Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon lehúzza az...

Anyukám nagyon lehúzza az önbizalmam, vajon szeret?

Figyelt kérdés

Az önbizalmamat úgy húzza le ,hogy az öcsém sokkal több mindenbe jobb meg ő majdnem 5-ös tanuló én meg egy 3-4 tanuló ,ezért sok vita szokott lenni.Ha anyu aztmondja ,hogy segítsek én megcsinálom de bezzeg ő mindig azon nyavajog ,hogy semmitsem csinálok mert itt mindent neki kellcsinálni.Tudom ,hogy az öcsémet jobban szereti de az már túlzás,hogy engem csak szid az öcsémet meg nem, ő a kis angyalka és ha én viccelődök az öcsémmel akkor már is elkezdi ,hogy piszkálom folyton mikor én mindig negvédem az öcsémet ő meg le se szar csak apukám monta anyunak ,hogy igazam van mert tényleg montam ,hogy vicceltem és segítek .Nemértem ,hogy még mit kéne tennem azért ,hogy engem is úgy szeressen mint a tesómat.Az elött szerettek,meghalgattak,nem kiabáltak velem .Ilyeneket kapok mint pl iskolás szükséges cuccok de érzelmileg csak a bántást kapom .Unom ,hogy ha dühös akkor engem vesz elő .

Remélem adtok tanácsokat.



2016. júl. 23. 09:51
 1/4 anonim válasza:
Igazából ezzel nem igazán lehet mit kezdeni. Am én is így vagyok anyuval. Csak nekem nincs tesóm. Ő ha meglát egy korombelit elkezdi isteníteni én meg le vagyok szarva. Megpróbálhatsz anyuddal beszélni,elmondani neki h milyen szarul esik neked bár én ezzel a saját anyámnál még jobban kihúztam a gyufát. De egy próbát megér.
2016. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Bizonyára szeret az anyukád, mert az olyan szülőt, aki a saját gyerekét nem szereti, nem is lehet szülőnek nevezni, édesanyának (vagy édesapának) pedig végképp nem!

Általában a kisebb testvért szokták jobban elkényeztetni, nálatok is ez a helyzet. Valószínű, hogy mivel az öcséd jobb jegyeket kap, ez az oka a kivételezésnek, mert rá lehetnek büszkék, míg te a 3-4-es jegyeiddel szégyent hozol rá(juk). Ez nem normális dolog, hiszen téged pont azért kellene jobban támogatni, hogy motiváljanak, egy anyának kötelessége a gyerekét támogatni mindenben! Ha gyengébb képességű, akkor is!! Sôt, akkor méginkább!

Én azt tudom tanácsolni, hogy meg anyukádnak, hogyha nem kezel titeket egyenlően, akkor ezzel csak ront a helyzeten, befelé fogsz fordulni, és ez súlyos lelki következményekkel járhat. Az otthoni bánásmód nagyban befolyásolja az iskolában való teljesítményt!

Remélem megoldódik a helyzet!

20/L

2016. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
*hogy mondd meg
2016. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szegény fejed, ez elég rossz lehet így. igen, szeret az anyukád, de az már más kérdés, h hogyan :( nem mindenki tud JÓL szeretni. valami gátlása van a veled való kapcsolatában, lehet, h ehhez neked semmi közöd. pl. éppenséggel úgy érzi, téged jobban szeret, te több figyelmet kapsz, ezért mindennel azon van, h átbillentse az egyensúlyt az öcséd javára. és eltúlozza, míg végül téged fog látványosan kevésbé kedvelni. érted? a szívében és a gondolataiban sokkal inkább te vagy jelen, ezért lelkifurdalása van az öcséd felé, és teper, h őnála ezt kompenzálja. a vége meg pont ellenkezőleg sül el, mint ahogy van.


nem ártana, ha elbeszélgetne egy szakemberrel, vagy legalább egy tapasztalt(abb) anyukával erről. nincs valaki a környezetedben, akit megkérhetnél, h segítsen, mondja el anyukádnak, mi bánt téged? (azt nem is javaslom, h te mondd el. nem tudom hány éves vagy, de úgy tűnik nekem, h (még) nem vesz téged elég komolyan.)

2016. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!