Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok ebben a...

Mit tanácsoltok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

21 éves fiatal nő vagyok, tele álmokkal, vágyakkal.

Nem olyan rég tudatosult bennem, igazából tisztában voltam eddig is vele, de csak most mondtam ki hangosan, hogy a szüleim, rokonok nagyon rossz hatással vannak rám. Ha hazajövök a falumba, érzem, ahogy leszívnak a negatív energiájukkal, csak a panaszkodást hallom itthon, legyen szó bármiről. (fizetés, számlák, stb.)

Érzem magamon, hogy ilyenkor mintha kicserélnének, elbizonytalanodok, kevésbé bízom magamban,

hiszen itthon valahogy ez a pesszimizmus van mindenkibe belekódolva, az emberek nem mernek változtatni és tudjátok, még sorolhatnám.


Kérdésem az lenne, hogy mit tanácsoltok?

Szinte már úgy érzem, hogy menekülök itthonról, amúgy szeretek itthon lenne, de nem szeretem ezt a hozzáállást,főleg ha ilyen közeli emberekről van szó.


2016. júl. 6. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem muszáj, akkor ne járjál olyan gyakran haza.

Másrészt ha már otthon vagy, próbáld te irányítani a beszélgetés fonalát, vagy az időd nagyobb részét azokkal a rokonokkal töltsd, akik kevésbé pesszimisták.. azért csak van egy-kettő belőlük.

(Egyébként lehet, hogy az ő szavaikban is van igazság, még ha fárasztóak is. Aki havi 80 ezerből él, annak természetes, hogy a napról napra élés és a kilátástalanság elveszi az életkedvét is. Próbáld megérteni őket is.)

2016. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is azt tudom tanácsolni,hogy járj kevesebbet haza. és próbálj beszélni velük erről,hogy ne legyenek ennyire negatívak. tényleg kevés lehetőség van egy faluban..de nem vagyunk növények, tudunk menni a lehetőségek után.. ha nem is akarnak elköltözni,akkor járjanak be egy közeli városba dolgozni..mert gondolom akkor az anyagiak a fő téma. próbálj nekik tanácsokat adni. és kicsit pozitív irányba terelni a beszélgetéseket. de igazad van, nem jó negatív emberekkel körülvenni magad..de csak a családod
2016. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Negatív, energia elszívó emberektől minél távolabb kell lenni. Független, hogy rokon, vagy sem. Minden ember saját magáért felelős, nem adhatod ki az energiádat, csak azért mert a családod. járj minél kevesebbszer haza, ami köthető valamilyen ünnepekhez, így tudják majd, ha ritkán is, de hazalátogatsz. Más korosztály, más problémák, más fejlődési szint. Ezt neked kell eldöntened, hogy havonta egyszer, kétszer, vagy negyedévente mész haza. Megbeszélni velük, hogy zavar, a
2016. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
folyt. Megbeszélni velük, az hogy zavar szerintem felesleges, mert sokan sportszerűen űzik a panaszkodást. Ha ez nem lenne nekik, akkor könnyen lehet, hogy más negatív dologban részesítenének, ami még ennyire se tetszene. Ilyen az energiájuk, kérjél magadra mentális védelmet( you tubén van egy csomó) és alkalmazd az elhangzottakat.
2016. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező, nekem elég stresszes melóm van.


Ha felveszem a telefont, megkérdezik mi volt (hát a napi stressz), aztán elmondják ők mi volt (ez rossz, az rossz, amaz rossz, jaaj az élet megöl minket, jahajj, jahajj).


Úgyhogy csökkentettem a látogatásokat. Nincs mit tenni... Én se a saját problémámról nem akarok velük beszélni (ha puffogok rajta, attól mi javul? semmi), se az övékéről úgy, hogy ők minden percet képesek ezzel kitölteni.

2016. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!