggel
2010. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszélgess el vele erről..legalább tudja,hogy megakarsz majd változni..és a segítségével talán megtudsz-ne féltékenykedj állandóan!Annyi,hogy elszámolsz 10ig,mielőtt kimondanál egypár dolgot.:)

Aztán ha nem válik be a dolog,legyen méltóságod,dobd a pasidat..nem ő lesz a férjed,amint látom az írásodból..

2010. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne akarj megváltozni - az ilyen elhatározások kudarccal végződnek; megutálnád magadat, és őt is, aki miatt reménytelen kísérletbe.


Legyél önzetlen: ne csak úgy akard kimutatni a szeretetet, hogy azonnali jutalomra számíthass (pl. egy mosogatás, takarítás). Vállald a kellemetlen dolgokat is, pl. merj egyet nem érteni vagy ellentmondani is a szerinted jó cél érdekében. Vállald magadat is: ezer jó tulajdonságod mellett, sajnos, lusta vagy (mondjuk).


Bízz meg abban, akit szeretsz: hidd el róla is, hogy nem ellened beszél és cselekszik. Ha utólag kiderül, hogy mégis így volt, akkor az elszenvedett sérelmek igazolni fogják, hogy el kell hagynod. De akkor ez sem fog annyira fájni.


Egyáltalán: ne görcsölj, engedd történni a dolgokat, mert idővel úgyis minden tisztázódik, ami valóban fontos.

2010. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
El se olvastam, mert nem érdekel a problémád, de rajtad már nem lehet segíteni. Aki ennyire primitív módon ír, annak már mindegy.
2010. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is nagyon féltékeny vok.de ez nálam az előző kapcsolataim miatt van,mert megcsaltak,elhagytak,(ez nem a féltékenység miatt volt.soha nem voltam ilyen azelőtt)

de most hogy úgy érzem megtaláltam az igazit,nagyon félek h megcsal ő is,és minden kis dologra féltékeny vok.

sokszor mondta h el fog hagyni emiatt,és még csak most jöttem rá,hogy ha nem szeretne,megakarna csalni,már réges rég megtehette volna,és nem lenne muszáj velem lennie.

vegyél erőt magadon és ne kötözködj.

beszélj vele,mond h megváltozol,meséld el neki a félelmeidet-miért vagy féltékeny.(amugy van valami okod a féltékenységre?ez fontos.)

remélem megértő lesz veled-és nem fog elhagyni.

sok sikert!

21L

2010. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!