Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza ebben a...

Kinek van igaza ebben a helyzetben? Néha már teljesen összezavarodok?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, van egy két éves kisfiam. Eddig a szüleimmel és tesoimmal éltem együtt mert a párom nem vállalta fel a kicsit. 5 hónapja összevesztünk, mert meguntam hogy mindig megmondták mit csináljak, hova mehetek, kihasználva azt hogy otthon voltam a kicsivel. Nem mondanám hogy rossz lett volna a viszonyom a családommal, de akkor is már nagyon soknak éreztem, sokan mondták, hogy csak egy mindenesnek használnak. Mikor eljöttem akkor is nagy volt a balhé, hogy úgysem tudok megállni egyedül a talpamon mert ahhoz én kevés vagyok. Az első idők tényleg nehezek voltak, de mára már mondhatom hogy jól megvagyunk mindenünk megvan. De azóta is folyamatosan kapom a lelki fenyegetéseket, hogy én ezt nem tehetem, elszakítottam őket a fiamtól, és ehhez nincs jogom. Jó aláírom hogy nem hívom őket minden nap telefonon, meg 5 hónap alatt csak 3x voltunk látogatóba, de én feszülten érzem magam már közöttük. Szeretem Őket de nem törődtek bele hogy én eljöttem, és engem hibáztatnak mindenért, miattam romlik az egészségük,nem alszanak stb... Én vagyok az első aki elköltözött a családból, bátyám, nővérem és öcsém is otthon lakik még. Ők is engem hibáztatnak azért hogy anyám, meg apám összeomlott idegileg. De ha kicsit oldodna ez a feszültség lehet én is szívesebben járnék haza. De ha haza megyek mindig csak a sértéseket hallgatom.
2016. júl. 31. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Neked van igazad. Miért ne költözhetnél el otthonról? Ha meg tudsz élni, és el tudod látni a gyereket, akkor semmi gond. Ez normális igény, hogy az ember önálló legyen.
2016. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Neked van igazad, hisz neked már "családod van" és a szülőknek támogatást kellet volna nyújtaniuk nem pedig lelkileg zsarolni téged.

Nem elszakította a kisfiadtol a "családot" hisz az a te gyermeked.

Család menjen látogatni stb.

Le a kalappal eloted hogy egyedül egy gyerekkel így helyt tudtál állni.


Szülők magukba nezhetnenek hogy mind ezt a nehézséget miért vállaltad el holott maradhatnak volna otthol is??? Nem jutott eszükbe hogy valamit hibazhatak.

Legjobb védekezés persze a támadás hogy te vagy a sza...r ember.


Nem foglalkozik velük kérdező.

Fiadnak élj és magadnak.

2016. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jól jártál el,amúgy sem egészséges hosszabb távon,hogy mindenki együtt lakik(összes tesód,szüleid,neked a gyereked meg majd a leendő párod).

A szüleid és a tesóid sem normálisak.

Ne foglalkozz velük.Jogod van elköltözni.Ha látni akarják a gyereket,akkor emeljék meg a seggüket és jöjjenek ők.Miért neked kéne menni mindig?

2016. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ne hülyéskedj már, én 18 évesen költöztem el otthonról, és szerintem az is teljesen normális dolog volt. Felnőtt ember vagy, gyereked van, persze, hogy a saját életedet akarod élni. Szerintem magam válaszoltad meg a kérdésedet, a "mindenes" hiányzik nekik, és azért próbálnak érzelmileg zsarolni. Ne haragudj rájuk, mert azzal csak magadnak ártanál, de ne hagyd nekik azt sem, hogy bűntudatot ébresszenek benned. Éld az életedet, aztán ha majd képesek lesznek kulturált módon hozzád állni, akkor lehet sűrűbben látogatóba menni.
2016. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Nincs jogod? Neked ahhoz is jogod lenne, hogy soha többé ne vidd oda a gyereket. Én ezek után nem is tenném.

A "családodnak" fáj, hogy te egyedül el tudod tartani magadat meg a gyereket, és jól megvagytok, miközben ők ÖTEN nem jutnak sehová, és mindenki a másikra akarja kenni a munkát most, hogy te nem vagy ott csicskának.

Az irigységbe betegszenek bele, amiért neked jó, nekik pedig sz**, és tehetnének ellene, de inkább csak rinyálnak és másokat hibáztatnak.

Abszolút neked van igazad, és komolyan mondom, addig haza se menj, amíg bocsánatot nem kérnek, és nem kezdenek el megváltozni. Különben addig fognak a nyakadra járni, amíg megsajnálod őket, hazaköltözöl, és szépen elszedik majd a pénzed, te meg visszaállhatsz takarítani meg mosni, mint Hamupipőke.

2016. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Hát, a nyakukra szültél egy gyereket, az elején eltartattad magad, úgymond kihasználtad őket, majd mikor már kicsit könnyebb lett a gyereknevelés elköltöztél és most már alig nyitod rájuk az ajtót. Én megértelek téged is, de őket is
2016. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Pont ma olvastam (ismét) a mérgező szülőkről. 10 pontba szedik, az egyik pont a bűntudat keltes.

Jo, hogy eljottel, hatha a tesoidnak is segítesz a peldaddal. Nem tudom, hogy kell csinálni, de ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Jol csinaltad.

2016. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lelki terror, zsarolás, manipuláció - ezeket használják ellened. Elköltöztél, tehát összeomlott a saját fontosságukról alkotott képük (vagyis hogy nélkülük nem mész semmire, ők nélkülözhetetlenek az életedben), mivel ellátod magad és a gyerekedet is. A saját korlátaik áldozatai ők és te is. Ne törődj velük, lehet, hogy egyszer rájönnek arra, milyen sokat ártottak neked a viselkedésükkel - várd ki.
2016. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!